Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Jaáj - to je na tú poslednú vetu od Tamilky, no ja si myslím, ze ked sú peniaze na Pokl/SF, alebo v Knihe SF nevyčerpané, je to zavazok firmy voči zc-m
Ináč - účtujem SF takisto ako Tamila
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Ahojte, prosím vás , ked vytláčate z MRP VMaZ a VPaV, zaokruhluje vám sumy na celé eurá?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

AnikoAd Pozri príspevok
Ahojte, prosím vás , ked vytláčate z MRP VMaZ a VPaV, zaokruhluje vám sumy na celé eurá?
Áno a tak to aj má byť, v celých eurách.
1 0
Ertima Ertima

Ertima je offline (nepripojený) Ertima

Prosím o pomoc.
Ako by som mala správne zaúčtovať depozit.
Faktúra - za prenájom nebyt.priest. za mesiac dec. 1000,-euro....518
- depozit........................................ 1500,-euro.....314,474

Ďakujem....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tamila Pozri príspevok
Ja účtujem v JÚ SF takto:
príspevok do SF - pohyb 26 - Pokladňa - VPD
tvorba SF - pohyb 14 - Pokladňa 2 SF - PPD
čerpanie - pohyb 35 - Pokladňa 2 SF - VPD
Do VMaZ do r. 17 to podľa môjho názoru už neide, nakoľko, keď je SF vytvorený a peniaze sú v pokladni č. 2, firma už nemá záväzok voči SF.
Viete ze to tam taha sam program. Zistila som to nahodou. Ak mate pohyby 14 viac ako pohyby 35 tak rozdiel Vam taha do zavazku, je to podla mna zavazok voci zamestnancom. Skuste si to spravit v prazdnej fiktivnej firme
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Majkas Pozri príspevok
Ahojte, poprosím o radu: mám MRP JU Win, do vykazu MaZ mi do r. 17 dáva sumu "14"-"35" , lenže ja účtujem SF na Pokl/SF a z min. roku čiže v počiatkoch som mala na Pokl/SF zostatok 8,-Eur preto som čerpala aj tie a teraz mám 14-35 v minuse. Poradte, ako teda robíte SF, aby som na to nemusela davat pozor a ručne to opravovat. Dakujem, M.
Ja neuctujem v JU socialny fond, ale riesila som to s kamaratkou. Kedze ako som spominala v predchadzajucom prispevku ak je v priebehu roka pohyb 14 viac ako pohyb 35, cize je menej vycerpane ako vytvorene, rozdiel sa taha do zavazkov. Lenze tento rozdiel a zostatok v knihe SF nie je v pociatocnych stavoch nasledujuceho roka, ja si myslim, ze by bolo dobre riesenie tu sumu u Vas tych 8 EUR k 1.1. zauctovat nepenaznou operaciu a ID na pohyb 14. Ak sa mylim, tak mi to tu niekto vyvrati, ale inak neviem ako by sa to riesilo.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ertima Pozri príspevok
Prosím o pomoc.
Ako by som mala správne zaúčtovať depozit.
Faktúra - za prenájom nebyt.priest. za mesiac dec. 1000,-euro....518
- depozit........................................ 1500,-euro.....314,474

Ďakujem....

najom za december 518/321
depozit (kaucia) 378/321
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tamila Pozri príspevok
Ja účtujem v JÚ SF takto:
príspevok do SF - pohyb 26 - Pokladňa - VPD
tvorba SF - pohyb 14 - Pokladňa 2 SF - PPD
čerpanie - pohyb 35 - Pokladňa 2 SF - VPD
Do VMaZ do r. 17 to podľa môjho názoru už neide, nakoľko, keď je SF vytvorený a peniaze sú v pokladni č. 2, firma už nemá záväzok voči SF.
Miladka, tvorba a úbytok sa počas roka eviduje v pomocnej evidencii, knihe SF. Vplyv tvorby SF na základ dane sa prevádza až účtovnou závierkovou operáciou, t.z. žiaden pohyb finanč. prostriedkov v pokladni.
Viď http://www.porada.sk/t103504-socialn...ml#post1039973

Postupy účtovanie v JU
§ 7

(3) Tvorba a čerpanie sociálneho fondu11) sa účtuje v knihe sociálneho fondu ako prírastok a úbytok sociálneho fondu. Ak prostriedky sociálneho fondu nie sú uložené na osobitnom účte v banke, tvorba sociálneho fondu sa účtuje v rámci uzávierkových účtovných operácií podľa § 4 ods. 6 písm. e) šiesteho bodu. Ak prostriedky sociálneho fondu sú uložené na osobitnom účte v banke, tvorba sociálneho fondu sa účtuje v peňažnom denníku ako finančná operácia v priebehu roka podľa § 4 ods. 6 písm. e) šiesteho bodu.
Čerpanie sociálneho fondu sa účtuje podľa § 4 ods. 6 písm. g).
Naposledy upravil Marína : 11.03.10 at 19:07
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

"Miladka, tvorba a úbytok sa počas roka eviduje v pomocnej evidencii, knihe SF. Vplyv tvorby SF na základ dane sa prevádza až účtovnou závierkovou operáciou, t.z. žiaden pohyb finanč. prostriedkov v pokladni."

no jasné, uz som vsetko poprečitovala, ale vrátim sa k povodnému zadaniu otázky:
ako dostanete SF do r. 17 VMaZ - ručne ???

lebo si stále myslím, že nevyčerpaný SF je závazok voči zc-om (prepáč Miladka)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Jedine tak, že zaeviduješ do ostatných záväzkov.
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Marína Pozri príspevok
Jedine tak, že zaeviduješ do ostatných záväzkov.
ano, zostatok z Knihy SF zaevidujem do ost.závazkov - čo sa dá robit, nie je to moc šikovné

Ďakujem všetkým za debatku, M.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Marína Pozri príspevok
Jedine tak, že zaeviduješ do ostatných záväzkov.
marina, ja som to skusala na fiktivnej firme a ked som to dala do ostatnych zavazkov rozdiel pohybu 14 a pohybu 35, tak som to vo vykaze mala duplicitne, neviem ci som niekde spravila chybu, ale vyskusajte to, tiez ma to prekvapilo. Skusila som to teraz znova, naozaj davajte si pozor, ak nevycerpany zostatok neoductujete cez pohyb 35, aby si 14 a 35 ku koncu roku rovnala, a date to do ostatnych zavazkov, budete to tam mat duplicitne.
OPRAVA:
Ale asi som to cele zle pochopila, takze ked nemam zvlast ucet v banke, vediem si SF zvlast mimo ucta (kedze MRP pomocnu knihu v ucte nema), na konci roka si celu sumu ktorou som tvorila dam v ramci uzavierkovych operacii pohybom 26 do VOZD ako tvorbu SF a zostatok knihy SF si dam do ostatnych zavazkov, vtedy to nebude duplicitne lebo som nic neuctovala cez 14 a 35. Je to takto spravne?
Naposledy upravil nika.sum : 12.03.10 at 07:22
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Marína Pozri príspevok
Miladka, tvorba a úbytok sa počas roka eviduje v pomocnej evidencii, knihe SF. Vplyv tvorby SF na základ dane sa prevádza až účtovnou závierkovou operáciou, t.z. žiaden pohyb finanč. prostriedkov v pokladni.
Viď http://www.porada.sk/t103504-socialn...ml#post1039973

Postupy účtovanie v JU
§ 7

(3) Tvorba a čerpanie sociálneho fondu11) sa účtuje v knihe sociálneho fondu ako prírastok a úbytok sociálneho fondu. Ak prostriedky sociálneho fondu nie sú uložené na osobitnom účte v banke, tvorba sociálneho fondu sa účtuje v rámci uzávierkových účtovných operácií podľa § 4 ods. 6 písm. e) šiesteho bodu. Ak prostriedky sociálneho fondu sú uložené na osobitnom účte v banke, tvorba sociálneho fondu sa účtuje v peňažnom denníku ako finančná operácia v priebehu roka podľa § 4 ods. 6 písm. e) šiesteho bodu.
Čerpanie sociálneho fondu sa účtuje podľa § 4 ods. 6 písm. g).

Monika, ale podla Maríny a Postupov to vobec do PD nemáme dávat, až na konci roka v uzavier.operaciách pohyb 26 a teda už to nemožme automaticky ťahať do VMaZ (do VMaZ išiel rozdiel 14-35)
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Majkas Pozri príspevok
Monika, ale podla Maríny a Postupov to vobec do PD nemáme dávat, až na konci roka v uzavier.operaciách pohyb 26 a teda už to nemožme automaticky ťahať do VMaZ (do VMaZ išiel rozdiel 14-35)
Ano uz som to pochopila preto som to opravila v druhej casti prispevku. Len urcite sa najdu taki kt. to tam dali a budu sa cudovat preco je tam nieco navyse. Takze zaver, pohyby 14 a 35 neuctovat!!!!!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dievčatá, presne tak, ako uvádzate.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Poprosím o radu do ktorej kolónky peňažného denníka JÚ MRP WIN zapísať platbu odvedenej DPH, základ alebo len do DPH ?
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Lubaba Pozri príspevok
Poprosím o radu do ktorej kolónky peňažného denníka JÚ MRP WIN zapísať platbu odvedenej DPH, základ alebo len do DPH ?
Do kolonky DPH, do základu nedáš nič. Typ DPH 39. Keby si to dala do základu, neobjavilo by sa to v denníku.
Naposledy upravil Tamila : 12.03.10 at 10:22 Dôvod: doplnenie
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Ďakujem pekne za odpoveď.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Chcel by som pripomenúť, že aktuálna verzia MRP obsahuje chybu v súvahe a výsledovke - je zlý čiarový kód a niekoľko riadkov (napr. riadok 40).
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Braňo Pozri príspevok
Chcel by som pripomenúť, že aktuálna verzia MRP obsahuje chybu v súvahe a výsledovke - je zlý čiarový kód a niekoľko riadkov (napr. riadok 40).
Aj ked to tlacime vo formate FDF?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať