Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ako je to s tou suvahou a vysledovkou? Viem ze som tu pisala uz ze mi vyhadzuje chybu, bolo mi poradene ze musim si stiahnut aktualnu int.strukturu, potom to tlacim v FDF formate, to by malo byt uz v poriadku nie? Vsetko mi totiz sedelo, tak dufam, ze to je ok.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Dobrý večer, prosím o radu, chcem odúčtovať za celý rok 20% z nákupu PHM a neviem ako to mám zadať, do Nepen alebo Zav a mínusom x21?
mám JU Win prvý rok, ďakujem
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

nika.sum Pozri príspevok
Aj ked to tlacime vo formate FDF?
Výkaz ziskov a strát naozaj neobsahuje niektoré riadky, preto odporúčam vyplnenie na stránke drsr.sk a následne vytlačiť a nebudeš mať problém na DÚ
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Lubaba Pozri príspevok
Dobrý večer, prosím o radu, chcem odúčtovať za celý rok 20% z nákupu PHM a neviem ako to mám zadať, do Nepen alebo Zav a mínusom x21?
mám JU Win prvý rok, ďakujem
Cez záväzky nie.
Dala by som nepen21 mínusom a druhý zápis nepen 39 plusom.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tamila Pozri príspevok
Cez záväzky nie.
Dala by som nepen21 mínusom a druhý zápis nepen 39 plusom.
Zav - su zavierkove operacie, aj ja som si dlho myslela ze su to zavazky.
Ja si myslim, ze ked sa robi k 31.12. odpocet tych 20% z danovych do nedanovych, moze to ist aj cez ZAV. Ale to je len moj nazor.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

nika.sum Pozri príspevok
Zav - su zavierkove operacie, aj ja som si dlho myslela ze su to zavazky.
Ja si myslim, ze ked sa robi k 31.12. odpocet tych 20% z danovych do nedanovych, moze to ist aj cez ZAV. Ale to je len moj nazor.
Súhlasím, môže to byť závierkové operácie. Bude to lepšie ako nepen. Ale keď som u videla skratku zav, prvé ma napadlo záväzky.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tamila Pozri príspevok
Súhlasím, môže to byť závierkové operácie. Bude to lepšie ako nepen. Ale keď som u videla skratku zav, prvé ma napadlo záväzky.
ja som to tak brala dva roky a potom som to dodatocne opravovala na nepenazne.
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

nika.sum Pozri príspevok
ja som to tak brala dva roky a potom som to dodatocne opravovala na nepenazne.
a aký je v tom rozdiel ?
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

V konečnom dôsledku by v účtovníctve rozdiel nebol. Ale operácie na konci roka pri uzatváraní by mali ísť cez závierkové operácie.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prvy krat idem robit prechod z jedneho roka do druheho trosku mam strach aby sa nieco nepokazilo bo ma vystrie , ale snad ked sa budem riadit podla navodu z MRP tak to dopadne dobre . Mam vsak jednu otazocku. Tak ako sa robi prevod z jedneho roka do druheho v UCT robi sa nejaky prevod aj na mzdach? Treba niekde nieco upravit alebo vytvorit novu firmu - myslim rok 2010 podobne ako v UCT????

Dakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
v mzdách nerobíš nič, pokračuješ ďalej, v mzdách žiadny prevod.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tamila Pozri príspevok
V konečnom dôsledku by v účtovníctve rozdiel nebol. Ale operácie na konci roka pri uzatváraní by mali ísť cez závierkové operácie.
Ale ani pri tlaceni penazneho dennika nie je ziaden rozdiel, aspon som si ho nevsimla, len mam oznacenie v uctovnictve ze ide o zavierkove operacie ?
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas je niekde v MRP otvaracia suvaha, ktora sa da vytlacit?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Prosim Vas je niekde v MRP otvaracia suvaha, ktora sa da vytlacit?

Nie je.....
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Dakujem

Pri prevode z roku 2009 do roku 2010 mi vyhodilo pri kontrole faktur hlasku, ktoru uvadzam v prilohe. Teraz neviem ci to tak ma byt alebo mam nieco zle urobene . Firma je neplatca DPH a ked vystavujem fakturu tak davam oslobodene. Prevod robim prvy krat a tak neviem ci to tak ma byt ci nie. Dakujem za radu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Dakujem

Pri prevode z roku 2009 do roku 2010 mi vyhodilo pri kontrole faktur hlasku, ktoru uvadzam v prilohe. Teraz neviem ci to tak ma byt alebo mam nieco zle urobene . Firma je neplatca DPH a ked vystavujem fakturu tak davam oslobodene. Prevod robim prvy krat a tak neviem ci to tak ma byt ci nie. Dakujem za radu.
Pri zadaní takejto fa, treba dať kód dph 39, a MIMO DPH. Inak je to chyba, ktorú si nemusiš ani všímať.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ked zadavam DF tak davam kod 39 a oslobodene. Ked OF tak 19 a oslobodene. Takze si to nemusim vobec vsimat - dobre. A nebude to mat ziaden vplyv na rok 2010?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Ked zadavam DF tak davam kod 39 a oslobodene. Ked OF tak 19 a oslobodene. Takze si to nemusim vobec vsimat - dobre. A nebude to mat ziaden vplyv na rok 2010?
Nebude. AK nie si platiteľom DPH, tak by sa malo v nastaveniach zaškrtnúť, že nie si platiteľ. V tom prípade tento problém nevyskytne. Inak ak si neplátca, tak nejde o oslobodené plnenie, ale mimo dph. (to len tak na okraj )
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tie typy súvisia hlavne s dph, takže v tvojom prípade stačí všade zadávať typy 39 a 19.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ak nie si platca DPH a v nastavenia si to zaškrtneš, typ DPH 39 a 19 ti bude hádzať samo, nemusíš ty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať