Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Dakujem za vsetky odpovede
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Este mi napadlo, ked robim ten rocny prechod z jedneho roka do druheho nerobim ziaden ID? Myslim na pouzitie uctov 702/710/701?
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Interné doklady (ktoré by samozrejme mali mať všetky náležitosti účtovného dokladu podľa § 10 ods. 1 zákona o účtovníctve), si účtovná jednotka vystavuje sama na dokladovanie tých účtovných prípadov, ktoré nie sú zachytené na dokladoch, ktoré majú pôvod mimo účtovnej jednotky.
Patria sem napr. doklady o odpisoch, zúčtovaní miezd, povinnom prídele do SF, zúčtovaní príspevkov na stravovanie, rozpustenie nákladov na obstaranie tovaru, zaraďovacie protokoly dlhodobého majetku atď.
Interné doklady sú aj doklady na zvýšenie alebo zníženie daňových výdavkov pri ročnej uzávierke v JÚ, ktoré sú nepeňažného charakteru - tzv. interné doklady uzávierkových operácií (opäť najčastejšie doklady o odpisoch, o preúčtovaní tech.zhodnotenia nedosahujúceho stanovený limit do daňových výdavkov a pod.)
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Opytam sa inak. Co prikladate k rocnej zavierke, ked prechadzate z jedneho roku do druheho? Viem, ze niekde sa da vytlacit pociatocna suvaha, v MRP vsak nie. Tak co HK?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Este mi napadlo, ked robim ten rocny prechod z jedneho roka do druheho nerobim ziaden ID? Myslim na pouzitie uctov 702/710/701?
Na čo by Ti bol ID? Po doplnení uzávierkových účtov.operácií, vytlač účty 702 a 710. Po prevode roka 2009/2010 si vytlačíš 701 a ideš ďalej...pokračuješ v účtovaní počnúc januárom 2010...
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Tomu vsetkemu rozumiem, len nerozumiem kde si to mam vytlacit. V salde alebo v uct zapisoch alebo je na to zvlast tlacovka v MRP?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Kvietocek Pozri príspevok
Tomu vsetkemu rozumiem, len nerozumiem kde si to mam vytlacit. V salde alebo v uct zapisoch alebo je na to zvlast tlacovka v MRP?
Účtovný denník-výstupy-výstupná zostava hlavná kniha-ukážka-účty(napíšeš si aký chceš, napr. 710)-OK. Pozor na dátum od-do.
Počiatočný účet súvahový sa dá vytlačiť tiež z výstupov. Nájdeš ho niekde na konci.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Poprosím Vás, máme JU win a vrátili nám dph na účet. Ako to zaúčtovať? Dakujem
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

221/343AÚ
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Andyke Pozri príspevok
221/343AÚ
máme JU WIN
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

31Jankal Pozri príspevok
Poprosím Vás, máme JU win a vrátili nám dph na účet. Ako to zaúčtovať? Dakujem
Máš na mysli asi nadmerný odpočet z DU, v JU dáš ostatné neovplyv.príjmy
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Nadmerný odpočet DPH vrátený DÚ sa účtuje v MRP ako príjem neovplyvňujúci ZD.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Doplním - nadmerný odpočet vrátený DÚ- pohyb 12, kolonka základ dane - nula, dáš to do kolonky DPH, typ DPH 19. Inak by sa to neobjavilo vo výstupnej zostave peň. denník
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Viete mi poradiť ako v MRP účtovať devízový účet v JU. Založila som si CZK účet v nastaveniach, kde mena je CZK. Ked zadávam v penaznom denníku, tak kurz mi program dosadi podla ciselnika kurzov, ale sumu je potrebne zadat v eur, aby to preratalo na CZK. Je moznost ze do penazneho dennika zadam sumu v CZK a program ju prepocita na EUR, co je logicky jednoduchsie.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ide to iba tak ako píšeš. Opačne nie. Aspoň som ja na to neprišla, aby to šlo aj opačne.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

ide to aj opačne, keď zadáš pohyb - na konci je kolonka v zahraničnej mene najskôr napíš sumu tam a program prepočíta na eur.
2 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ale najprv musíš aj tak zadať do základu sumu. Myslím pri nahadzovaní dokladu.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

nemusíš, stačí napísať pohy, typ dph a sumu v zahraničnej mene
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
píšeš v JU pokladňa?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať