Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
teraz momentálne v JU nemám zahr.fa, ale kurz. rozdiel sa v JU neúčtuje. Potom by som to riešila tak, že by som dala uhradiť tých 0,27HUF, ale len do záznamu úhrad (nie do denníka).
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Prosím Vás oneskorené platby do sp ako zaučtujem v JU win?
39 ostatné neodčitateľné náklady? Dakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

V JÚ je výdavok vtedy, kedy sa zaplatí, takže oneskorená platba je výdavok ovplyvňujúci základe dane - 24 platby do fondov. Penále je VNZD. - 39 ostatné neodč. náklady.
1 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

Tamila Pozri príspevok
V JÚ je výdavok vtedy, kedy sa zaplatí, takže oneskorená platba je výdavok ovplyvňujúci základe dane - 24 platby do fondov. Penále je VNZD. - 39 ostatné neodč. náklady.
A ako je to s vrátením poistného? - sociálka vrátila preplatok na poistnom pre SZČO. To je v MRP v JU ako 9- Ostatné zdaniteľné príjmy?
0 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

Prosím Vás a ako zadávate do knihy záväzkov vlastnú daň.povinnosť DPH? Ja udávam 39-neovplyvňujúce DPH, ale čiastku uvediem do polička DPH, a potom v peňažnom denníku zase pri úhrade záväzku do 33-platba DPH. Robíte to rovnako?
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

preplatok na sociálnom poistení SZČO - účtujem 24 - platby do fondov - mínusom
platbu dph - tak ako uvádzaš
0 0
scorpions scorpions

scorpions je offline (nepripojený) scorpions

som aká som
prosím vás mám na vás tri otázočky!!!!
1.
DU na základe kontroly z dani z príjmov FO za rok 2008 ma dodanil v sume 105,72 Eur. Ako zaúčtujem predpis a ako úhradu??????
2.
platila som preddavky na dani z MV a v daňovom priznaní za rok 2009 mi vyšiel preplatok 1192,07 Eur. DU mi ho zaplatil na účet. Ako zaúčtujem predpis a ako zaúčtujem úhradu na náš účet??????
3.
o dva dni pozdejšie som zaplatila zákonn.poistenie. O mesiac nato vodič spôsobil malý ťukanec ( chvalabohu ) a celú opravu mi vyúčtovali. Dohodli sme sa s poisťovňou na troch splátkach. Ako zaúčtujem celú čiastku a ako budem účtovať postupné splátky??????

Za všetky odpovede vopred ďakujem.
0 0
Siporka Siporka

Siporka je offline (nepripojený) Siporka

lenkak Pozri príspevok
teraz momentálne v JU nemám zahr.fa, ale kurz. rozdiel sa v JU neúčtuje. Potom by som to riešila tak, že by som dala uhradiť tých 0,27HUF, ale len do záznamu úhrad (nie do denníka).
Ďakujem za odpoveď, aj ja som takto chcela urobiť, ale nebola som istá.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Chcem vystaviť fa, a máme tu za ks veľmi malé sumy, že 0,006cent, a 0,025 centa. Ako to dám do fa? Stále mi to hned zaokruhľuje na 0,1. Aj v nastaveniach som si dala zaokruhľovať na 3 desatinné miesta a nepomohlo. Má s tým niekto skúsenosti?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
skús dať des. miesta na štyri.
Ale v čiatkach fa výslednú hodnotu vieš zaokrúhliť na:
0,01
0,1
1,0.
1 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

scorpions Pozri príspevok
prosím vás mám na vás tri otázočky!!!!
1.
DU na základe kontroly z dani z príjmov FO za rok 2008 ma dodanil v sume 105,72 Eur. Ako zaúčtujem predpis a ako úhradu??????
2.
platila som preddavky na dani z MV a v daňovom priznaní za rok 2009 mi vyšiel preplatok 1192,07 Eur. DU mi ho zaplatil na účet. Ako zaúčtujem predpis a ako zaúčtujem úhradu na náš účet??????
3.
o dva dni pozdejšie som zaplatila zákonn.poistenie. O mesiac nato vodič spôsobil malý ťukanec ( chvalabohu ) a celú opravu mi vyúčtovali. Dohodli sme sa s poisťovňou na troch splátkach. Ako zaúčtujem celú čiastku a ako budem účtovať postupné splátky??????

Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Si v JÚ alebo v PÚ ?
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

lenkak Pozri príspevok
skús dať des. miesta na štyri.
Ale v čiatkach fa výslednú hodnotu vieš zaokrúhliť na:
0,01
0,1
1,0.
Už som to dala na 4 destinné miesta aj tak mi to stále robí a dph mi vyhadzuje na 4 desatinné miesta. Poradte mi ako to spraviť? A ešte máme vrátené z preplatkov daní z danového úradu ako to zaučtovať? ja so to dala ako ostatné nezdaniteľné príjmy. Je to správne? dakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Výslednú čiastku nebudeš mať na 4des. miesta, zaokrúhlenie si vieš nastaviť ako som písala buď na 0,01, 0,1, 1,0. Tak si nastav na 0,01 - dve des. miesta, to je max. možnosť. Nájdeš v nastaveniach, viď. obrázok.

Aké preplatky?
zaok.JPG  
3 0
jabko jabko

jabko je offline (nepripojený) jabko

ahojte, pracujem s mrp, ale neviem prísť na to ako stiahnuť z internetbankingu vub súbor na import do ebankingu v mrp. robím to so slsp, tatrabanka, ale neviem urobiť export z vub - nerobili ste to niekto, budem vďačná za postup. potrebovala by som doúčtovať bu .
0 0
zuzach zuzach

zuzach je offline (nepripojený) zuzach

ako účtuje v MRP vzájomný zápočet závazkov a pohladávok, resp. cez akú agendu, aby sa mi vyrovnali saldá
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
zuzach Pozri príspevok
ako účtuje v MRP vzájomný zápočet závazkov a pohladávok, resp. cez akú agendu, aby sa mi vyrovnali saldá
Ak môžeš započítať pohľadávku so záväzkom toho istého obch.partnera zaúčtuješ 321/311 (teda o sumu zápočtu ponížiš si jeho záväzok a zároveň svoju pohľadávku voči nemu)... ak máš len jednostranný zápočet, použi účet 395.
0 0
zuzach zuzach

zuzach je offline (nepripojený) zuzach

to mi je jasné,ale myslela som ako to urobiť technicky?
uhrady vo faktúrach? v prijatých zvlášť a vydaných zvlášť? a doklad urobiť ručne mimo účtovníctva?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
zuzach Pozri príspevok
to mi je jasné,ale myslela som ako to urobiť technicky?
uhrady vo faktúrach? v prijatých zvlášť a vydaných zvlášť? a doklad urobiť ručne mimo účtovníctva?
Môžeš to urobiť tak,že vojdeš do knihy prijatých FA, dáš úhradu faktúry - ako doklad napíšeš ID (interný doklad) a č., napr. ID001 - zaúčtovanie aj do denníka: 321xx/311xx, to isté urobíš aj v knihe vydaných faktúr,ale účtovanie do denníka už nedávaš, lebo 311-tku už máš raz zaúčtovanú, doplníš v úhradách iba č. ID,a úhradu dáš len do "zoznamu úhrad"...
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Lenka1979 Pozri príspevok
Môžeš to urobiť tak,že vojdeš do knihy prijatých FA, dáš úhradu faktúry - ako doklad napíšeš ID (interný doklad) a č., napr. ID001 - zaúčtovanie aj do denníka: 321xx/311xx, to isté urobíš aj v knihe vydaných faktúr,ale účtovanie do denníka už nedávaš, lebo 311-tku už máš raz zaúčtovanú, doplníš v úhradách iba č. ID,a úhradu dáš len do "zoznamu úhrad"...
V MRP WIN to takto neide, treba to zaúčtovať interným dokladom cez spojovací účet - napr. 395: 395/311 a 321/395.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Tamila Pozri príspevok
V MRP WIN to takto neide, treba to zaúčtovať interným dokladom cez spojovací účet - napr. 395: 395/311 a 321/395.
Tamilka, robím v MRP WIN a ja to takto robím. Spoj.účet 395 používam len pri jednostr.zápočtoch.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať