Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Musím povedať, že som to tak ako ty neskúšala, vždy robím zápočet cez spojovací účet.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Tamila Pozri príspevok
Musím povedať, že som to tak ako ty neskúšala, vždy robím zápočet cez spojovací účet.
Myslím si,že ani to nie je zlé-ako to robíš Ty, ale pokiaľ sa mi dá "vypárovať" 321 s 311, lebo mám na to účt.doklad a program mi to "dovolí", nemusím to preháňať cez 395, ale rovno urobím 321/311. 395-len jednostr.zápočty.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Lenka1979 Pozri príspevok
Myslím si,že ani to nie je zlé-ako to robíš Ty, ale pokiaľ sa mi dá "vypárovať" 321 s 311, lebo mám na to účt.doklad a program mi to "dovolí", nemusím to preháňať cez 395, ale rovno urobím 321/311. 395-len jednostr.zápočty.
Lenka, ja robim zriedkavo zapocet faktur, ale ako to zauctuje ked nepouzivas spoj.ucet? Myslim tym to, ze das uhradu napr faktura dodavatelska 321/311 a hned potom ked ides urobit uhradu tej odberatelskej faktury das 311/321?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
nika.sum Pozri príspevok
Lenka, ja robim zriedkavo zapocet faktur, ale ako to zauctuje ked nepouzivas spoj.ucet? Myslim tym to, ze das uhradu napr faktura dodavatelska 321/311 a hned potom ked ides urobit uhradu tej odberatelskej faktury das 311/321?
Nie, Nika. Urobím iba jedným zápisom 321/311-to je všetko. V knihe odoslaných faktúr urobím z konkrétnej faktúry úhradu iba do "zoznamu úhradu"s uvedením ID a jeho čísla - nedám ju zaúčtovať do denníka-zdupľoval by sa zápis.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Lenka1979 Pozri príspevok
Nie, Nika. Urobím iba jedným zápisom 321/311-to je všetko. V knihe odoslaných faktúr urobím z konkrétnej faktúry úhradu iba do "zoznamu úhradu"s uvedením ID a jeho čísla - nedám ju zaúčtovať do denníka-zdupľoval by sa zápis.
Dakujem, toto mi neslo do hlavy, vdaka, urcite to vyuzijem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ku vzájomnému zápočtu faktúr som našla tetno postup:
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=253
2 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Lenka 1979 a pri Tvojom spôsobe vzáj.zápočtu 321/311 to vypadne aj zo saldokonta ? Záväzok aj pohľadávka ? Podľa mňa nie, za to dáva MRP postup ako Tamila uvádza.
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Uz som raz spominala, ze mi v MRP PU win. chyba moznost hromadne pri prijatych fakturach tlacit Likvidacne listy, kt. obsahuju aj uhradu danej faktury a tiez pri Vydanych fakturach Zauctovanie vydanej faktury aj s uhradou. Dokonca ked tlacim Zauctovanie vydanej faktury vo vystupoch Vydane faktury chyba mi tam uhrada tej faktury. Prehladala som vsetko, ale nenasla som vystup kde bola aj uhrada. Napisala som navrh na MRP, ci by nebolo mozne dat to ako hromadnu tlac priamo pri fakturach. Tak som zvedava co odpisu.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Keď zapisuje prijatú fa, tlačím likvidačný list bez úhrady, pretože úhrada nasleduje inokedy a je to iný účtovný prípad. Zaúčtovanie úhrady si vytlačím buď pri výpise - interný doklad, alebo pri úhrade v hot. mám zaúčtovanie vo výdavkovom doklade. Keď je už zaúčtovaná aj úhrada, likv. list vytlačí aj s úhradou fa, ale hromadne sa nedá.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tamila, ale ja chapem likvidacny list ako info o tom, ze faktura je uz uhradena, cize ze je "zlikvidovany" zavazok. Viem, ze sa neda hromadne, ale myslim, ze by to nebolo na skodu keby sa dal. Aj by bolo dobre keby bolo mozne vytlacit aspon 3-4 na format A4, aby sme usetrili papier. Aspon to je moj nazor.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

nika.sum Pozri príspevok
Tamila, ale ja chapem likvidacny list ako info o tom, ze faktura je uz uhradena, cize ze je "zlikvidovany" zavazok. Viem, ze sa neda hromadne, ale myslim, ze by to nebolo na skodu keby sa dal. Aj by bolo dobre keby bolo mozne vytlacit aspon 3-4 na format A4, aby sme usetrili papier. Aspon to je moj nazor.
Likvidačný list na fa uvádza, kde je fa zaúčtovaná, dodávateľ, odberateľ, podpisy zodpovedenej osoby,napr. kto tovar objednal a pod. Nie je to informácia o tom, že fa je už uhradená a záväzok je zlikvidovaný.
Predkontácie úhrady fa uvádzam na dokladoch týkajúcich sa úhrady, ako som uviedla v predchádzajúcom príspevku.
Súhlasím s tebou v tom, že by bolo dobré, keby sa dali likvidačné listy tlačiť aj hromadne.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tamila Pozri príspevok
Likvidačný list na fa uvádza, kde je fa zaúčtovaná, dodávateľ, odberateľ, podpisy zodpovedenej osoby,napr. kto tovar objednal a pod. Nie je to informácia o tom, že fa je už uhradená a záväzok je zlikvidovaný.
Predkontácie úhrady fa uvádzam na dokladoch týkajúcich sa úhrady, ako som uviedla v predchádzajúcom príspevku.
Súhlasím s tebou v tom, že by bolo dobré, keby sa dali likvidačné listy tlačiť aj hromadne.

Dakujem za info. Ja som v tomto samouk, viem ze musim robit likvidacny list, ale brala som to, tak ze tam ma byt aj uhrada. Ja si ich tlacim vzdy naraz za urcite obdobie. Som zvedava ci MRP zareaguje na moju poziadavku.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Dajú sa vytlačiť likvidačné listy aj so zaúčtovaním úhrady, ale to nie je potrebné.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tamila Pozri príspevok
Dajú sa vytlačiť likvidačné listy aj so zaúčtovaním úhrady, ale to nie je potrebné.
Bez uhrady sa daju vytlacit aj vo vystupoch v denniku, hromadna tlac, len je pri tom velmi dolezite, aby boli prijate faktury jasne oznacene napr DF09xxx, lebo ak je to len ciselne oznacenie, tak si to program pletie, aspon taku skusenost som mala. Zatial sa mi MRP neozvalo s tou hromadnou tlacou pri fakturach.
0 0
JANULA999 JANULA999

JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

Zdravím, prosím Vás a je to povinné vytlačiť likvidačné listy? Kedy sa to používa?
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Prosím Vás ako zaúčtujeme vrátenie ZP z prehľadu za 1.Q? Pracujeme vo win JU. Dakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

JANULA999 Pozri príspevok
Zdravím, prosím Vás a je to povinné vytlačiť likvidačné listy? Kedy sa to používa?
Nemusia byť vytlačené, niekto používa pečiatku s predkontáciou a niekto iba na faktúru rukou dopíše. Myslím, že tu na Porade je o tom niekde dosť popísané.
2 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

31Jankal Pozri príspevok
Prosím Vás ako zaúčtujeme vrátenie ZP z prehľadu za 1.Q? Pracujeme vo win JU. Dakujem
Zaúčtovala by som to tak isto ako bonus.
2 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Prosím o vysvetlenie, čo znamená v MRP JÚ - Kniha pokladne - cez funkcie - Aktualizácia príznakov zaúčtovania?
0 0
sassanka sassanka

sassanka je offline (nepripojený) sassanka

Prosím, Vás ešte som neúčtovala prišlú faktúru z českej republiky, faktúra je vystavená bez DPH v mene euro, ide o zakúpenie bezpečnostných prvkov na výškové práce. Použila som Typ DPH 43 - daň zaplatená pri dovoze - plný nárok na odpočet, je to správne? A tie bezpečnostné prvky by som mala zaúčtovať na 501 ako drobný majetok? účtujeme spôsobom B. Veľmi pekne vopred ďakujem za radu. Ešte som stoho . Ďakujem za pomoc.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať