Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

smith Pozri príspevok
A myslím si, že modré sú čiastočne uhradené.
aj čiastočne uhradené po splatnosti mne osobne zostávajú hnedé, ak nie je rozdiel v JU a PU, ja mám JU.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Monika V. Pozri príspevok
aj čiastočne uhradené po splatnosti mne osobne zostávajú hnedé, ak nie je rozdiel v JU a PU, ja mám JU.
Nie je. Čiastočne uhradené pred splatnosťou by mali byť namodro sfarbené.
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

smith Pozri príspevok
Nie je. Čiastočne uhradené pred splatnosťou by mali byť namodro sfarbené.
ano, uhradené pred splatnosťou sú namodro.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas viete mi poradit ako sa uctuju v MRP odpisy?
Nahodila som novy majetok ale ziadne vystupne tabulky ani nic podobne mi to nedava. V knihe - prirucke sice pisu ze to robi automaticky ale do uct mi to vobec neprejde - mam to robit internymi dokladmi
551/082?
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

V podstate je dolezite ci mas aj samostatny program, ktory ponukaju - Evidencia majetku. Tam tusim tieto importy podporuju cez menu Funkcie podobne ako je to pri mzdach

Ak mas JU bez Evidencie majetku- tam si das Funkcie - Rocny prevod - tusim sa to vola zauctovanie odpisov.

Ak mas PU bez Evidencie majetku - tam si to musis nahrat sam, nakolko nikde pri predmete sa neuvadza na aky ucet sa uctuje - ak pouzivas napr. analytiku na predmety ci skupiny predmetov.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Majetok nahodeny mam a da mi aj tabulku zoznam majetku, ale neprenesie mi do UCT ziadnu davku - prip.zostavu kde by tieto odpisy uz boli a teraz neviem ci mam tie odpisy urobit internym dokladom alebo akym sposobom sa mi tie odpisy dostanu do UCT - denniky
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Kvietocek Pozri príspevok
Majetok nahodeny mam a da mi aj tabulku zoznam majetku, ale neprenesie mi do UCT ziadnu davku - prip.zostavu kde by tieto odpisy uz boli a teraz neviem ci mam tie odpisy urobit internym dokladom alebo akym sposobom sa mi tie odpisy dostanu do UCT - denniky
Ak nemáš samostaný program Evidencia majetku, tak ako píše adinka 55, tak odpisy a zaradenie majetku si musíš zaučtovať cez interný doklad.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Ked nahodim interny doklad na odpisy v zneni 551/082 pyta to odomna este aj dph davam tam kod 19 je to spravne?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Kvietocek Pozri príspevok
Ked nahodim interny doklad na odpisy v zneni 551/082 pyta to odomna este aj dph davam tam kod 19 je to spravne?
Nie, kód 19 je na príjem (napr. z banky do pokladne), daj tam 39.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
dakujem za radu
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Ahojte, prechádzam z DOSu PU na WIN PU, chcen začat až budúci rok tak sa teraz pomaličky účím, nejdu mi do hlavy VPD a PPD.
1,najprv si musím nahodiť do poklad.knihy PPD a potom do učtov,denníka preučtovať, lenže mi to vždy prehodí az s rozpisom dph.
2. VPD mi robia problém a nenožem na to prísť ako na to, ked je viac dan.dakladov z ERP v jednom VPD. napr. V/001/01, v/001/02 atd. nahodím si ich do uctov.denníka. a potom musín zas nahodit platbu dodavatelovi V/001.tak ako v DOSe? a ako dostať VPD z uct.denníka do pokladnice? za mesiac mám dosť VPD lebo dosť sa u nás nakupuje v hotovosti.
ako to robíte?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
VPD a PPD sa účtujú do pokladnice a odtial sa penášajú do denníka. Treba si nastaviť v nastaveniach, či je alebo nie je firma platcom DPH. Podľa toho sa potom z pokaldnice prenáša do účtovného denníka.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja napr.knihu pokladnice nepoužívam, vpd a ppd nahrávam priamo do denníka, takisto aj úhrady fa.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
lenkak Pozri príspevok
Ja napr.knihu pokladnice nepoužívam, vpd a ppd nahrávam priamo do denníka, takisto aj úhrady fa.
Tiež to robím tak ako lenkak, ppd a vpd si nahadzujem pri zaúčtovaní priamo do účtovného denníka, tam je výstup aj osobitne "Pokladňa", takže ak ju chcem v priebehu účt.obdobia, zadám si len dátumy od.. do.. a vytlačí mi ju.
Pokladnicu využívam len ak mám nejaké valuty, vtedy si odtiaľ dávam aj účtovanie do denníka, inač nie.Ale je to na každej účt.jednotke ako sa rozhodne, dá sa to robiť aj tak, ale je to veľmi prácne.
Lenka
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Akurát teraz v jednej firme riešime pokladňu.Klientka chcela robiť pokladňu v pomocnej evidencií. Nakoniec sme sa vrátili k takému systému ako opisujú predošlé príspevky.Akosi sa mi tá pokladňa v MRP nepáči-napr. zaúčtovanie faktúr do pokladne a zároveň do účtovníctva.
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
ďakujem za rady, takže nemusím robiť pokladnu, stačí to zaučtovať v denníku.
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Mám taký problém v JU MRP. Mám jednu firmu, kde 28.6.2002 zaradili do majetku pozemok v hodnote 5000000,-. 15.1.2008 tento pozemok vyradili (predaj) v ZC 5000000,-.
Predchodkyňa ho vyradila ID ako prevádzkovú réžiu. To mi figuruje v ročnom výkaze príjmov a výdavkov, vo výdajoch ovplyvňujúcich ZD nie a v majetku mám tento pozemok stále so ZC.
Myslím, že niekde nastala chyba, no neviem odhaliť aká. Za akékoľvek rady vopred ďakujem.
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

pozemok máte v nákladoch cez ID, v príjmoch by mal byť úhradou pri predaji, a z majetku ho treba vyradiť na karte majetku t.j. Pomocné knihy - HNDM.
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

to je to, že v nákladoch ovplyvňujúcich ZD to nie je (nerobila som to ja, tak nepoznám myšlienkové postupy, čo autor zamýšlal koncom roka spáchať). Ďakujem za radu a budem pátrať po tom ID, prečo sa prieči daniam.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Je to tak ako píšeš. Ja tiež potrebujem vyradiť majetok z evidencie a aj keď mám zadaný dátum a spôsob vyradenia, v zozname majetku figuruje ako nevyradený s nezmenenou zostatkovou cenou a tiež aj vo výkaze o majetku a záväzkoch. Problém asi bude v programe.
Čo sa týka úpravy základu dane o výšku zost. ceny majetku, tam to funguje. ID so zost. cenou majetku má byť zaradený k 31.12. Ročný výkaz si zadaj s dátumami od 1.1. do 31.12.2008 a tiež na vstupných údajoch pred tlačou zadaj dátum k 31.12.2008.
Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch je to O.K., vo výkaze o majetku a záväzkoch zost. cena figuruje kvôli vyššie uvedenému.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať