Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, môžte mi skontrolovať, či som správne pochopila princíp účt. SF v MRP win. Nemám knihu SF, použila som pomôcku z tejto témy. Rozumiem tomu dobre, že počas roka neúčtujem do PD ani príjem ani výdaj v SF, len na konci roka zaúčtujem Príjem 14-SF tvorba napr. 1,86*12=22,32 a Výdaj 26-sociálny fond použitie na strl.lístky napr. 0,66*12=7,92? Len mi nie je jasné ako odúčtujem použitie SF mesačne na stravné lístky z pohľadávky voči zamestnancovi. Poradíte mi? Ďakujem. Ešte ma napadlo, že asi musím viesť pokladňu SF na tok peňazí, cez priebežné položky počas roka, či nie?
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Som samouk v MRP a neviem si rady. Ako zaučtujem uhradenú fa.
Keď dam v prijatých FA uhradiť a spustim kontrolu tak mi chybu nehlási ale saldokonto nesedí.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Pri úhrade si si zadala správne analytiku?
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Analytika je správna. Ale problém bude asi v tom, že som to dala iba do zoznamu uhrad. A uhradu som robila keď som učtovala bankový výpis. A vlastne toto neviem zosúladiť aby sa mi tie uhrady vyparovali v fakturami
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Uhradíš najprv v prijatých faktúrach, tam ale musíš mať nastavenú voľbu Zaradiť úhradu aj do účtovného denníka. Následne ťa prehodí do denníka k zaúčtovanej faktúre, a tam to príslušne zaúčtuješ. To platí pre MRP Win PU.
1 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

A úhradu v bankového výpisu už neučtujem alebo ako?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

ZlaticaB Pozri príspevok
A úhradu v bankového výpisu už neučtujem alebo ako?
V prijatých faktúrach dáš uhradiť. Otvorí sa okno, kde dáš dátum, sumu podľa bankového výpisu, ako doklad dáš označenie ako máš vo zvyku (pri hotovostnej platbe dávam VPD..., pri bankovom prevode BU..), musíš mať nastavenú voľbu Zaradiť úhradu aj do účtovného denníka. Odklikneš OK, program ťa prehodí do denníka, tam k príslušnej faktúre doúčtuješ 321/221-AU podľa toho, čo platíš. Ako doklad uvedieš BU..
Čiže najprv musíš mať zaúčtovanú faktúru, až potom, keď máš výpis z banky, účtuješ úhradu.
Dúfam, že je to zrozumiteľné.
Naposledy upravil Žabinka : 26.10.10 at 17:26 Dôvod: zlá predkontácia-nepozornosť z hladu
1 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ZlaticaB Pozri príspevok
A úhradu v bankového výpisu už neučtujem alebo ako?
Úhradu faktúry robíš na základe bankového výpisu /nie skôr/ a potom dodrž všetko tak ako napísala žabinka.
1 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Žabinka Pozri príspevok
Odklikneš OK, program ťa prehodí do denníka, tam k príslušnej faktúre doúčtuješ 5../221-AU podľa toho, čo platíš.



Určite?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zoltán Kovács Pozri príspevok


Určite?
Určite nie Zoli - máš pravdu .....nevšimla som si tam tie čísla, pokiaľ sa jedná o úhradu faktúry tak tam musí byť 321/221
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Zoltán Kovács Pozri príspevok


Určite?
Ale veď jasné, že blbosť. Úhrada 321/221. Ospravedlňujem sa. Písala som to v rýchlosti a hladná. A keď som hladná, tak...
1 0
Jokolka Jokolka

Jokolka je offline (nepripojený) Jokolka

Riadok pridaš normalne šipkou dolu a pišeš dalej text, ak ho potrebuješ zmazať tak ctrl+del
0 0
ZlaticaB ZlaticaB

ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

Veľmi pekne ďakujem za rady. Už si to aj viem predstaviť ako budem postupovať len teraz stojim pred rozhodnutím. Ja vlastne od začiatku roka učtujem tak, že zaučtujem FA a potom vo výpise z BU zaučtujem jej uhradu. Pri spusteni kontroly mi stále hlasilo problém tak som to chcela napraviť tak, že som dala vo všetkých FA uhradiť- problém zmizol ale zostali mi nesparované zápisy v saldokonte. Tak preto som sa začala nad tým zamyšľať a teraz neviem či to opravovať od začiatku roka alebo to už nechať tak a začať až od nového roka. Preto Vás prosím, čo sa môže stať ak to nechám tak myslím potom pri ukončení roka. Nemám problém to opraviť len mam strach, že si v tom narobím väčší guláš ako je teraz. Prosím skúsenejších, poraďte mi.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
Zdravím účtujúcich v mrp programe, chcem sa opýtať- ak účtujem pohostinstvo: nákup tovaru, poistné.... je mi jasný, ale kde účtujete nákup pohárov, vybavenie toaliet( koberčeky a príslušenstvo). do prevádzkovej réžie alebo do nákup tovaru? vopred ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Nákup materiálu.
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
Ďakujemmmmmmmmmm
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, prosím Vás o radu...keďže teraz idem účtovať prvýkrát v PÚ v MRP tak si neviem rady, nastavila som si číselný rad na VPD, PPD a ID no ani k jednému tipu dokladov mi neťahá čísla tak ako sú nastavené viete mi poradiť kde robím chybu?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Postup napr. Interný doklad: Účtovný denník=stlačiť + (pridanie záznamu)=vyplniť Dátum, Typ DPH v hornej časti dokladu=pokračovať v dolnej časti=Má dať, Dal, kliknúť na Doklad, aby sa v pravej časti ukázala ikonka s ...(tromi bodkami), kliknúť na ikonku=ponúkne výber z číselných radov=vybrať kliknutím=napísať text, kliknúť na Preniesť text v hornej časti dokladu,napísať sumu. Pokračovať ďalšími riadkami. Sumu celkom v hornej časti dokladu napísať buď pred vypisovaním riadkov dokladu, alebo po vypísaní všetkých riadkov (v doklade sa pridávajú Enterom alebo šípkou dole)pridať ešte jeden riadok, údaj opísať do sumy celkom s opačným znamienkom, tento riadok zmazať tlačidlom Mínus v hornej časti dokladu.
Číselný rad pre pokladňu si nastav v Knihe pokladne, ale ak budeš Pokladňu účtovať priamo v Denníku, musíš si číselné rady nastaviť v Denníku.
Ak klikneš na ikonku s ...(tri bodky) pri Má dať, Dal, vieš si nastaviť potrebné predkontácie.
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ďakujem krásne za pomoc už mi je to viac zrozumiteľnejšie ale chcem sa opýtať tam píšeš, že sumu zadávať v hornej časti do kolonky celkom no ja do tej kolonky neviem vôbec nič písať a nedá sa nejako suma z dolnej časti predniesť do tej časti kde sú rozpísané typy DPH? a dá sa nejako odkontrolovať ktoré vydané faktúry a prijaté mám zaúčtované a ktoré nie? a ešte jedna posledná otázka? ako si mám rozúčtovať napr. tržby za tovar a prepravné??a ešte teraz ak účtujem. zaúčtovala som si prvý doklad ID a teraz keď som si chcela nahodiť druhý doklad tak kliknem na výber dokladu v spodnej časti a stále mi dáva ponuku iba ID a ja by som potrebovala PPD...
Naposledy upravil anithocka : 29.12.10 at 12:46 Dôvod: rozšírenie otázok
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak chceš aby Ti ponúklo pokladničný doklad, potom najprv typ 19 alebo 39, a potom si zadaj 211xxx, a keď stlačíš pri doklade F4, alebo na tú ikonu ... zobrazí sa Ti poradový sled pokladne, ktorú si navolíš, v prípade analytiky.
Po zaúčtovaní fa sa pri každej zobrazí znak zaúčtovania, vidíš v riadku kde je fa zátvorku pod stlpcom U. Prípadne klikneš v denníku na Kontrola, rolovaciu šípku klikneš a zobrazí sa Ti ponuka - vyberieš napr. 2-zaúčtovanie vf, klikneš na kontrola.

Máš ináč z toho riadny chaos. Prečítaj si staršie témy z mrp, ktoré sú tú popísané.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať