Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Do sumy celkom v hornej časti Ťa nepustí, iba do tabuliek Základ/DPH, Znížená a základná sadzba, Oslobodené/Mimo DPH.
Pri Interných dokladoch dávam všetko do kolónky Mimo DPH.
Došlá, alebo odoslaná faktúra: natypuješ v časti Faktúry došlé, odoslané - v ľavej časti monitora sa preklikáš. Alebo v prvom riadku -lište - Program - Agendy (rozbalíš roletku). Natypovanú faktúru zaúčtuješ cez ikonky v pravej časti : Funkcie- zaúčtovanie faktúry. Typ DPH budeš mať 19, ale správne ti prenesie čiastky bez DPH a DPH. Aj v hornej časti sumu celkom budeš mať vyplnenú.

Kontrola - V účtovnom denníku - vpravo ikonka Kontrola- kliknúť na šípku vpravo, vybrať možnosť 2 alebo 3-Kontrola zaúčtovaných faktúr, vybrať účty, odkliknúť na Kontrola.
3 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

tak prepáč lenkak že neviem na to prísť keď som nikdy nerobila v MRP účtovníctvo PÚ robím ho v inom softe ale dik za ochotu...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Anithocka
ja som to písala preto, aby si našla témy, ktoré som tu pridala ja, a na témy, kde nájdeš užitočné odpovede, a nielen moje. Mňa nik neučil v mrp, ja som samouk, a práve preto je tu z Mrp veľa mojich odpovedí, nech padnú na úžitok a netrápia sa iní tak, ako som sa trápila ja.
http://www.porada.sk/t24751-mrp-win-...k-z-ju-pu.html
http://www.porada.sk/t73531-banka-a-pokladna.html
http://www.porada.sk/t133673-mrp-a-kody-dph-v-pu.html

http://www.porada.sk/search.php?searchid=12397919
3 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ďakujem krásne za linky )
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Prosím Vás, neviete mi poradiť, kde si môžem v MRP PU nastaviť, aby mi v účt. denníku zobralo účtovanie pokladne ešte s 19%-nou DPH? Účtujem pokladňu za 12/10 a už mi berie 20% zo základu.
Skúšala som upraviť v Nastaveniach - Program - Sadzby DPH... no tam to mám správne zaškrtnuté.
Ďakujem

.../dúfam,že to bude len nejaká maličkosť/
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
asi si si spravila upgrade.
Poriešiš to jednoducho, stačí keď si zvolíš účtovný dátum na nejaký v roku 2010, napr. 31.12.2010.
4 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Vďaka Leni. Presne tak. Už sa stalo. Stačí "oblbnúť" program...
0 0
jozefinka jozefinka

jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

ahojte, a ako účtujete MRP ID? Ja si ich zvlásť vypisujem v excely, aj formu som si sama vymyslela.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

jozefinka Pozri príspevok
ahojte, a ako účtujete MRP ID? Ja si ich zvlásť vypisujem v excely, aj formu som si sama vymyslela.
Uctovat ich mozes v denniku, tlacit sa daju cez Vystupy, Hromadna tlac dokladov a tam nad datumami mas kolonku predloha - tam si nastav 003 Vnutorny zuct. doklad
0 0
sassanka sassanka

sassanka je offline (nepripojený) sassanka

Prosím, Vás dá sa v účtovnom denníku zmeniť číslo VPD ak chcem ho doplniť? Zabudla som zaúčtovať 2 doklady a nechce sa mi to celé mazať a znova nahadzovať. Neprišla som na to čí sa to dá nejako zmeniť. Vopred Vám ďakujem za ochotu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sassanka Pozri príspevok
Prosím, Vás dá sa v účtovnom denníku zmeniť číslo VPD ak chcem ho doplniť? Zabudla som zaúčtovať 2 doklady a nechce sa mi to celé mazať a znova nahadzovať. Neprišla som na to čí sa to dá nejako zmeniť. Vopred Vám ďakujem za ochotu.

Dá sa, ale pracne.

V zápise v účtovnom denníku si zmeníš číslo dokladu a stlačíš tlačítko "Preniest dokladu". Takto budeš musieť ale všetky poprerábať.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
sassanka Pozri príspevok
Prosím, Vás dá sa v účtovnom denníku zmeniť číslo VPD ak chcem ho doplniť?...
k prečíslovaniu MRP píše:
PREČÍSLOVANIE DOKLADOV
Zmeniť poradové číslo je možné len príjmových, výdavkových, interných dokladov, nie je však možné hromadné prečíslovanie týchto dokladov. Nie je možné zmeniť číslo predfaktúry, faktúry, zákazky a skladovej výdajky a príjemky.
Prečíslovať uvedené doklady nie je možné z dôvodu, že sa tieto poradové čísla prenášajú aj do ďalších modulov programu. Pokiaľ potrebujete číselný rad zmeniť, je potrebné v nastavení pridať nový číselný rad, ktorý si budete po nadefinovaní môcť zvoliť ako aktívny pre označenie ďalších pridávaných dokladov.


Zoltán Kovács Pozri príspevok
Dá sa, ale pracne. V zápise v účtovnom denníku si zmeníš číslo dokladu a stlačíš tlačítko "Preniest dokladu". Takto budeš musieť ale všetky poprerábať.
Potom na základe uvedeného nie je žiadna slasť robiť v MRP účtovníctvo dodávateľsky. Klienti bežne prinášajú ešte i teraz doklady z februára minulého roka ...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
sassanka Pozri príspevok
Prosím, Vás dá sa v účtovnom denníku zmeniť číslo VPD ak chcem ho doplniť? Zabudla som zaúčtovať 2 doklady a nechce sa mi to celé mazať a znova nahadzovať. Neprišla som na to čí sa to dá nejako zmeniť. Vopred Vám ďakujem za ochotu.
Ja som vo verzii 6.50 našla vo funkciách "prečíslovanie pokladne" a tam sa to dá - ja osobne som to aj vyskúšala, lebo ma zaujímalo či to je to čo som roky čakala od MRP.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Stefan2005 Pozri príspevok
Potom na základe uvedeného nie je žiadna slasť robiť v MRP účtovníctvo dodávateľsky. Klienti bežne prinášajú ešte i teraz doklady z februára minulého roka ...
To je pravda, ale kvôli tomu určite neprečíslujem celý rok.... Na VPD je dátum 02/2010, a dole pod predkontáciou je kolónka dátum zaúčtovania, no a ten je z 12/2010.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zoltán Kovács Pozri príspevok
To je pravda, ale kvôli tomu určite neprečíslujem celý rok.... Na VPD je dátum 02/2010, a dole pod predkontáciou je kolónka dátum zaúčtovania, no a ten je z 12/2010.
Je pravda, že som to skúšala prečíslovať len v JÚ a tam to bolo ok.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
A ja radšej volím postup, že zabudnutý zápis očíslujem lomítkom abecedy, napr. PV128/a, PP103/a, potom dám prečíslovať podľa dátumu a pekne to program poposúva v pokladničnej knihe.
2 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
m.hladka Pozri príspevok
A ja radšej volím postup, že zabudnutý zápis očíslujem lomítkom abecedy, napr. PV128/a, PP103/a, potom dám prečíslovať podľa dátumu a pekne to program poposúva v pokladničnej knihe.
Ešte mi prezraď ako vieš zadať lomítko a písmenko a.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
m.hladka Pozri príspevok
A ja radšej volím postup, že zabudnutý zápis očíslujem lomítkom abecedy, napr. PV128/a, PP103/a, potom dám prečíslovať podľa dátumu a pekne to program poposúva v pokladničnej knihe.
áno, tento postup dovolí program; ovšem zásade preukaznosti a úplnosti neprospieva.
schvaľujem radšej postup, ako naznačil Zoli.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja používam oba spôsoby. Zvyknem dávať za číslo a /ručne si číslo VPD/PPD vypíšem a za číslom dám písmenko, a robím aj tak ako písal Zoli. To už záleží od konkrétnej firmy, či sa im to stáva často, alebo jeden doklad za rok.
3 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
lenkak Pozri príspevok
Ja používam oba spôsoby. Zvyknem dávať za číslo a /ručne si číslo VPD/PPD vypíšem a za číslom dám písmenko, a robím aj tak ako písal Zoli. To už záleží od konkrétnej firmy, či sa im to stáva často, alebo jeden doklad za rok.
Nakoľko sa mi častejšie dostanú do rúk doklady z iných mesiacov, zvykla som si upraviť číselnú radu podľa mesiacov, teda každý mesiac mám číslovanie od 1 napr januárové sú VPDJAN001, februárové VPDFEB001 ...,takže keď mi klient donesie bloček neskôr, mám ho zaradený a zaúčtovaný vždy v aktuálnom mesiaci ako posledný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať