Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Vyskúšam to s tými dátumami vymašliť a uvidíme, či sa zadarí.
0 0
jaja99 jaja99

jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

zuzu247 Pozri príspevok
Mám taký problém v JU MRP. Mám jednu firmu, kde 28.6.2002 zaradili do majetku pozemok v hodnote 5000000,-. 15.1.2008 tento pozemok vyradili (predaj) v ZC 5000000,-.
Predchodkyňa ho vyradila ID ako prevádzkovú réžiu. To mi figuruje v ročnom výkaze príjmov a výdavkov, vo výdajoch ovplyvňujúcich ZD nie a v majetku mám tento pozemok stále so ZC.
Myslím, že niekde nastala chyba, no neviem odhaliť aká. Za akékoľvek rady vopred ďakujem.
Napíš zrozumiteľne - máš OC pozemku v réžii alebo nemáš?
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

ZC pozemku je cez ID v réžii, no ako VNZD. Neviem sa z toho vysomáriť, či si ZC pozemku (neodpisovaného majetku) môžem pri predaji uplatniť vo VOZD alebo nie.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ZC pozemku pri jeho predaji dávaš do VOZD.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

mysimis Pozri príspevok
ZC pozemku pri jeho predaji dávaš do VOZD.
ale len do výšky príjmu z predaja(ZoDP §19/3/e).
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

ďakujem, ďakujem, ste zlatúšikovia, že ste mi tak pomohli.
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Prosím,posím, poradili by ste mi, ako sa robí ročná uzávierka v MRP WIN, JU,multiverzia? Vopred ďakujem...
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

AnikoAd Pozri príspevok
Prosím,posím, poradili by ste mi, ako sa robí ročná uzávierka v MRP WIN, JU,multiverzia? Vopred ďakujem...
Konkrétne s uzávierkou Ti neporadím, iba s predprípravou. (Robila som len 1 firmu PÚ). Urob si zálohy cez program, aj si komplet celé MRP skopíruj , najradšej napáľ na CD, alebo na kľúč. Potom si vytlač všetky zostavy, ktoré potrebuješ, a postupuj podľa záložiek v programe , alebo si pozri aj F.A.Q. na stránke MRP.
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

Už som pozrela, dakujem pekne..
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
stači používať aj vyhľadávanie
http://www.porada.sk/t72128-ukoncenie-roku-2007-a.html
http://www.porada.sk/t9215-rocny-prevod.html
Naposledy upravil lenkak : 17.11.08 at 21:16
0 0
u.erika u.erika

u.erika je offline (nepripojený) u.erika

matka, babka troch prekrásnych chlapcov ...viac
Skopíruj firmu, a v tom urob ročný prevod. Tak budeš môcť pozrieť sa aj do minulého roka. Ja to mám tak spravené, že sledujem účtovný rok a predchádzajúci, ostatné mám archivivané, a hocikedy ich môžem otvoriť
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Prosim Vas
1. ako mam urobit v programe MRP aby mi pisalo na dokladoch na spodnej casti neplatca DPH?
2. Dá sa urobiť nejaký prevod v bankových výpisoch do UCT ked nie je elektronické bankovníctvo t.j. nepreberam si výpisy cez nett alebo ich mam rozuctovávať interným dokladom priamo v uct.denníku?
3. Kniha jázd slúži len ako kniha alebo sa dá urobit prevod nákupu a spotreby PHM do uct.denníka?

Dakujem za odpovede
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Nik nevie poradiť?
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Kvietocek Pozri príspevok
Neviem, v ktorých dokladoch chceš uvádzať, že nie si platca DPH. Vo faktúrach sa do dá do poznámky pod faktúrou - t.j. napíšeš faktúru, dáš tlačiť cez výstupy a tam je doplňujúci text. Výpisy účtujem cez účtovný denník, úhrady fa cez knihy faktúr. Knihu jázd ja v tomto programe nepoužívam tak neviem. Neviem či som dobre pochopila tvoje otázky, ak nie tak ich uprersni.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
kniha jázd slúži ako kniha.
Pokiaľ nemáš internet banking tak výpisy iba ručne sa nahadzujú do denníka.
text si vieš napr.napísať ako napísala Tamila, alebo potom napr. v nastevení firma dopísať napr pod údaj obch. registra.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

Ako zaúčtujem v JÚ odpočet DPH pri registrácii platiteľa DPH, aby to bolo správne zaradené v priznaní DPH a následne aj v účtovníctve?
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Kvietocek Pozri príspevok
Prosim Vas
1. ako mam urobit v programe MRP aby mi pisalo na dokladoch na spodnej casti neplatca DPH?
môžeš si aj v nastavení/firma/ do kolonky pre IČ DPH napísať neplatca DPH a potom Ti to bude vypisovať aj na pokl. dokladoch aj na faktúrach ale v hornej časti .
0 0
Minna Minna

Minna je offline (nepripojený) Minna

Začínam účtovať v programe MRP - JÚ a mám dilemu:
chcela som došlé a vyšlé faktúry účtovať v programe do Prijatých, Vydaných fa (logicky ) ale práve som si prečítala v Poradcovi, že: "Dodávateľská (resp. odberateľská) faktúra sa musí účtovať v knihe záväzkov (pohľadávok) a knihu došlých (vyšlých) faktúr nemožno považovať za účtovnú knihu. Neúčtuje sa v nej, iba sa v nej eviduje doručenie faktúry do účtovnej jednotky."
Kde mám teda tie faktúry v MRP účtovať ??
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Citujem z §15 zákona o účtovníctve ....

(3) Kniha pohľadávok obsahuje najmä údaje o

a) dlžníkoch,
b) pohľadávkach v peňažnom vyjadrení,
c) poskytnutých preddavkoch,
d) poskytnutých úveroch,
e) pohľadávkach dane z príjmov,
f) pohľadávkach nepriamych daní,
g) pohľadávkach voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni.19)

(4) Kniha záväzkov obsahuje najmä údaje o

a) veriteľoch,
b) výške záväzku v peňažnom vyjadrení,
c) prijatých preddavkoch,
d) prijatých úveroch,
e) záväzkoch dane z príjmov,
f) záväzkoch nepriamych daní,
g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni, 17) a príslušnej zdravotnej poisťovni.19)

V MRP si vyberieš určite potom typ zostavy, ktorá tieto údaje obsahuje. Takže tak ako si to plánuješ, tak to rob....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať