Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
lulu919 lulu919

lulu919 je offline (nepripojený) lulu919

Prosím o pomoc. Nahadzujem v MRP JU faktúry prijaté. Doteraz mi to všetko išlo OK. Teraz keď nahodím položky faktúry, tak keď dám počet MJ a ďalej idem nahodiť cenu MJ, tak mi vypíše FakPrPolataset nie je v móde editácie alebo pridávania. Musím dať F2 Editovať. Určite som len niečo stlačila čo som nemala, ale neviem sa z toho dostať.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Skús vypnúť program a reštartovať počítač. Neviem, ale mohlo by to pomôcť. Niekedy mi nechce pustiť tlač a píše mi niečo podobné a reštartovanie mi pomohlo.
0 0
lulu919 lulu919

lulu919 je offline (nepripojený) lulu919

Skúsim, ďakujem
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
stačí iba vypnúť mrp a následne ho spustiť.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
POPROSÍM Vás účtujúcich v MRP, prebrala som účtovníctvo od pani čo účtovala v MRP a tvrdí mi, že sa nedá vytlačiť KAE ...
Jedonoducho nemáme žiadne zostavy za rok 2008 - vtedy skončila..
poprosím viete mi takto poradiť čo a ako si mám od nej pýtať aby ma pochopila, prípadne mi vytlačila všetko čo si potrebujem založiť... neverím že v MRP nie sú koncoročné zostavy...
moc vďaka za radu.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
sway Pozri príspevok
POPROSÍM Vás účtujúcich v MRP, prebrala som účtovníctvo od pani čo účtovala v MRP a tvrdí mi, že sa nedá vytlačiť KAE ...
Jedonoducho nemáme žiadne zostavy za rok 2008 - vtedy skončila..
poprosím viete mi takto poradiť čo a ako si mám od nej pýtať aby ma pochopila, prípadne mi vytlačila všetko čo si potrebujem založiť... neverím že v MRP nie sú koncoročné zostavy...
moc vďaka za radu.
Sway, v MRP je aj kniha AE aj kniha SE, + saldokonto účtov... čo by to bol za program,keby som nemohla vidieť koniec roka a všetky výstupné zostavy... dá sa to vytlačiť, len asi musíš na tú pani "tlačiť" aj Ty.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
Sway, v MRP je aj kniha AE aj kniha SE, + saldokonto účtov... čo by to bol za program,keby som nemohla vidieť koniec roka a všetky výstupné zostavy... dá sa to vytlačiť, len asi musíš na tú pani "tlačiť" aj Ty.
moc dík !!!

...tvrdí mi že také zostavy sa nedajú vytlačiť, nevieš mi sem hodiť stručný návod... ja by som jej ho poslala... možno ani nechyruje, že také čosi SW robí....som na nervy... nemám nič, ani inventarizáciu účtov... nič...poslala mi iba zostavu "zoznam zápisov" - na pár účtov...ale tam nevidím obraty MD /DAL...... ak máš chvíľku, poraď... dík..
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
sway Pozri príspevok
moc dík !!!

...tvrdí mi že také zostavy sa nedajú vytlačiť, nevieš mi sem hodiť stručný návod... ja by som jej ho poslala... možno ani nechyruje, že také čosi SW robí....som na nervy... nemám nič, ani inventarizáciu účtov... nič...poslala mi iba zostavu "zoznam zápisov" - na pár účtov...ale tam nevidím obraty MD /DAL...... ak máš chvíľku, poraď... dík..

Skús jej "poradiť":
Účtovný denník - Výstupy - Hlavná knihy SE - (tu si môže zadať skrátený výpis+hospodársky výsledok alebo podrobný výpis)

Účtovný denník - Výstupy - Hlavná kniha AE (tiež podrobný výpis účtov s tým,že má možnosť zadať si číslo účtu alebo všetky účty,... skrátený výpis)

Účtovný denník - Výstupy - Saldokonto - Saldokonto nespárovaných zápisov
...
tiež sa dá urobiť kontrola zaúčtovania prijatých, odoslaných faktúr, či nie sú mimo rozsah účtov.obdobia:
Účtovný denník - Kontrola - (výber)
...

a samozrejme Súvaha, a Výsledovka

... neviem,či som pomohla, dúfam,že aspoň trošku.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Lenka1979 Pozri príspevok
Skús jej "poradiť":
Účtovný denník - Výstupy - Hlavná knihy SE - (tu si môže zadať skrátený výpis+hospodársky výsledok alebo podrobný výpis)

Účtovný denník - Výstupy - Hlavná kniha AE (tiež podrobný výpis účtov s tým,že má možnosť zadať si číslo účtu alebo všetky účty,... skrátený výpis)

Účtovný denník - Výstupy - Saldokonto - Saldokonto nespárovaných zápisov
...
tiež sa dá urobiť kontrola zaúčtovania prijatých, odoslaných faktúr, či nie sú mimo rozsah účtov.obdobia:
Účtovný denník - Kontrola - (výber)
...

a samozrejme Súvaha, a Výsledovka

... neviem,či som pomohla, dúfam,že aspoň trošku.

moc moc Ďakujéééém pošlem a dám vedieť
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

sway Pozri príspevok
POPROSÍM Vás účtujúcich v MRP, prebrala som účtovníctvo od pani čo účtovala v MRP a tvrdí mi, že sa nedá vytlačiť KAE ...
Jedonoducho nemáme žiadne zostavy za rok 2008 - vtedy skončila..
poprosím viete mi takto poradiť čo a ako si mám od nej pýtať aby ma pochopila, prípadne mi vytlačila všetko čo si potrebujem založiť... neverím že v MRP nie sú koncoročné zostavy...
moc vďaka za radu.
asi ste sa len nepochopili...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
nika.sum Pozri príspevok
asi ste sa len nepochopili...

...ale pochopili.... ja veru nikoho nepodceňujem..., ale aby jedna účtovníčka ani netušila čo jej SW ponúka... a aby nevedela čo je treba po uzávierke všetko povytláčať, hlavne keď odovzdáva agendu... no čo už... sme všelijakí, robíme všelijako... ale potom mi poslala podľa návodu čo som potrebovala.... ale len 2 účty.... na porazenie....

ale ľudkom tuná moc, moc ďakujém, lebo aspoň viem čo mám od nej žiadať....
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj prosim Vas ako uctujete v JU uctove odpisy. Ak si dam na konci roka zaradit odpisy do penazneho dennika, zaradi mi danovy odpis (rocny). Viem, ze je treba robit mesacne uctovne odpisy, ale neviem ako to spravit. Mam ich davat mesacne do VNZD?
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Učtovne odpisy sa v JU evidujú len v pomocnej knihe - kniha dlhodobého majetku, neúčtuje sa o nich v peňažnom denníku.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

zuzanar Pozri príspevok
Učtovne odpisy sa v JU evidujú len v pomocnej knihe - kniha dlhodobého majetku, neúčtuje sa o nich v peňažnom denníku.
V pomocnej knihe som vsak nenasla uctove odpisy po mesiacoch. Staci mi urobit nejaku tabulku v exceli? a do penazneho dennika pojde k 31.12. cely danovy odpis vsak? Takto som to robila vlastne doteraz ale niekde som tu citala (uz to neviem najst), ze treba mesacne aj v JU uctovy odpis a to ma doplietlo. Dakujem
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Pomocna kniha majetku v mrp učtovníctve je velmi slaba evidencia o majetku, ale majú nato zvlášť program. Inak stačí tabulka v exceli - nájdeš aj tu veľmi dobrú tabulku.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

zuzanar Pozri príspevok
Pomocna kniha majetku v mrp učtovníctve je velmi slaba evidencia o majetku, ale majú nato zvlášť program. Inak stačí tabulka v exceli - nájdeš aj tu veľmi dobrú tabulku.
Je pravda, ze je to slabe. Uz dlhsie uvazujem ze si zakupim samotnu evidenciu hmotneho majetku, donedavna som nemala toho vela, ale uz by sa mi to zislo. Ako ste s tym spokojni?
0 0
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Nepoužívam ten program, ale skúšala som demoverziu a páčila sa mi. Zatiaľ mi postačila výborná tabulka od marjankaj v téme Účtovné odpisy.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

zuzanar Pozri príspevok
Nepoužívam ten program, ale skúšala som demoverziu a páčila sa mi. Zatiaľ mi postačila výborná tabulka od marjankaj v téme Účtovné odpisy.
Tak sme na tom rovnako, prajem pekny den.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som si práve zakúpila evidenciu majetku MRP, ale ešte som tam nestihla nič nahodiť
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tak ked stihnes daj prosim vediet.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať