Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahoj, aj ja som to tak nakoniec zaúčtovala- platba z pokladne. ďakujem martina 2006, pekný deň
0 0
leonardík leonardík

leonardík je offline (nepripojený) leonardík

Dobrý deň,

mala by som takú otázočku... prebrala som účtovníctvo po pani ktorá asi veľmi nevedela čo robí musím od začiatku urobiť rok 2011. Už ho mám urobený ale neviem si rady s počiatočným stavom Bežného účtu. V súvahe ktorú odovzdala za rok 2010 stojí čo je pre mňa nepochopiteľné že na účte má 2120 Eur ale ak si vezmem výpisy z BU tak tam reálne mala len 934 Eur. Nevie mi nevie niekto poradiť čo stým. Mne BU sedí podla výpisu, len neviem ako mám zmeniť počiatočný stav, aby mi to sedelo aj s tou súvahou čo odovzdala za rok 2010.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
vo funkciách - poč. hodnoty vieš zmeniť ps hocijakého účtu
1 0
leonardík leonardík

leonardík je offline (nepripojený) leonardík

zmeniť to viem, ale ako to opraviť správne v účtovníctve ako takom? Ak ja zadám počiatočné hodnoty ktoré sú správne podla výpisu tak mi pri odovzdaní súvahy bežné obdobie bude OK, ale bude mi daňový úrad reklamovať to predchádzajúce. To neviem ako mám zmeniť :-(
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
jedine opraviť predchádzajúci rok súvahu a v novom roku mať správne zostatky
1 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, ako riešite platbu na účet- ktorý neprišiel na podnikateľský účet ale na osobný a je tam veľa položiek. musí sa účtovať aj ten osobný od začiatku roka, takáto platba bola za celý rok len jedna- omylom to dotyčnému prišlo na osobný účet.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
slavka124 Pozri príspevok
ahojte, ako riešite platbu na účet- ktorý neprišiel na podnikateľský účet ale na osobný a je tam veľa položiek. musí sa účtovať aj ten osobný od začiatku roka, takáto platba bola za celý rok len jedna- omylom to dotyčnému prišlo na osobný účet.
nie, určite nemusíš účtovať celý osobný účet
zaúčtuješ len tú 1 položku, ktorá je na súkromnom účte (cez pokladňu - urobím VPD al. PPD), priložíš os.výpis
2 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Mam zakupeny program MRP -JU DOS verziu, kde mam zauctovany cely rok 2011.
Nedavno som si zakupila verziu WIN , kde nemam este ziadne udaje.Chcem poprosit niekoho kto by mi poradil, ako by som cele uctovnictvo z roku 2011 z DOS systemu vedela preniest do WIN systemu.Skusala som , ale ked som prisla na tabulku :vyber dat-cesta a adresare-tam som aj skoncila,
Dakujem
0 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ďakujem jacekova- prajem pekný víkend
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
František Bigoš Pozri príspevok
Mam zakupeny program MRP -JU DOS verziu, kde mam zauctovany cely rok 2011.
Nedavno som si zakupila verziu WIN , kde nemam este ziadne udaje.Chcem poprosit niekoho kto by mi poradil, ako by som cele uctovnictvo z roku 2011 z DOS systemu vedela preniest do WIN systemu.Skusala som , ale ked som prisla na tabulku :vyber dat-cesta a adresare-tam som aj skoncila,
Dakujem
tu je postup priamo z mrp
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=264
2 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ahojte, chcem sa opýtať na účtovanie stravného platca dph- má nárok na dph? priniesol mi faktúru za stravné od platcu dph- prijatá fa pohyb 39 alebo 40?( ja mám informácie, že za stravné nie je nárok na odpočet dph)
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

ked v mrp učtujem faktúru kde su napríklad 2 položky z jedej mam právo uplatnit dph z druhej nie tak davam typ 40 aby mi to zobralo do iných zostáv, a v hornej časti kde je základ a dph tu sumu ktorá je bez dph dávam do 0% alebo oslobodené zatial sa mi tam nevyskytol problém
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Pri nákupe stravných lístkov s DPH je nárok na odpočet, takže typ DPH 40. Zo sumy, ktorú hradí zamestnanec treba odviesť DPH - to znamená, že zamestnanec uhrádza už sumu s DPH.
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

alusa783 Pozri príspevok
ked v mrp učtujem faktúru kde su napríklad 2 položky z jedej mam právo uplatnit dph z druhej nie tak davam typ 40 aby mi to zobralo do iných zostáv, a v hornej časti kde je základ a dph tu sumu ktorá je bez dph dávam do 0% alebo oslobodené zatial sa mi tam nevyskytol problém
Nemôžeš dávať do kolónky oslobodené, ako to vysvetlíš pri kontrole DPH? Musíš dať Mimo DPH. Do oslobodeného ide iba to, čo je skutočne podľa zákona o DPH oslobodené.
3 0
slavka124 slavka124

slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

začiatočníčka v jú
ďakujem
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Pri prechode do nového roka mi v denníku zostalo dosť veľa položiek.Okolo 170. Jedná sa o neuhradené fa z roku 2011 ktoré sú v záväzkoch a položky bankových výpisov, ktoré sa účtovali priamo cez denník a nie cez úhradu záväzkov alebo pohľadávok. Nevie, či ich môžem všetky vymazať, alebo ich tam radšej nechám.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

V PÚ po preklopení roka musia zostať v účtovnom denníku neuhradené faktúry. Ale tie, ktoré boli účtované zle, by tam byť nemali. Nemôžeš účtovať úhradu faktúry priamo cez denník, nevypárujú sa ti.
1 0
martina0203 martina0203

martina0203 je offline (nepripojený) martina0203

v účtovnom denníku po prelome roka mi zostávajú len neuhradené faktúry..... myslím, že nič viac. Ak si to robil teraz a nemáš tam ešte nič zaúčtovné, skús postup zopakovať odznova, raz som mala nejaké nezmysli v denníku, tak som to vymazala a keď som to spravila znova, tak som to mala ok.... skús to tak....
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

pri prevode do nového roka 2012 mi pri účtovaní skladu-príjem a výdaj čísla nezačínajú od 1 , 2, ..... ,ale pokračujú nejakým číslom z roku 2011. Keď si to opravím a začínam číslom 1 , tak hneď mi načítava sklad z danej príjemky . (MRP-Ju-dos) Ako to mám opraviť???
Ďakujem
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

jb0863 Pozri príspevok
pri prevode do nového roka 2012 mi pri účtovaní skladu-príjem a výdaj čísla nezačínajú od 1 , 2, ..... ,ale pokračujú nejakým číslom z roku 2011. Keď si to opravím a začínam číslom 1 , tak hneď mi načítava sklad z danej príjemky . (MRP-Ju-dos) Ako to mám opraviť???
Ďakujem
Nerobím v DOSe, ale myslím si, že nemáš nastavené nové číselné rady. V sklade treba urobiť tiež ročný prevod - zvlášť od účtovníctva: http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=386
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať