Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

alusa783 Pozri príspevok
ano dátumy v učtovnom denníku mi nejdu zaradom bolo by to dost obtiažne čakat s učtovaní dokial by mi prišli všetky faktury toho mesiaca, zakladám ich podla číslovania ked mi príde očíslujem si ju čiže niesu založené podla datumov
super ďakujem........takto som to aj plánovala urobiť, len som si nebola istá či by to daňovákom neskôr nevadilo, ale myslím že ak si dám do smernice že dátum zaúčtovania bude dátum zd. plnenia tak by to malo byť v poriadku.......veď čísla fa v učt. denníku budú ísť zaradom
a čo v prípade vystavených faktúr, kde som účtovala dátumom vystavenia ale dátum zd. plnenia bol iný ( účtujem internetové služby a dátum vystavenia dávam podľa pracovných dní ale dátum zd. plnenia dávam vždy k prvému dňu v mesiaci) môže byť teda dátum zaučtovania vyd. faktúr= dátum vystavenia (je ich už okolo 500 tak sa mi ich nechce prepisovať)........prosím poraďte čo s tým
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

Mária1412 Pozri príspevok
a čo v prípade vystavených faktúr, kde som účtovala dátumom vystavenia ale dátum zd. plnenia bol iný
ja s tým nemám skusenost ale myslím že pokial maš v VFA dátum zdanitelného plnenia rovnaký ako v denííku nemal by byť s tým problém možno len v niektorých výstupoch ale žiadny konkrétny ma nenapadá
0 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

praveže nemám...............pri VFA mám všetky faktúry zaúčtované dátumom vystavenia čo je v polovici faktúr aj dátum zd. plnenia, ale v januári a v apríli som vystavovala fa 4.1.2012, 2.4.2012 A zd. plnenie je 1.1.2012 a 1.4.2012
0 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

Mária1412 Pozri príspevok
praveže nemám...............pri VFA mám všetky faktúry zaúčtované dátumom vystavenia čo je v polovici faktúr aj dátum zd. plnenia, ale v januári a v apríli som vystavovala fa 4.1.2012, 2.4.2012 A zd. plnenie je 1.1.2012 a 2.4.2012
opravujem zd. plnenie v januári bolo 1.1.2012 (vystavenia bol 4.1.2012) a zd. plnenie v apríli bolo 1.4.2012 (vystavenia bol 2.4.2012)
0 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

ako máte vy nastavený dátum účtovania VFA a PFA v nastaveniach? ďakujem
0 0
alusa783 alusa783

alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

pokial so bolo stále v tom istom mesiaci tak to až tak nevadí lebo ked si daš vypočet dph ti to neovplivni horžie by bolo ak by si mala vystavenu 31.3 a zd. plnenie 1.4
0 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

alusa783 Pozri príspevok
pokial so bolo stále v tom istom mesiaci tak to až tak nevadí lebo ked si daš vypočet dph ti to neovplivni horžie by bolo ak by si mala vystavenu 31.3 a zd. plnenie 1.4
no mam jednu VFA ktorá bola vystavená 2.4 a zd. plnenie má 31.3. lebo som z výpisu zistila, že poslal klient peniaze skôr a tak som zmenila dátum zd. plnenia.
výpočet DPH mi to aj tak neovplyvni lebo údaje pre výpočet si program berie z kníh VFA, PFA a PK len ked si potom porovnám z účt. denníkom tak mi 343 nebude sedieť ked to budem účtovať dátumom vystavenia................a neviem či to vadí..........preto sa na to pýtam.
Bol by problém keby som konkrétne tie faktúry na prelome mesiaca resp. Q zaučtovala dátumom zd. plnenia a ostatné by som dalej účtovala ako doteraz, teda dátumom vystavenia a zaradenia aby mi sedela aj 343 ???????? prosím poraďte Ďakujem
Naposledy upravil Mária1412 : 26.04.12 at 07:26
0 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

a ešte mám jednu otázočku ................. akým dátumom vy účtujete bankový výpis..........viem že to ide ze knihy faktúr ale akým dátumom...........dátumom ktorý jen napísaný v riadku pri transakcii na výpise alebo posledným dátumom v mesiaci???? kedže výpis mi príde až nasledujúci mesiac
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Mária1412 Pozri príspevok
a ešte mám jednu otázočku ................. akým dátumom vy účtujete bankový výpis..........viem že to ide ze knihy faktúr ale akým dátumom...........dátumom ktorý jen napísaný v riadku pri transakcii na výpise alebo posledným dátumom v mesiaci???? kedže výpis mi príde až nasledujúci mesiac
Všetko skutočným dňom úhrady.
Faktúry, pohľadávky a záväzky účtujem cez knihy faktúr, záv. (úhrada-do hlavnej knihy) a ostatné úhrady jedným dokladom (mzdy, poplatky, poisťovne, výbery, vklady) s viacerými zápismi
0 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

Dav Pozri príspevok
Všetko skutočným dňom úhrady.
Faktúry, pohľadávky a záväzky účtujem cez knihy faktúr, záv. (úhrada-do hlavnej knihy) a ostatné úhrady jedným dokladom (mzdy, poplatky, poisťovne, výbery, vklady) s viacerými zápismi
ĎAkujem krásne....................a výstup z účt. denníka potom tlačíš podľa dátumu alebo podla čísla zápisu v denníku????
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Mária1412 Pozri príspevok
ĎAkujem krásne....................a výstup z účt. denníka potom tlačíš podľa dátumu alebo podla čísla zápisu v denníku????
Dátumu
0 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

Dav Pozri príspevok
Dátumu
a nevadí že čísla zápisov nebudú ísť zaradom??? myslím daňovákom
0 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

Mária1412 Pozri príspevok
a nevadí že čísla zápisov nebudú ísť zaradom??? myslím daňovákom
prosííííííím poraďte ak máte ak máte nejakú skúsenosť. Ďakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mária1412 Pozri príspevok
a nevadí že čísla zápisov nebudú ísť zaradom??? myslím daňovákom
Po nahodeni dokladov si dam zoradit skupiny zapisov a zapisy podla datumu, takze cisla mi idu zaradom podla datumu. Uz je mozne aj pokladnicne doklady hromadne precislovat s tym ze sa cisla prenesu aj do ostatnych knih...
1 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

nika.sum Pozri príspevok
Po nahodeni dokladov si dam zoradit skupiny zapisov a zapisy podla datumu, takze cisla mi idu zaradom podla datumu. Uz je mozne aj pokladnicne doklady hromadne precislovat s tym ze sa cisla prenesu aj do ostatnych knih...
Ďakujem, to viem, aj som si to už skúšala, ale vznikol mi problém keď som dala prečíslovať zápisy podľa dátumu a medzi nimi som mala banku a úhrady faktúr s rovnakým dátumom asi okolo 50 a pri prečíslovaní mi ich pomiešalo takže dátum v podstate ide zaradom ale čísla dokladov PPD sú poprehadzované a ešte aj banka s pokladňou su poprehadzované raz BU raz PPD........čo je asi väčší problém..............ešte šťastie že som to robila v kópii
volala som do mrp tak mi povedali že to tak nemá program robiť, že pri prečíslovaní má zachovať pôvodné poradie ostatných zápisov tak ako boli nahodené zaradom............ale mne to tak nerobí a neviem prečo.............aj som už celý program preinštalovala a nič.............potrebovala som to prečíslovať preto lebo som zabudla zaučtovať VPD 3.1.2012 vklad do ERP a zistila som to až v marci..........takže som si už vyskúšala všelijaké prečíslovávanie aj PK aj UD
Naposledy upravil Mária1412 : 26.04.12 at 14:34
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mária1412 Pozri príspevok
Ďakujem, to viem, aj som si to už skúšala, ale vznikol mi problém keď som dala prečíslovať zápisy podľa dátumu a medzi nimi som mala banku a úhrady faktúr s rovnakým dátumom asi okolo 50 a pri prečíslovaní mi ich pomiešalo takže dátum v podstate ide zaradom ale čísla dokladov PPD sú poprehadzované a ešte aj banka s pokladňou su poprehadzované raz BU raz PPD........čo je asi väčší problém..............ešte šťastie že som to robila v kópii


volala som do mrp tak mi povedali že to tak nemá program robiť, že pri prečíslovaní má zachovať pôvodné poradie ostatných zápisov tak ako boli nahodené zaradom............ale mne to tak nerobí a neviem prečo.............aj som už celý program preinštalovala a nič.............potrebovala som to prečíslovať preto lebo som zabudla zaučtovať VPD 3.1.2012 vklad do ERP a zistila som to až v marci..........takže som si už vyskúšala všelijaké prečíslovávanie aj PK aj UD
Neviem ci som Vas spravne pochopila. Ked mate zoradene v denniku podla datumu, tak je jasne, ze nebudu vsetky PPD za sebou. Ale je napr. PPD001 2.1., PPD002 3.1., BU 4.1., PPD003 6.1. ...neviem co ste tym mysleli
0 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

nika.sum Pozri príspevok
Neviem ci som Vas spravne pochopila. Ked mate zoradene v denniku podla datumu, tak je jasne, ze nebudu vsetky PPD za sebou. Ale je napr. PPD001 2.1., PPD002 3.1., BU 4.1., PPD003 6.1. ...neviem co ste tym mysleli
PPD001 4.4., PPD003 4.4., BU 4.4., PPD002 4.4.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Mária1412 Pozri príspevok
PPD001 4.4., PPD003 4.4., BU 4.4., PPD002 4.4.
mne sa tiez parkrat stalo, ale skuste si najprv dat zoradit podla datumu skupiny zapisov (ide o PU?), potom podla datumu zapisy a nakoniec dat precislovat pokladnu.To ze je banka medzi pokladnicnymi je v poriadku. Ved to ma ist podla datumu, ono vam nechalo ulozene poradie v ktorom ste ich do ucta nahodili.
3 0
Mária1412 Mária1412

Mária1412 je offline (nepripojený) Mária1412

nika.sum Pozri príspevok
mne sa tiez parkrat stalo, ale skuste si najprv dat zoradit podla datumu skupiny zapisov (ide o PU?), potom podla datumu zapisy a nakoniec dat precislovat pokladnu.To ze je banka medzi pokladnicnymi je v poriadku. Ved to ma ist podla datumu, ono vam nechalo ulozene poradie v ktorom ste ich do ucta nahodili.
skúsim si to v kópii.....ďakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, neviem tu nikde najst a mam pocit, ze som o tom nedavno citala. Mam prebrat jednu firmu po prvom kvartaly (platitel DPH). Predchadzajuca uctovnicka robila na MS DOS MRP (PU) a ja mam WIN, neviem ci sa da urobit nejako prevod dat z DOS do WIN. Citala som na strankach MRP, ale to boli starsie otazky, ze musia byt vraj oba programy aktivne neda sa to urobit zo zalohy. Chcem zavolat do MRP ci nieco take nevedia spravit, ak budem mat zalohovane data. Nemate s tym niekto skusenost?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať