Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
Ally Klima Ally Klima

Ally Klima je offline (nepripojený) Ally Klima

AHojte, chcela by som sa poradit ako uctujete v MRP prijaté faktúry.
Ja ich účtujem podľa dátumu ked ich fyzicky obdržím, t.j. napr. zdaniteľné plnenie v novembri, ale zaradenie v decembri (ked mi fyzicky dosla). Lenže tu nastáva problém, lebo mi to naťahuje do denníka s dátumom zaradenia a tým pádom sa mi nerovná 343 s faktúrami, čo mi dnes bohužiaľ na Danovom urade vytlkli.. viem že je to pravda, a aj som nad tym uvazovala uz davnejsie ako to vyriesiť, ale na nic som nedosla.. Na danovom mi povedali ze kludne mozem dávať dátum zaradenia rovnaký ako dátum zdaniteľného plnenia, ale potom mi nepôjdu doklady z hladiska poradia za sebou. A to by podla mna malo byt. I ked pri prijatych faktúrach to nie je az taký problém a iba vydané by mali ísť za sebou..
Nevie niekto poradit? Napr. nie je v MRP funkcia kde si nastavim, že do denníka mi bude natahovať dátum zdaniteľného plnenia, ale vo faktúrach ostane dátum prijatia faktúry taký aký v skutočnosti bol..
Dakujem za rady.
Ally
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Antonia1 Pozri príspevok
Ak nemáš samostaný program Evidencia majetku, tak ako píše adinka 55, tak odpisy a zaradenie majetku si musíš zaučtovať cez interný doklad.
Prosím Vás, mám podobný problém MRP - JÚ - SZČO - dve autá - k tomu som aj začiatočník, už som pochopila, že interný doklad, ale ako na to? V peňažnom denníku - text: ?
- účet/pokladňa: odpis
- výdavky - 39 - ostatné neodčítateľné náklady?
- číslovanie dokladu: sama si zadám, napr. ID 001
Prosím pomôžte mi....
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ani1 Pozri príspevok
Prosím Vás, mám podobný problém MRP - JÚ - SZČO - dve autá - k tomu som aj začiatočník, už som pochopila, že interný doklad, ale ako na to? V peňažnom denníku - text: ?
- účet/pokladňa: odpis
- výdavky - 39 - ostatné neodčítateľné náklady?
- číslovanie dokladu: sama si zadám, napr. ID 001
Prosím pomôžte mi....
Skús takto: agendy - pomocné knihy - majetok - tu zaeviduješ majetok a keď máš koniec roka tak si ideš na funkcie - ročný prevod - zaradenie ročných odpisov. Táto funkcia Ti potom zaúčtuje odpisy.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

mysimis Pozri príspevok
Skús takto: agendy - pomocné knihy - majetok - tu zaeviduješ majetok a keď máš koniec roka tak si ideš na funkcie - ročný prevod - zaradenie ročných odpisov. Táto funkcia Ti potom zaúčtuje odpisy.
hej, teraz som si však pozrela ročný výkaz (ešte som neurobila ročný prevod) a mám tam niečo také že
[B]Dlhodobý hmotný majetok : Na zač. obdobia Na konci obdobia
14589 - 310

a pritom viem, že odpisy na tento rok budú 14899, čo je 14589+310. Ako tam ten mínus dám preč?
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

ani1 Pozri príspevok
hej, teraz som si však pozrela ročný výkaz (ešte som neurobila ročný prevod) a mám tam niečo také že
[B]Dlhodobý hmotný majetok : Na zač. obdobia Na konci obdobia
14589 - 310

a pritom viem, že odpisy na tento rok budú 14899, čo je 14589+310. Ako tam ten mínus dám preč?
teda v jednom stlpci 14589 a v druhom - na konci obdobia -310
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Pozri si počiatočné hodnoty.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

mysimis Pozri príspevok
Pozri si počiatočné hodnoty.
a počiatočná hodnota má čo byť? zostatková cena áut k minulému roku?
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

ani1 Pozri príspevok
a počiatočná hodnota má čo byť? zostatková cena áut k minulému roku?
už to mám, díky..... nenávidím odpisy.....
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

môžem urobiť zaradenie ročných odpisov skôr alebo teda nezávisle od ročného prevodu?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Nerob ročný prevod, len zaúčtuj odpisy. Ročný prevod robíš už v skopírovanej firme.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

mysimis Pozri príspevok
Nerob ročný prevod, len zaúčtuj odpisy. Ročný prevod robíš už v skopírovanej firme.
ale ako mám zaúčtovať tie poondiate odpisy?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Dodrž len to čo som Ti napísala tu: http://www.porada.sk/1278119-post84.html. Program Ti to doplní a Ty ročný prevod vôbec nemusíš robiť. Keby si ho urobila vymazali by sa Ti všetky dáta, preto sa robí ročný prevod v už skopírovanej firme a samozrejme, že aj zazálohovanej.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

mysimis Pozri príspevok
Dodrž len to čo som Ti napísala tu: http://www.porada.sk/1278119-post84.html. Program Ti to doplní a Ty ročný prevod vôbec nemusíš robiť. Keby si ho urobila vymazali by sa Ti všetky dáta, preto sa robí ročný prevod v už skopírovanej firme a samozrejme, že aj zazálohovanej.
dakujem za trpezlivosť, som absolútny začiatočník, účtujem v MRP prvý rok a strašne sa bojím ročnej uzávierky.....
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

chcem sa spýtať na takú vec, potrebujem už písať faktúry na tento rok, ešte nemám uzavretý minulý rok, nastavila som si číslovanie faktúr na tento rok a keď mi vyjde hláška, že dátum v doklade je mimo rozsah kontrolného dátumu, skontrolujte v nastaveniach, pokračovať? a ja dám že ano. Je to tak dobre? alebo môžem v nastaveniach prestaviť kontrolný dátum? Nevadí, že nemám uzavretý rok? Ďakujem za odpovede.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ani1 Pozri príspevok
chcem sa spýtať na takú vec, potrebujem už písať faktúry na tento rok, ešte nemám uzavretý minulý rok, nastavila som si číslovanie faktúr na tento rok a keď mi vyjde hláška, že dátum v doklade je mimo rozsah kontrolného dátumu, skontrolujte v nastaveniach, pokračovať? a ja dám že ano. Je to tak dobre? alebo môžem v nastaveniach prestaviť kontrolný dátum? Nevadí, že nemám uzavretý rok? Ďakujem za odpovede.
Kľudne môžeš účtovať v roku 2009, kontrolný dátum si môžeš prepísať. Keď si uzatvoríš rok 2009 - skopíruješ celú firmu a v tej skopírovanej urobíš ročný prevod, potom Ti zostane v dokladoch len aktuálny rok.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Prosím Vás, ak si v MRP v peňažnom denníku dám vo funkciách "prečíslovať podľa dátumu", tak musím aj opraviť čísla všetkých príjmových a výdavkových dokladoch, však? A môžem ich opraviť normálne perom? Ďakujem za pomoc...
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ani1 Pozri príspevok
Prosím Vás, ak si v MRP v peňažnom denníku dám vo funkciách "prečíslovať podľa dátumu", tak musím aj opraviť čísla všetkých príjmových a výdavkových dokladoch, však? A môžem ich opraviť normálne perom? Ďakujem za pomoc...
V programe ich nevieš opraviť perom, dá sa to urobiť len ručne a to každý zvlášť, je to dosť pracné.
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

mysimis Pozri príspevok
V programe ich nevieš opraviť perom, dá sa to urobiť len ručne a to každý zvlášť, je to dosť pracné.
díky moc, a je to veľká chyba, keď mám pár dokladov zapísaných neskôr a sled číslovania dokladov je trocha narušený?
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Chcem sa spýtať, či nemá niekto skúsenosti s vyplňovaním daňových priznaní v programe MRP. Viem, že v minulosti ich DÚ neakceptoval, pretože priznania skenujú a tieto tlačivá im nesedeli s danými kolonkami.
Mám teraz na mysli daňové priznanie z prímnom FO, či to môžem vyplniť a vytlačiť pre daňový úrad z programu MRP. Ďakujem.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Daňový úrad akceptuje tlačivá z MRP, ak ich vytlačích vo FDF formáte cez program ADOBE RADER. Je to rozoberané aj tu: http://www.porada.sk/t129366-p2-mrp-...de-do-pdf.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať