Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
magdika magdika

magdika je offline (nepripojený) magdika

ja to riešim v JU tak, že na konci roka si dám 14 - príjem na SF celú ročnú tvorbu a 35 - čerpanie SF celoročné cez nepeňažné a potom rozdiel sa prenesie do ďalšieho roka
1 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

A potom kód 26 - Tvorba SF sa kedy používa? Ďakujem.
0 0
jana007 jana007

jana007 je offline (nepripojený) jana007

andrejka a Pozri príspevok
A potom kód 26 - Tvorba SF sa kedy používa? Ďakujem.
tu je spôsob účtovania:
http://www.porada.sk/t207043-p9-zmen...ml#post2262505
2 0
magdika magdika

magdika je offline (nepripojený) magdika

Ten dávam tiež k 31.12 ale ako závierkové - do nákladov firmy
1 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

Dobrý deň, a ešte jednu otázočku Vás poprosím k tvorbe SF, vediete sumu SF aj v ostatných záväzkoch? Ďakujem a prajem pekný deň
0 0
andrejka a andrejka a

andrejka a je offline (nepripojený) andrejka a

andrejka a Pozri príspevok
Dobrý deň, a ešte jednu otázočku Vás poprosím k tvorbe SF, vediete sumu SF aj v ostatných záväzkoch? Ďakujem a prajem pekný deň
posúvam... ďakujem
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

prosím o radu...prebrala som firmu, ktorej robila účtovníctvo nejaká iná účtovníčka a neviem si nahodiť počiatočné stavy v JÚ...ďakujem
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

anithocka Pozri príspevok
prosím o radu...prebrala som firmu, ktorej robila účtovníctvo nejaká iná účtovníčka a neviem si nahodiť počiatočné stavy v JÚ...ďakujem
funkcie-počiatočné hodnoty a vpisuješ počiatočné stavy
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ale keď už mám naúčtované?? nejde mi to..
Naposledy upravil anithocka : 12.03.13 at 13:52 Dôvod: ďakujem našla som to :)
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

dobrý deň, viem si v MRPčku nataviť sledovanie hotovostných platieb pre FO?? ak áno ako a ako si spravím výstupné zostavy? ďakujem
0 0
Tibor Malík Tibor Malík

Tibor Malík je offline (nepripojený) Tibor Malík

Ahojte. Kúpil som si program MRP silver, pri kúpe programu som mal 1 ročný uprade cez internet zdarma. Teraz tam nebol 1 rok robený upgrade a pýtajú po mne za ročný upgrade 230 eur bez DPH. Program stal 450 eur bez DPH. Je toto normálne ? Nedá sa to nejako obísť ?
0 0
kovanka kovanka

kovanka je offline (nepripojený) kovanka

dobry den, vie mi niekto poradit?? uctujem MRP PU mam vypisy z banky cez IB ako ich mam sparovat resp preuctovat do dennika?, skusala som priznak zauctovania vo funkciach ale v denniku sa nic neukazalo. mam to nahadzovat manualne do denniku?? dakujem
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

anithocka Pozri príspevok
dobrý deň, viem si v MRPčku nataviť sledovanie hotovostných platieb pre FO?? ak áno ako a ako si spravím výstupné zostavy? ďakujem
v adrese urobis fajku pri stvorceku ci ide o FO
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tibor Malík Pozri príspevok
Ahojte. Kúpil som si program MRP silver, pri kúpe programu som mal 1 ročný uprade cez internet zdarma. Teraz tam nebol 1 rok robený upgrade a pýtajú po mne za ročný upgrade 230 eur bez DPH. Program stal 450 eur bez DPH. Je toto normálne ? Nedá sa to nejako obísť ?
Neviem aky je to silver, ale MRP ma tusim podmienku, ze ak je doba od posledneho uograde dlhsia ako 1 rok, tak sa plati potom vyssia cena za upgrade. Pri sucastnych zmenach si neviem predstavit ze by som neupgradovala niekolkokrat do roka. Skuste sa dohodnut priamo v MRP.
2 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Začala som účtovať v MRP-vizuálny systém ( JU) a našiel by sa niekto ,kto by mi poradil aký typ DPH mám zadať pri nákupe tovaru.
Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tibor Malík Pozri príspevok
Ahojte. Kúpil som si program MRP silver, pri kúpe programu som mal 1 ročný uprade cez internet zdarma. Teraz tam nebol 1 rok robený upgrade a pýtajú po mne za ročný upgrade 230 eur bez DPH. Program stal 450 eur bez DPH. Je toto normálne ? Nedá sa to nejako obísť ?
Ak ide o účtovný SW na JU, nijako to neobídeš. Pretože od 1.1.2013 sa menia stlpce paňažného denníka a tie si v nastaveniach (asi) sám neopravíť (s MRP nerobím)
2 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

jb0863 Pozri príspevok
Začala som účtovať v MRP-vizuálny systém ( JU) a našiel by sa niekto ,kto by mi poradil aký typ DPH mám zadať pri nákupe tovaru.
Ďakujem
Ak si platitel DPH - typ 40, pozor ked je tovar na fakturu - typ DPH 40 vo fakture ale ked sa po uhrade prenesie do dennika tam sa uz prenesie uz len typ 39.
Skuste si pohladat tu na porade, je tu aj tema typy DPH v MRP:

http://www.porada.sk/t8166-typ-dph-v-mrp.html

treba si to nastudovat
Naposledy upravil nika.sum : 19.03.13 at 13:56
1 0
noreno noreno

noreno je offline (nepripojený) noreno

Chcel by som sa spytat ako zauctujem a hlavne prepojim v MRP tieto kroky: vystavil som FA - ta bola zaplatena na hotovost (prijem do pokladne) - nasledne bola hotovost z pokladne vybrana a vlozena naucet(ako sparovat s bankovym vypisom) cele toto neviem ako to spravit uctovne ale hlavne aby mi aj tie zdroje v systeme sedeli
0 0
monika.s monika.s

monika.s je offline (nepripojený) monika.s

Rada by som spýtala, je možné v MRP vytlačiť poznámky k DP? Nikde som to tam nenašla. Ak áno, poradíte mi, akým spôsobom? Dakujem vopred.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

monika.s Pozri príspevok
Rada by som spýtala, je možné v MRP vytlačiť poznámky k DP? Nikde som to tam nenašla. Ak áno, poradíte mi, akým spôsobom? Dakujem vopred.
Musíš mať dokúpenú daň z príjmu, inak tam poznámky nenájdeš. Ja mám daň dokúpenú, ale poznámky robím tie, ktoré som si stiahla z porady.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať