Zavrieť

Porady

účtovanie v MRP

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Mam 2 otazky:

1. Od čoho závisia zelené políčka v účtovnom deníku - má to tak byt?
2. ako sa rozšíruje text faktúry?
Usporiadat
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Prosím Vás, ako účtujete dialničnú známku v JU? mám tu len bločik z pokladne z pumpy, na ktorej je vyčíslený len základ dane, dph je nula a celková suma rovnaká so základom dane. Dakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

31Jankal Pozri príspevok
Prosím Vás, ako účtujete dialničnú známku v JU? mám tu len bločik z pokladne z pumpy, na ktorej je vyčíslený len základ dane, dph je nula a celková suma rovnaká so základom dane. Dakujem
Krásne vysvetlené Jankou Acsovou http://www.porada.sk/915255-post13.html , celá téma http://www.porada.sk/t98350-dialnicn...ok-2009-a.html
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Tamila Pozri príspevok
Daňový úrad akceptuje tlačivá z MRP, ak ich vytlačích vo FDF formáte cez program ADOBE RADER. Je to rozoberané aj tu: http://www.porada.sk/t129366-p2-mrp-...de-do-pdf.html
vďaka
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, tento rok idem prvýkrat účtovať v MRP, doteraz som stále iba vystavovala faktúry tak, že mi niekto nastavil softvér teraz vždy keď si chcem nahodiť nejaký doklad tak mi vypíše, že doklad je mimo kontrolovaných dátumov či niečo také to kde alebo čo mám pomeniť, aby mi to išlo?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

anithocka Pozri príspevok
ahojte, tento rok idem prvýkrat účtovať v MRP, doteraz som stále iba vystavovala faktúry tak, že mi niekto nastavil softvér teraz vždy keď si chcem nahodiť nejaký doklad tak mi vypíše, že doklad je mimo kontrolovaných dátumov či niečo také to kde alebo čo mám pomeniť, aby mi to išlo?
Klikneš: nastavenia - program - zápis dátumov do dokladov (napr. účtovný dátum = dnešný dátum, účtovné obdobie od 1.1.2010 do 31.12.2010 a kontrolný dátum od 1.1.2010 do 31.12.2010)...
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

Anja111 Pozri príspevok
Klikneš: nastavenia - program - zápis dátumov do dokladov (napr. účtovný dátum = dnešný dátum, účtovné obdobie od 1.1.2010 do 31.12.2010 a kontrolný dátum od 1.1.2010 do 31.12.2010)...
Anja111 tak som to spravila ale ja potrebujem za rok 2009 lebo som získala klienta ktorý mi len teraz doniesol papiere a neviem ako sa vrátiť do minulého roka, vlastne, že keď si napríklad zadám 16.11:2009 tak, aby mi to nevychadzovalo, že mimo kontrolovaného zápisu..

áno už mi to ide nemala som nastavený kontrolný dátum iba účtovný dátum, ďakujem veľmi pekne za radu...
Naposledy upravil anithocka : 06.02.10 at 12:18 Dôvod: zmena informácií
0 0
anithocka anithocka

anithocka je offline (nepripojený) anithocka

ahojte, možno sa Vám teraz moje otázky budú zdať primitívne, ale fakt v MRP iba začínam - otázky sa týkajú jednoduchého účtovníctva ...chcem sa spýtať keď mám internet banking dá sa nejako nastaviť, aby bankový výpis mi ťahalo z internetu a ja si len zaúčtujem položky? ...knihu záväzkov a pohľadávok ak si budem viesť pre lepšiu prehľadnosť tak mi to automaticky hodí aj do peňažného denníka, alebo by to bola duplicitná robota? ako to robíte vy? ...ďalej sa chcem spýtať keď som skúšala demo verziu tak mi vypisovalo, že posledná záloha bola pred x dňami nedá sa nejako nastaviť, aby mi program vždy pred ukončením práce s programom urobilo zálohu informácií? ďalšia otázočka dá sa spraviť analytika? napríklad: klient mal dotáciu z úradu práce a od iného podnikateľského subjektu, obidve dotácie sú nenávratné a rada by som to mala na analytike, aby bolo jasné koľko bolo čerpané z ktorej dotácie...a ešte sa chcem spýtať dočítala som sa tu o zálohovaní údajov pred vykonaním ročnej uzávierky? a to každý rok si dávate na externý disk alebo ako to funguje? a ešte jedna otázočka, ale tá sa týka už miezd v MRP akceptujú úrady výkazy, ktoré robí MRP?

ĎAKUJEM Vám za každú cennú radu
Naposledy upravil anithocka : 07.02.10 at 13:53 Dôvod: doplnenie otázky
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
odpovede v texte hrubo:

anithocka Pozri príspevok
ahojte, možno sa Vám teraz moje otázky budú zdať primitívne, ale fakt v MRP iba začínam - otázky sa týkajú jednoduchého účtovníctva ...chcem sa spýtať keď mám internet banking dá sa nejako nastaviť, aby bankový výpis mi ťahalo z internetu a ja si len zaúčtujem položky?
Bankové výpisy - import - databanking - a ďalej pokračuješ podľa tabuľky ...
...knihu záväzkov a pohľadávok ak si budem viesť pre lepšiu prehľadnosť tak mi to automaticky hodí aj do peňažného denníka, alebo by to bola duplicitná robota? ako to robíte vy?
objaví sa to na konci roka vo výkazoch, v denníku sa objevujú len vyplatené
...ďalej sa chcem spýtať keď som skúšala demo verziu tak mi vypisovalo, že posledná záloha bola pred x dňami nedá sa nejako nastaviť, aby mi program vždy pred ukončením práce s programom urobilo zálohu informácií?
cez údržbu dát si zálohuješ podľa toho, kde to chceš, na USB kľúč, Externý disk, Pevný disk C alebo D - je to tvoje rozhodnutie kde si to zálohuješ,
...a ešte sa chcem spýtať dočítala som sa tu o zálohovaní údajov pred vykonaním ročnej uzávierky? a to každý rok si dávate na externý disk alebo ako to funguje? detto ako predchádzajúce

a ešte jedna otázočka, ale tá sa týka už miezd v MRP akceptujú úrady výkazy, ktoré robí MRP? Áno

ĎAKUJEM Vám za každú cennú radu
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Zdravím všetkých poraďákov, mám taký problém, zaúčtovala som odpisy a teraz keď som si pozrela ročný výkaz, vyšlo mi že na konci obdobia mám mínus 311, ako je to možné? Čo som zle zapísala? odpisy som zapisovala podľa predošlých rokov.... čo nám robila účtovnícka firma.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
ani1 Pozri príspevok
Zdravím všetkých poraďákov, mám taký problém, zaúčtovala som odpisy a teraz keď som si pozrela ročný výkaz, vyšlo mi že na konci obdobia mám mínus 311, ako je to možné? Čo som zle zapísala? odpisy som zapisovala podľa predošlých rokov.... čo nám robila účtovnícka firma.
čo majú odpisy spoločné s účtom 311?
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Lenka1979 Pozri príspevok
čo majú odpisy spoločné s účtom 311?
to nie je účet, prepáčte zabudla som napísať že JÚ, to je hodnota "dlhodobý hmotný majetok" v stĺpci na konci obdobia "-311"
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
ani1 Pozri príspevok
to nie je účet, prepáčte zabudla som napísať že JÚ, to je hodnota "dlhodobý hmotný majetok" v stĺpci na konci obdobia "-311"
Bližšie špecifikuj, o aký majetok ide? Ako dlho ho odpisujete? Aká je jeho hodnota? Pozreli ste si roky dozadu?
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Lenka1979 Pozri príspevok
Bližšie špecifikuj, o aký majetok ide? Ako dlho ho odpisujete? Aká je jeho hodnota? Pozreli ste si roky dozadu?
sú to dve autá
1. auto : rok zaradenia 2007 - zaraď. cena 11083
1. rok odpis 308
2. rok 3694
3. rok vynechaný
tento rok 3696
zostatková cena: 3385
v programe som dala odpisový rok 3, rovnomerný
2. auto : rok zaradenia 2008 - zaraď . cena 29875
1. rok 7469
tento rok 11 203
zostatoková cena: 11203

v programe som dala odpisový rok 2., druh odpisu rovnomerný
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
ani1 Pozri príspevok
sú to dve autá
1. auto : rok zaradenia 2007 - zaraď. cena 11083
1. rok odpis 308
2. rok 3694
3. rok vynechaný
tento rok 3696
zostatková cena: 3385
v programe som dala odpisový rok 3, rovnomerný
2. auto : rok zaradenia 2008 - zaraď . cena 29875
1. rok 7469
tento rok 11 203
zostatoková cena: 11203

v programe som dala odpisový rok 2., druh odpisu rovnomerný
O aké autá ide? Pri druhom aute bolo toho roku vykonané tech.zhodnotenie?
Namala by si tam mať mínus, pozri sa do programu,možno máš len niečo zle nastavené...
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Lenka1979 Pozri príspevok
O aké autá ide? Pri druhom aute bolo toho roku vykonané tech.zhodnotenie?
Namala by si tam mať mínus, pozri sa do programu,možno máš len niečo zle nastavené...
sú to osobné autá, WV FOX a druhé SEAT ALTEA FREETRACK, a nebolo vykonané technické zhodnotenie, aspoň teda ani neviem ako sa to robí, tá účt.firma robila v ALFE a videla som tam niečo také že oprávky, ale nerozumela som tomu čo to je....
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
ani1 Pozri príspevok
sú to osobné autá, WV FOX a druhé SEAT ALTEA FREETRACK, a nebolo vykonané technické zhodnotenie, aspoň teda ani neviem ako sa to robí, tá účt.firma robila v ALFE a videla som tam niečo také že oprávky, ale nerozumela som tomu čo to je....
Ani, píšeš,že účtuješ v JU. Oprávky sa účtujú v PU. Trošku som v pomykove. Ak sú to osobné autá, a ide o JU , odpis by mal byť ako 1/4 OC...tak neviem,či ja nechápem....či čo..
0 0
ani1 ani1

ani1 je offline (nepripojený) ani1

Lenka1979 Pozri príspevok
Ani, píšeš,že účtuješ v JU. Oprávky sa účtujú v PU. Trošku som v pomykove. Ak sú to osobné autá, a ide o JU , odpis by mal byť ako 1/4 OC...tak neviem,či ja nechápem....či čo..
Je to blbé, čo? Tá účtovnícka firma neviem čo robila, len som pozrela minulý rok a tam som si to spočítala a odpočítala a ani mi aj povedali, že tento rok koľko budú odpisy, asi sa tam zastavím.... Díky za pomoc ..... naozaj....
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
ani1 Pozri príspevok
Je to blbé, čo? Tá účtovnícka firma neviem čo robila, len som pozrela minulý rok a tam som si to spočítala a odpočítala a ani mi aj povedali, že tento rok koľko budú odpisy, asi sa tam zastavím.... Díky za pomoc ..... naozaj....
Nepomohla som...fakt by som rada,ale vidíš sama,že je to trochu postavené na "hlavu"... a neviem či by som tú "účtovnícku firmu" - vôbec nazvala účtovníckou
Ak budeš vedieť niečo viac, niečo bližšie k problému, daj vedieť...pozrieme sa na to spolu. Veľa šťastia.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

31Jankal Pozri príspevok
Prosím Vás, ako účtujete dialničnú známku v JU? mám tu len bločik z pokladne z pumpy, na ktorej je vyčíslený len základ dane, dph je nula a celková suma rovnaká so základom dane. Dakujem
A dávate ju medzi ostatn. neodčítateľné náklady a dph dám ako neovplyvnujúcu? Prosím .......
0 0
Daggmar Daggmar

Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

Dialničná známka je VOZD ak máte auto v majetku firmy. Predáva sa bez dph, čiže celá suma je daňový náklad, dph je 0.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať