Zavrieť

Porady

zivnost-lepenie plagatov

Dobry den,
chceme zacat podnikat-lepenie bilboardov, musime mat k tomu vybavenu zivnost, viete mi poradit ako na to po prideleni zivn. listu?...kam sa prihlasit, ci treba viest uctovnictvo, ako je to s platenim DPH, atd. Prosim o odpoved. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Ľubica 025 je offline (nepripojený) Ľubica 025

    Ľubica 025
    Živnostenský úrad má povinnosť nahlásiť živnostníka na daňovom úrade, odtiaľ ti príde kartička s pridelením DIČ.
    Musíš sa zaregistrovať v sociálnej poisťovni - prvý rok nemusíš nič platiť. A musíš sa nahlásiť ako živnostník do zdravotnej poisťovne.
    Na lepenie bilboardov nemusíš byť platcom DPH.
    Pri tejto činnosti stačí vedenie jednoduchého účtovníctva.

    kika555 je offline (nepripojený) kika555

    kika555
    ...viete mi prosim poradit nejaku dobru stranku ohladom jedn. uctovnictva? nikdy som ho este nerobila (s vynimkou skoly asi pred 15 rokmi). Potrebovala by som vediet zaklady vedenia a evidencie v jedn. uctovnictve. Dakujem

    gabo10 je offline (nepripojený) gabo10

    gabo10
    ak sa smiem spytat pre aku firmu to ides robit???ja to tiez robim mozeme porovnat cenove ponuky

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    kika555 Pozri príspevok
    ...viete mi prosim poradit nejaku dobru stranku ohladom jedn. uctovnictva? nikdy som ho este nerobila (s vynimkou skoly asi pred 15 rokmi). Potrebovala by som vediet zaklady vedenia a evidencie v jedn. uctovnictve. Dakujem
    ... si na správnej stránke Nájdeš tu veľa užitočných rád...
    Do sociálnej poisťovne zatiaľ nemusíš nič nahlasovať, až na budúci rok.., do zdravotnej sa musíš nahlásiť.
    A účtovníctvo môžeš viesť - uplatníš si skutočné výdavky... alebo nemusíš viesť - uplatníš výdavky paušálne. (podľa toho, čo bude pre teba výhodnejšie)

    kika555 je offline (nepripojený) kika555

    kika555
    Katy a R- dakujem za odpoved, ale nerozumiem tomu ze si uplatnim vyd. pausalne alebo skutocne???? Tak skutocne chapen ale co pausalne??

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    kika555 Pozri príspevok
    Katy a R- dakujem za odpoved, ale nerozumiem tomu ze si uplatnim vyd. pausalne alebo skutocne???? Tak skutocne chapen ale co pausalne??
    ... na hornej lište nájdeš zákony .... klikni na Zákon o dani z príjmu, konkrétne §6.. odst 10 ti sem prilepím

    (10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu, 33) ktorý môže uplatniť výdavky vo výške 60 %. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistného a príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vo výdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.

    kika555 je offline (nepripojený) kika555

    kika555
    Katy-dakujem, prestudujem
    kocur77-neviem poslat ss,ale ano je to pre nejaku rekl. agenturu

    zivnost-lepenie plagatov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.