Zavrieť

Porady

Exekúcia podielu v družstevnom byte

Zdravim, rad by som sa opytal, ci je mozne v pripade, ze hrozi exekucia majetku fyzickej osobe, exekuovat aj najomny druzstevny byt, v ktorom byva, no nie je vo vlastnictve este odkupeny. Teda, ci sa exekucia moze vztahovat aj na podiel v druzstve, a tymto moze najomca o byt prist ?
Usporiadat
Poola Poola

Poola je offline (nepripojený) Poola

ahojte, ma niekto taku skusnost ako sa stala mne, ze kvoli nepravidelnemu plateniu zalohovej platby najomneho na druzstevno stabilizačny byt je exekucia : riesia to dvaja nezavisle na seba sudcovia, jeden riesi vypratanie bytu a ten druhy nedoplatok na najomnom s priskusenstvom, v tomto pripade pozadovana suma uz bola vyplatena exekutorovi .
Exekucia na vypratanie z bytu je stale aktualna.....? alebo tym ze sa pozadovana suma ex.vyplatila sa automaticky rusi aj vypratanie bytu. Nemam z toho dobry pocit.
0 0
Poola Poola

Poola je offline (nepripojený) Poola

nepochopim preco sa tym zaoberali dvaja subezni sudcovia, mal niekto takto podobnu skusenost?
ps: v bananovej republike vsetko mozne..:-(
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

Poola Pozri príspevok
nepochopim preco sa tym zaoberali dvaja subezni sudcovia, mal niekto takto podobnu skusenost?
ps: v bananovej republike vsetko mozne..:-(
toto vobec nie je o babanovej republike, ale o tom, ze ze bytove druzstvo si podalo dve od seba nezavisle zaloby. 1. o zaplatenie dlznej sumy a 2. o vypratanie bytu (tu by bolo namieste konstatovat, ze medzicasom pre to neplatenie zrusili aj clenstvo, na ktore sa viazalo pravo uzivat byt)

ak si zaplatil(a) dlznu sumu, to este vobec neznamena, ze mas narok uzivat byt aj nadalej, skor by som sa uz porozhliadol po novom byvani, resp. skusila sa s bytovym druzstvom dohodnut
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať