Zavrieť

Porady

Afganistan

Ahojte
kamarat ide na misiu do Kandaharu a hladame vsetky informacie o krajine. Neviete mi poradit nejake dobre knihy, cestopisy a pod. o kulture Afganistanu a pod. ? Ak niekto ma tak kludne aj kupim citane knihy. Vdaka.
Naposledy upravil shureido : 17.07.08 at 08:27 Dôvod: Zmenit do porady CESTOANIE
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    shureido Pozri príspevok
    Naozaj nik neporadi?
    Ale áno, poradím ti Google. Myslím, že tam nájdeš stokrát viac informácií o Afganistane, než ti môže dať ktokoľvek na Porade (poraďáci asi nechodia na dovolenku do Afganistanu).

    icemonika je offline (nepripojený) icemonika

    nikto...zatiaľ :) icemonika
    a je az take dolezite poznat krajinu predtym ako tam pojde??? aj bratranec ide do afganistanu v septembri a nerobi z toho nejak vedu, by som povedala, ze dolezitejsie je ake tam zvykne byt pocasie

    mamina h. je offline (nepripojený) mamina h.

    mamina h.
    shureido Pozri príspevok
    Ahojte
    kamarat ide na misiu do Kandaharu a hladame vsetky informacie o krajine. Neviete mi poradit nejake dobre knihy, cestopisy a pod. o kulture Afganistanu a pod. ? Ak niekto ma tak kludne aj kupim citane knihy. Vdaka.
    odporucujem sprievodcu LONELYPLANET, mne velmi pomohol na ceste po nepale a indii, aktualna politicka situacia sa da kontrolovat len na internete (cnn.com a podobne).
    o aku misiu ide? vacsinou maju taketo organizovane akcie o vsetko "postarane", samozrejme v ramci moznosti danej krajiny...

    shureido je offline (nepripojený) shureido

    shureido
    ide tam ako vojak na bojovu misiu. takze logicky kedze je to najtahsia kategoria do ktorej vojsko ide chce vediet vsetko o krajine a ludoch....byt pol roka v najvyssom nasadeni je nieco ine ako su mierove misie ktore doteraz Slovensko robilo..

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    shureido Pozri príspevok
    ide tam ako vojak na bojovu misiu. takze logicky kedze je to najtahsia kategoria do ktorej vojsko ide chce vediet vsetko o krajine a ludoch....byt pol roka v najvyssom nasadeni je nieco ine ako su mierove misie ktore doteraz Slovensko robilo..
    Chce to znacnu davku cynizmu nazyvat okupaciu cudzej krajiny "mierovou misiou". Je to rovnaky typ cynizmu, ako ked americka armada nazve jednu zo svojich najnicivejsich bomb "kosacka sedmokrasok" alebo ked nam za sociku vymyvali mozgy na vojenskej katedre - citujem: "V roku 1968 museli zasahnout spojenecká vojska, aby zabránili vměšováni zvenčí".

    icemonika je offline (nepripojený) icemonika

    nikto...zatiaľ :) icemonika
    odporucam prelistovat vojensky mesacnik OBRANA.
    ak je vojak urcite sa k nemu dostane.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Aj tu je nieco aktualne: http://www.sme.sk/c/4038181/afganist...inou-deti.html

    Nasi vojaci v Afganistane? Pekny darcek Afgancom na vyrocia okupacie CSSR "spojeneckymi" vojskami.

    tomigee je offline (nepripojený) tomigee

    tomigee
    Nazdar nic nestresuj nic tam nieje a ako prislusnik OSSR sa tam na letisku s lopatou a lebo trektorom vela nenarobi a k takemu niecomu ako je boj na to zabudni kamarat ide tam opravobvat letisko a to je tak uzavrete ze sa nemusi nicoho bat je to normalna robo letisko uz aj tak dlhu dobu nikto neostreloval tak nech sa neboji a nestrachuje ako deculu odkruti si svoje zhrabne prachy vyznamenania a ide sa domov a navise armada sa onho postara vo vsetkych ohladoch strav ubytovanie zravotna star len robit trebe na bagri,ja som si svoje odsluzil v armade aj s nekolkymi misiami a treraz som to uz 2krat s GB privat security tak nech nestresuje teplo a sucho je faj vecer kosa ale za 2-3tyzdne sa organizmus aklimatizuje tak ziadmy stras a s lopatou alebo traktorom ci zeriavom ho do bojo nepeposlu to nemaj o kamos strach.A myslim ze armada ichch dost poucila o situacii tam a ako to funguje a pripravy pred odletom sa musel zucasnit tak nestresuj zanho to by ma len zaujimalo po akej tlacenke sa tam dostal,lebo ked je stresak ako ty tak ma zaujima ako presiel psychacmi?a ked si mysli ze tam bude chodit po vyletoch tak ze odkazujem ze tak max.do kantiny a spat na barak a do autoparku,a anie by som to neodporucal ked nech skoncit s priestrelom, hlavy za AK 47 a zatal co som vydel je to uplne smrtelne zranenie,tak po meste sa tak vyvazas akurat ked si v sukr.ochrnke co je asi 4 mesacne vyssi plat ako jeho v OSSR a americania a anglani za armadi inak tazko sa tam zo zakladne pohne.

    shureido je offline (nepripojený) shureido

    shureido
    No neviem ako ty ale táto misia ide strázit vstupnú bránu, čo nie je ziadne bagrovanie ako na predchadzajucich misiach. Toto je prva bojova misia tak si to prosím neplet s mieorovu, na ktoré chodili SOS doteraz. A na túto misiu nie je ziadna tlacenka, armáda rieši práve opačný problém, že tam nemajú koho poslať, lebo nik nechce ísť nasadiť hlavu za NATO. 20% ludí sa nevracia. Tak si myslím, že moje obavy sú na mieste.

    tomigee je offline (nepripojený) tomigee

    tomigee
    nevimem z coho mas onavy som tu skoro vise roka a pol a nic a to mem lieteli uz inych trabloch na ulici nestresuj na branu aj ke ich je taam viac nes dost nikto utocit nebude to ti viem zarucit skor nez sa tam dostanes sai na viac ako 200m na dostrel a vedsina okrem amikov a britov je tam tak dosratych ze hasia po tom co sa im vidi ze sa priblizuje rychlostov viec ako 5km v hodine zo vsetkehho co maju curaci schopne strelby po ruke ale nadavat nam do zoldakom a s tichim respektom pozerat to ano.statistiky o 20 precentach sa robyli z umrtnosti na BORE v horach a ver ze tam skapalo kopec dobrich chlapov za SAS a 160 SOAR inak je tam na 2000 polskych vysadkarov z PL GROMU.tak ak sa bojis nechod pravdpodobnost ze 80 precen je ze umries skor na infarkt od strachu ako 20 percent na zraniena.ak sa bojis nikam nechod nieje to pre detiale teky vylet stredoskolsky s minimalnym rizikom by som bral za tie prachy ako dovolenku na privyrobok ak chces mat 20 sancu ze tam umries prid na trhovisko,skor by som sa bal na vojom mieste ze ta prejde nejaky curak amicky na hummri na tej brane jazdi si tam kazdy ako chce a to ze ta tam niekto zrazi autom tomu by som dal ozaj takych 2é pracent .tak hodne zdaru a ked ta nprejde auto buddes vediet aka je vojna ak ju vobec uvidis a budech chciet robit tam za lepsie prachy daj vediet ale to budes skor musiet sa ncit myslet skor na svojich klientov ako na seba ak chces robit v ochranke tak dufam ze tam okrem dvyhania rampy pochopis aj ine veci .vela zdaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.