Zavrieť

Porady

Podiely na zisku za rok 2003

Pekny stvrtok prajem,
mam otazocku ohladne vyplaty podielov na zisku s.r.o. za rok 2003 materskej spolocnosti vo Francuzsku ktora ma pravnu formu SAS (zjednodusena akciova spolocnost) - je nasim 100 % vlastnikom.
1. podla nasho zakona o dani z prijmov podiely na zisku nie su predmetom dane - prechodne ustanovenia podla novely 177/04 hovoria o tom, ze podiel na zisku vykazanom za zdaň.obdobie do 31.12.03 vyplacany po 1.4.04 danovnikovi s obmedz.danovou povinnostou je prijmom zo zdroja na uzemi SR a ako taky podlieha zrazkovej dani. Pokial vsak plynie danovnikovi z EU, ktory ma v case poukazania podielu aspon 25 % priamy podiel na ZI subjektu od ktoreho jej takyto prijem plynie tento prijem nie je predmetom dane.
2. ale nasa materska spolocnost tvrdi, ze podla nejakej europskej direktivy (netusim ktorej, a vobec netusim do akej miery su EU direktivy zavazne pre podnikatelske subjekty - ked nie su pretransponovane do zakona, ako ma vobec ubohy podnikatel vediet ze nieco nie je v poriadku.... alebo teda mam sa riadit iba nasimi zakonmi a viacej mi netreba?) pokial sa podiely na zisku vyplacaju prave spolocnosti s pravnou formou SAS tak podliehaju zrazkovej dani (udajne na tento typ spolocnosti sa v tejto direktive zabudlo....)
Podla nasho zakona budem tvrdit ze zrazkovu dan neplatim, ale ked si niekto da namahu volat z FR a tvrdit nieco o EU direktive, ktora nam uklada povinnost uplatnit zrazkovu dan, tak trosku mam chrobaka v hlave (aj ked nam predtym auditor/danovy poradca tvrdil, ze podiely na zisku sa vyplacaju v plnej vyske a nepodliehaju zrazkovej dani...)
resp. viete mi niekto poradit odbornika na tuto temu, ktory si vsak za svoje vyjadrenie bude niest plnu zodpovednost samozrejme za odplatu ........
Dakujem vopred
Naposledy upravil Trisha22 : 24.06.04 at 11:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Podiely na zisku za rok 2003

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.