Zavrieť

Porady

Upchatý nos

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Zdravím, mám permanentne upchatý noc počas celého roka,navyše som aj silný alergik thak v letnom období je to pre mna jak za trest. Skúšala som už kadečo od zvlhčovača vzduchu,cez sprej z morskej vody,sprej proti alergii ,mastičky....Najviac mi pomáha si dávať Olynth pre deti nie je thaky silný ako pre dospelých.Používam ho už strááááášne dlho, keby to nejaky doktor vedel zabil by ma Viem,že robím chybu ale jedine on mi pomáha pri iných mám chrasty v nose. Poradte mi čo mám robiť?Som už zúfalá. Dakujem
Usporiadat
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

skús otužovať. možno to neznie logicky, ale mne sa tak vyčistil nos. každý deň sa osprchuj v úplne studenej vode (okrem hlavy).
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Braňo Pozri príspevok
skús otužovať. možno to neznie logicky, ale mne sa tak vyčistil nos. každý deň sa osprchuj v úplne studenej vode (okrem hlavy).
skúšala som
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Povedala si to lekárovi - alergológovi? Neviem na čo máš alergiu, ale dnes sa dá proti alergii už v zimných mesiacoch očkovať. Tiež som alergik už takmer dvadsať rokov. Tiež som mala také problémy, ale závisí to od liečby. Poraď sa s alergológom, choď na liečenie do Tatier. Tatry niekedy robia zázraky - bola som tam na liečení. Ja mám už alergiu pod kontrolou, nepoznám nádchu ani v zime nie to ešte v lete.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
wagner Pozri príspevok
Povedala si to lekárovi - alergológovi? Neviem na čo máš alergiu, ale dnes sa dá proti alergii už v zimných mesiacoch očkovať. Tiež som alergik už takmer dvadsať rokov. Tiež som mala také problémy, ale závisí to od liečby. Poraď sa s alergológom, choď na liečenie do Tatier. Tatry niekedy robia zázraky - bola som tam na liečení. Ja mám už alergiu pod kontrolou, nepoznám nádchu ani v zime nie to ešte v lete.
povedala som to on to dobre vie dáva mi neúčinné lieky či sprej alebo niečo podobne a nepomaha.som očkovana proti peľom na čo mam najhoršiu alergiu ale nič nezabera.nos mam upchaty 24hodín 365dní v roku. možno by som mala zájsť na ORL nech sa na to pozrú.lebo inak fakt neviem .je to otravne stale nosiť zo sebou spreje do nosa.
0 0
danka87 danka87

danka87 je offline (nepripojený) danka87

Ahoj, vyskusaj zajst na ORL, doktorka ti moze urobit RTG prinosnych dutin, alebo ti urobi prefuky, mozno to nemas len z alergie a moze ti to pomoct.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja teda neviem, ale ak máš pocit, že lekár nepostupuje správne, tak ho vymeň. Ale je tiež možné, že ešte liečba nie je nastavená. Bola si už aj na liečení v Tatrách? Ak nie, tak sa pýtaj. Len neviem či to je A alebo B poukaz, ale to by si si mohla pozrieť. Namiesto dovolenky si radšej zaplať liečenie. ALebo možno by pomohlo more. Len že to všetko Ti musí povedať lekár. Trvaj na ďalších vyšetreniach a na určení presnej diagnózy. Len potom môže byť liečba účinná.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A nemôže to byť niečo s hormónmi v tvojom organizme? Ja som niečo podobné mala v tehotenstve. Viem, čo to je za trápenie , všetko čo so mnou vtedy lekári stvárali bolo nanič a nikto nevedel, že čo to mám. A ja som si vtedy celé tehotenstvo kvapkala do nosa Sanorin. Roky rokúce som potom pri nádche nemohla dýchať, dusila som sa a len Sanorin mi na chvíľu pomohol. Našťastie dnes je už aspoň tých kvapiek a všelijakých preparátov viac. Potom mi povedali, že som si zničila sliznicu...tak keď som mala nádchu, tak som si okrem Sanorinu..aby som ho nejako obmedzila vytierala nos nejakou čínskou masťou, dalo sa to vtedy kúpiť v lekárni a myslím, že niečo podobné sa dá kúpiť aj dnes. Po rokoch som bola náhodne pri jednom pobyte v nemocnici vyšetrená aj lekárom, ktorý mi povedal, že sa to ojedinele stáva ženám v tehotenstve a je to následkom hormonálnych zmien. Ale vraj sa to tak isto môže stať aj ženám v prechode. Takže či aj tu nemôže byť pes zakopaný.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
A nemôže to byť niečo s hormónmi v tvojom organizme? Ja som niečo podobné mala v tehotenstve. Viem, čo to je za trápenie , všetko čo so mnou vtedy lekári stvárali bolo nanič a nikto nevedel, že čo to mám. A ja som si vtedy celé tehotenstvo kvapkala do nosa Sanorin. Roky rokúce som potom pri nádche nemohla dýchať, dusila som sa a len Sanorin mi na chvíľu pomohol. Našťastie dnes je už aspoň tých kvapiek a všelijakých preparátov viac. Potom mi povedali, že som si zničila sliznicu...tak keď som mala nádchu, tak som si okrem Sanorinu..aby som ho nejako obmedzila vytierala nos nejakou čínskou masťou, dalo sa to vtedy kúpiť v lekárni a myslím, že niečo podobné sa dá kúpiť aj dnes. Po rokoch som bola náhodne pri jednom pobyte v nemocnici vyšetrená aj lekárom, ktorý mi povedal, že sa to ojedinele stáva ženám v tehotenstve a je to následkom hormonálnych zmien. Ale vraj sa to tak isto môže stať aj ženám v prechode. Takže či aj tu nemôže byť pes zakopaný.

i ked beriem antikoncepciu ale to som mala daleko pred tým už.mam doma zvlhčovač vzduchu ten niekedy pomaha,ale najviac kvapky a moja sliznica už je 100% zničená.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nezávidím ti, preskákala som to ..a je to skutočne nepríjemné.Držím palce, aby ti to skoro prešlo.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Nezávidím ti, preskákala som to ..a je to skutočne nepríjemné.Držím palce, aby ti to skoro prešlo.

hm dakujem ale o tom už silno pochybujem,už ma to trápy dlhé roky a nikto mi s tym nevie dať rady..
0 0
1zuzana 1zuzana

1zuzana je offline (nepripojený) 1zuzana

Ahoj, Pasuliatko, musis sa citit skutocne mizerne...

Skus este jednu vec: v lekarni dostat Vincentku v spreji (aj vo flasi). Stoji to, tusim, okolo 130 Sk, ale ked sa ti minie, da sa potom odsraubovat vrchnak, kupit flasa mineralky (Vincentky - cca 30 Sk) a doliat.

Ja si ju zvyknem trochu nahriat a do teplej mineralky potom kvapnut 1-2 kvapky cisteho eukalyptoveho oleja (najlepsi je z firmy JUST - kĺikni si na ich web - oleje od nich sa mozu pouzivat aj vnutorne). Tento roztok potom vlejem do spreja a pouzivam, ked citim, ze si potrebujem "odopchat" dutiny a ulavit opuch (aj 6x denne). Je to ovela lepsie ako pouzivat kortikosteroidove kvapky, ktorymi si iba narobis zle.

Samozrejme, ked si alergik, musis brat aj nejake antihistaminika - ale to zrejme mas.
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

ja mám presne taký istý problém 24 hodín 365 dní v roku, používam už roky Olynth, teraz som začal používať ten so zvlhčujúcim účinkom bez konzervantov, alergiu nemám - bola som u alergologičky, ešte sa chystám na ORL, môj problém už trvá 4 roky, kebyže nemám sprej do nosa, môžte ma odbachnúť, vôbec by som nevedela dýchať, je to katastrofa, ešteže sú spreje. Bez neho ani na krok, mám ho na nočnom stolíku, v kabelke, v práci na stole.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vyšetrenie,testovanie a spraye su základ.Ale ak ste všetko absolvovali a stále je tento problém,vyhľadajte dobrého akupunkturistu.Nepojde to hned,ale vedia si s takýmto problémom poradiť.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
1zuzana Pozri príspevok
Ahoj, Pasuliatko, musis sa citit skutocne mizerne...

Skus este jednu vec: v lekarni dostat Vincentku v spreji (aj vo flasi). Stoji to, tusim, okolo 130 Sk, ale ked sa ti minie, da sa potom odsraubovat vrchnak, kupit flasa mineralky (Vincentky - cca 30 Sk) a doliat.

Ja si ju zvyknem trochu nahriat a do teplej mineralky potom kvapnut 1-2 kvapky cisteho eukalyptoveho oleja (najlepsi je z firmy JUST - kĺikni si na ich web - oleje od nich sa mozu pouzivat aj vnutorne). Tento roztok potom vlejem do spreja a pouzivam, ked citim, ze si potrebujem "odopchat" dutiny a ulavit opuch (aj 6x denne). Je to ovela lepsie ako pouzivat kortikosteroidove kvapky, ktorymi si iba narobis zle.

Samozrejme, ked si alergik, musis brat aj nejake antihistaminika - ale to zrejme mas.

nemam lekar mi ich nechcel predpísať...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Libi Pozri príspevok
ja mám presne taký istý problém 24 hodín 365 dní v roku, používam už roky Olynth, teraz som začal používať ten so zvlhčujúcim účinkom bez konzervantov, alergiu nemám - bola som u alergologičky, ešte sa chystám na ORL, môj problém už trvá 4 roky, kebyže nemám sprej do nosa, môžte ma odbachnúť, vôbec by som nevedela dýchať, je to katastrofa, ešteže sú spreje. Bez neho ani na krok, mám ho na nočnom stolíku, v kabelke, v práci na stole.

ja mam to iste si moj človek
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Ahojte! Ja mám problémy už 10 rokov, som po operáciach dutín a tiež mám problémy aj s prieduškami. Skúšala som všetko možné. Asi sa treba naučiť s tým žiť. Popri liekoch na alergiu, spejoch do nosa a inhal. kortikoidoch si roky pomáham vincentkou. Na upchatý nos bez ničenia slizníc neviem nič lepšie. Doma si nalejem z fľaše do pohára- naberiem do striekačky, nahnem sa a striekam do dutiny,potom do druhej. Po pohýbaní hlavou sa to dobre uvoľní, aj keď to nie je veľmi príjemné. Je to tak lepšie ako spomínaný sprej , lebo si toho nalejem viac a krásne to vyplaví. Otvorená fľaša dráždi, nechám si ju trocha postáť. Hlavu treba vždy skloniť tak /aj pri kvapkách/, aby sa to dostalo do dutín. Dúfam, že to pomôže. Pekný večer. E.
0 0
imka imka

imka je offline (nepripojený) imka

Vyskušaj Euphorbium compositum je to homeopatický spray. Ja som mala teraz upchatý nos používala som tento spray a propolisovu tinkturu - 20 kvapiek do pohára vody vypiť . Mne to pomohlo.
0 0
Libi Libi

Libi je offline (nepripojený) Libi

a pasuliatko je môj človek. Takže idem vyskúšať Vincentku a potom to homeopatikum, potom dám vedieť. Júúj, práve som si strekla, je to fajn, na 5 hodín mám pokoj.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ahojte! No ja som mala problem so zalahnutymi usami. S doktorkou sme skusali vsetky mozne spreje, lieky... Bola som aj na alergologickom vysetreni, alergia to nie je. Tak sa rozhodla pre operaciu. Absolvovala som mukotiu a septoplastiku (uprava nosnej prepazky). Dnes som presne mesiac po operacii a musim povedat ze sa to zlepsilo. Po operaciu som si striekala Strerimar a proti chrastickam v nose mi v lekarni odporucili mast Nisita. Dost dobra musim povedat. Podla mojho nazoru je nevyhnutne ist nak ORL, aby spravil kompletne vysetrenia a posunuli ste sa dalej so svojimi problemami. Budem drzat palceky
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
Martina CF Pozri príspevok
Ahojte! No ja som mala problem so zalahnutymi usami. S doktorkou sme skusali vsetky mozne spreje, lieky... Bola som aj na alergologickom vysetreni, alergia to nie je. Tak sa rozhodla pre operaciu. Absolvovala som mukotiu a septoplastiku (uprava nosnej prepazky). Dnes som presne mesiac po operacii a musim povedat ze sa to zlepsilo. Po operaciu som si striekala Strerimar a proti chrastickam v nose mi v lekarni odporucili mast Nisita. Dost dobra musim povedat. Podla mojho nazoru je nevyhnutne ist nak ORL, aby spravil kompletne vysetrenia a posunuli ste sa dalej so svojimi problemami. Budem drzat palceky

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať