Zavrieť

Porady

zavaranie - recepty

Ahojte kuchtici, mate nejake OVERENE, ZARUCENE, VYSKUSANE recepty na zavaranie? Ak ano, prosim sup sem s nimi. Veeelka vdaka.
Usporiadat
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Hubova natierka chuti aj manzelke. Nesterilizoval som ju, pretoze som na skusku urobil asi liter. Dal som ju do chladnicky, rychlo sa zje. Pridal som do nej feferonku. Mozem ist opat na huby.
1 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ja som včera robila z posledných uhoriek :
Uhorková čalamáda s vegetou.
1 1/2 kg uhorky nakladačky - môžu byť aj väčšie,
2 feferonky,
6 ks malé cibuľky, (ja som dala veľkú),
2 dcl octu,
18 dkg kryštálového cukru,
2 - 3 lyžice vegety,
soľ podľa chuti,
1 mrkva pokrájaná na kolieska - na ozdobu.
Postup:
Umyté uhorky nastrúhame, alebo nakrájame na 2-3-5 mm kolieska aj so šupkou. Pokrájame cibuľku, feferonky a mrkvu. Primiešame cukor, ocot a vegetu, pridáme soľ podľa potreby. Dobre premiešame a necháme 24 hodín stáť. Plníme do menších pohárkov. Sterilizujeme pri teplote 80 - 85°C 10 - 15 minút.
3 0
Ančika Ančika

Ančika je offline (nepripojený) Ančika

Anna M
Pozná, prosím, niekto recept na pečený ovocný čaj? Niečo v tom zmysle, rôzne ovocie sa v rúre upečie do kaše s ??? ingredienciami, naloží do pohárov, sterilizuje a používa sa zaliate horúcou vodou ako ovocný čaj. To som len začula rozhovor a nestihla sa spýtať na podrobnosti ohľadne receptu. Vraj je to výborné.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ančika Pozri príspevok
Pozná, prosím, niekto recept na pečený ovocný čaj? Niečo v tom zmysle, rôzne ovocie sa v rúre upečie do kaše s ??? ingredienciami, naloží do pohárov, sterilizuje a používa sa zaliate horúcou vodou ako ovocný čaj. To som len začula rozhovor a nestihla sa spýtať na podrobnosti ohľadne receptu. Vraj je to výborné.
Kuk sem:
http://www.porada.sk/t143595-peceny-ovocny-caj.html
1 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

toho roku máme dosť jabĺk, máte nejaké nápady čo s nimi, hlavne niečo vhodné pre deti.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Pre deti výživu a pre celú rodinu narajbať do pohárov,potom sa dajú použiť na koláč,žemľovku,palacinky a pod.
1 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Marína Pozri príspevok
časť citátu:

Kupujem ho v týchto predajniach.
Pre syna takto zavarené bude ideálne, stačí ho ohriať a nemusí sa s tým "babrať". Aj môj syn si rád takéto brával na internát.
Priznávam, je potrebná trpezlivosť pri varení, lebo dosť dlho sa odparuje, ale výsledok ozaj stojí za to. Zvýrazní sa chuť leča. V sobotu som varila z 5 kg papriky, 5 kg paradajok, cca 1,5 -2 kg cibule(krájam na polmesiačiky), 30-40 Dg slaniny a 1 kg tejto klobásy + už 3 spomínané pretlaky. Varila som v troch kastróloch aby sa skôr odparilo.
Ešte mi asi nikdy nezhustlo až tak ako teraz(viď foto), ale je fakt, že som dlho varila. Zase nie je ako betón, keby som tú fľašu prevrátenú ešte chvíľu nechala, tak by stieklo dole.
Vždy mám v podvedomí, že som ti chcela napísať reakciu môjho syna.Mala som obavy z leča, lebo moje deti nejedia slaninku, ani klobásu nemusia.Po príchode domov z Cypru , syn našiel doma ešte lečo na zjedenie a jeho reakcia bola, že som upražila dobré lečo.
Dve fľaštičky si hneď zobral na inťák...
2 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ilona Pozri príspevok
Pre deti výživu a pre celú rodinu narajbať do pohárov,potom sa dajú použiť na koláč,žemľovku,palacinky a pod.
"narajbať" a natlačiť natesno do pohára, či len tak naukladať?
a sterilizovať? ako dlho?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

hnedoočka Pozri príspevok
Vždy mám v podvedomí, že som ti chcela napísať reakciu môjho syna.Mala som obavy z leča, lebo moje deti nejedia slaninku, ani klobásu nemusia.Po príchode domov z Cypru , syn našiel doma ešte lečo na zjedenie a jeho reakcia bola, že som upražila dobré lečo.
Dve fľaštičky si hneď zobral na inťák...
hnedoočka, veľmi ma to potešilo, naozaj.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Heni Pozri príspevok
"narajbať" a natlačiť natesno do pohára, či len tak naukladať?
a sterilizovať? ako dlho?
Heni, ak môžem, ja natlačím čo najtesnejšie, krájam na robote aj na tenké plátky, to sa mi do koláčov veľmi osvedčilo. Krájam, aj strúham so šupkou.
Ja ovocie, aj zeleninu sterilizujem suchým horúcim vzduchom v rúre ale strúhané jablká sa mi neosvedčili, vždy sa mi pár fliaš pokazilo, takže radšej v hrnci a úplne zaliatej vodou tesne pod 100 st. cca 10-15 min. Ako náplň do koláčov už len primiešam cukor, radšej kryštál, škoricu a prípadne hrozienka. Syn ich nemusí, tak na pol koláča dám bez hrozienok.
Naposledy upravil Marína : 21.09.10 at 10:13
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Marína Pozri príspevok
Heni, ak môžem, ja natlačím čo najtesnejšie, krájam na robote aj na tenké plátky, to sa mi do koláčov veľmi osvedčilo. Krájam, aj strúham so šupkou.
Jablká sa môžu aj nastrúhať na jablkovom strúhadle na "slížiky" (na to je veľmi dobrý mamin "storočný" ručný mlynček na prísavku ), ale robili sme aj plátky. Strúhané jablká robíme bez šupky. Ak sú veľmi šťavnaté, tak z nich ešte povytláčame šťavu a tú si potom mama zavarí zvlášť.
(Strúhané jablká "slížiky" zavarené v malých pohároch (cca 250 - 260 ml od tatarky Perkins - dobrý tvar pohára) sú dobré aj ako desiata alebo maškrta - ja si do nich ešte nasypem trochu mletých orechov.)

Edit: POZOR! Orechy nesterilizujeme s jablkami, ale si ich dávam do pohára až po otvorení. Keby sa pridali hneď, neviem, čo by to urobilo, či by to nezačalo možno aj plesnivieť.
A ešte upozornenie - ak nekupujte vždy nové víčka, treba tie staré najskôr ovoniať, či nepáchnu - raz sa nám tak podarilo (bez ovoniavania) dať na strúhané jablká víčka z kyslej kapusty. Jablká z nich nabrali takú pachuť, že boli nejedlé.
Naposledy upravil Llívia : 21.09.10 at 10:18
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja som dávnejšie tiež dávala šupku dole ale už viac rokov nedávam, nie z lenivosti ale jabĺčka trochu lepšie držia tvar a aj sa nádejam, že v nich ostane viac vitamínov.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Jablká na strúhanie väčšinou zabezpečuje tatko - nosí ich z hory. Ich šupka je taká tvrdá, že buď sa "trhá" mlynček s prísavkou, alebo sa z nich zanáša kuchynský robot, preto ju dávame dolu. A väčšinou býva tá šupka aj škaredá, bývajú na nej rôzne kazy.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Rozumiem. Vôbec si ten váš historický mlynček neviem predstaviť.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

On až taký historický nie je - má možno 20 rokov. Označenie "storočný" som dala preto, že také už teraz skoro nevidieť .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Nuž čo, aj 20 rokov je dosť a ak ešte chvíľku počkáte, raz bude z neho historický kus.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

A nie je lepsie jablka ulozit do bedniciek do pivnice a pouzit do kolacov cerstvo nastruhane? Mazat flase, minat elektrinu alebo plyn, zaberat miesto v spajze, kuwa asi som od prirody lenivy. Taka strudla s cerstvymi jablkami nema chybu. :-)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Štrúdľa z čerstvých jabĺk nemá chybu, len tie "naše" jablká majú chybu - nevydržia, pokazia sa. (A takto je to prácne len raz a aj bordel je len raz )
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Teraz je čas dozretých tekvíc, dám Vám výborný recept na tekvicový kompót, pozor - nie s ananásovou šťavou.

Tekvicový kompót.

Tekvicu ošúpeme, vydlabeme jadierka s mäkkou časťou a pokrájame na kocočky, cca 1,5 - 2 cm veľké. Zalejeme octom s vodou, v pomere 3 diely vody, 1 diel octu a necháme do druhého dňa v tom náleve stáť prikryté čistou utierkou, resp. pokrievkou.

Na druhý deň tekvicu scedíme, roztok vylejeme preč a spravíme sirup, na ktorý dáme na 1 liter vody 50 dkg kryšt.cukru, takže podľa množstva tekvice nalievame do hrnca vodu a nasýpame cukor, aby bola tekvica zase zaliatá.
Pridáme 20 - 30 celých klinčekov a pár kúskov celej škorice a 1 - 2 vanilkové cukre. Varíme až dovtedy, pokiaľ nie je tekvica priesvitná. Nalievame do pohárov, pokiaľ to nalievame horúce, dáme do deky, pokiaľ trochu vychladnuté dáme sterilizovať, aby chytilo víčko.

Je oveľa chutnejšia ako ananásová, želám Vám dobrú chuť.
4 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Suhlasím,poznám to-výborné.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať