Zavrieť

Porady

zavaranie - recepty

Ahojte kuchtici, mate nejake OVERENE, ZARUCENE, VYSKUSANE recepty na zavaranie? Ak ano, prosim sup sem s nimi. Veeelka vdaka.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Marína Pozri príspevok
Veľmi si ma potešila, tiež aj pobavila, to je fakt.


Som rada, že chutí. Aj mne sa niekedy stane, že nie a nie, aby sa voda odparila, vtedy zvyknem "buchnúť" do leča hustý paradajkový pretlak, ten to zahustí a v podstate aj dochutí. Hľadala som na nete, ktorý používam ale nikde neviem nájsť. Je zvláštne balený, ako paštéty, takto http://www.hame.cz/sk/katalog/detail/?productId=7411 Neviem si spomenúť na výrobcu, teraz ho nemám doma. Zdá sa mi, že lečo, ktorého obrázok je vyššie(prísp.103) som vtedy takto zahusťovala. Niektoré papriky majú dosť veľa vody.
Už ho mám, prikladám foto. Tiež som dnes do leča použila tri. Paprika mala veľa vody, nie a nie sa odpariť. Ten pretlak je veľmi chutný a keďže obsahuje škrob, lečo nielen dochutí ale aj zahustí. Ešte dávno, pradávno bolo v obchodoch dostať lečo, strašne bolo dobré, ešte teraz cítim jeho chuť, tiež v ňom boli nielen zelené ale aj červené papriky a hustý pretlak.
Dnes som varila lečo z cca 13 kg ingrediencií a napadlo ma vám priložiť obrázok akú pomôcku pri plnení do pohárov používam aby sa okraje nezašpinili. Tento zrezaný lievik je na malé fľaše, na 0,7 l mám väčší.
Naposledy upravil Marína : 28.08.10 at 21:06
IMG_3434.jpg  
IMG_3446.jpg  
1/1
10 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja používam na plnenie leča a aj lekvárov do pohárov lievik, ktorý som dostala k umyvačke riadu na sol. výborný.
5 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak to ma ani nenapadlo, super nápad. Skúsim aj ja.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

vema Pozri príspevok
Ja používam na plnenie leča a aj lekvárov do pohárov lievik, ktorý som dostala k umyvačke riadu na sol. výborný.
ja používam na plnenie leča do zavár. pohárov taký lievik, vyrobený z 2 l fľaše Cocacoly...
prvý rez je zvrchu fľaše vo vzdialenosti od vrchnáka cca 4 cm a druhý rez je o nejakých 10 cm nižšie, tam, kde je už fľaša riadne široká... a táto zúžená vyrezaná časť fľaše je vlastne tým lievikom...
ked sa podarí, priložím foto
alebo radšej nákres, ako to vyrobiť:
Naposledy upravil Heni : 29.08.10 at 18:04 Dôvod: priloženie nákresu
lievik z fľaše.JPG  
6 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

ja používam plastový pohárik, odrežem dno a použijem na každý rozmer pohára, potom vyhodím
3 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ten lievik z umývačky riadu sedí na 0,3 l fľaše ako detská riťka na šerbeľ.
Práve zaváram černicovo-čučoriedkový džem, ale priznávam, trochu mi na tom prekáža, že ho používam v umývačke. Síce, veď je to len na násyp soli.
Heni, a nedeformuje sa ti tá fľaša od coly? Ja do pohárov dávam džem ihneď po odstavení, skoro ešte vrie.

Heni, teraz som si všimla obrázok, medzitým som písala, super názorná ukážka.
Naposledy upravil Marína : 29.08.10 at 18:36
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Marína Pozri príspevok
Ten lievik z umývačky riadu sedí na 0,3 l fľaše ako detská riťka na šerbeľ.
Práve zaváram černicovo-čučoriedkový džem, ale priznávam, trochu m na tom prekáža, že ho požívam v umývačke. Síce, veď je to len na násyp soli.
Heni, a nedeformuje sa ti tá fľaša od coly? Ja do pohárov dávam džem ihneď po odstavení, skoro ešte vrie.

Heni, teraz som si všimla obrázok, medzitým som písala, super názorná ukážka.
nie, nedeformuje sa, máme ho už x rokov, tiež cezeň plním do pohárov nielen lečo ale vydrží aj vriaci kečup, šóšku (šťaveľ), džemy....
tuším to bolo vykukané z Receptáře nejen na neděli
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hm ....dievčence , gazdinky ...
A čo by sa stalo , ak by ste si poriadny lievik zaobstarali ????
Niečo také ???


Lievik
materiál nerez 18/8-18/10, s veľkým spodným otvorom na marmeládu, atď.
4,90 €
http://www.gastronom-online.sk/Lievik

Ja už mám taký , podobný ...roky ...síce len z PVC , ale slúži statočne...
3 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Kto nema lievik z umyvacky riadu, postacii aj pet flasa zrezana asi 10 cm pod hrdlom
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Je sezóna varenia lekvárov. U nás sa varí takto. Nasypať do kastróla, rozvariť, precediť. Ešte jedna várka - 5 l vedierko od rýb -. Obe várky znovu do kastróla a uvariť do potrebnej hustoty. Kto chce pridá cukor.A výsledok je takýto.
http://www.porada.sk/t86121-p3-zavar...tml#post793510
Varenie lekvaru 001.jpg  
Varenie lekvaru 002.jpg  
Varenie lekvaru 003.jpg  
Varenie lekvaru 004.jpg  
1/1
5 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Marína Pozri príspevok
Už ho mám, prikladám foto. Tiež som dnes do leča použila tri. Paprika mala veľa vody, nie a nie sa odpariť. Ten pretlak je veľmi chutný a keďže obsahuje škrob, lečo nielen dochutí ale aj zahustí. Ešte dávno, pradávno bolo v obchodoch dostať lečo, strašne bolo dobré, ešte teraz cítim jeho chuť, tiež v ňom boli nielen zelené ale aj červené papriky a hustý pretlak.
Dnes som varila lečo z cca 13 kg ingrediencií a napadlo ma vám priložiť obrázok akú pomôcku pri plnení do pohárov používam aby sa okraje nezašpinili. Tento zrezaný lievik je na malé fľaše, na 0,7 l mám väčší.
Marína, ďakujem za upozornenie .Pozerala som na ten pretlak v Tesco, ale nenašla som...ináč, vôbec som sa s takou variantou nestretla....ale skúsim sa poobzerať i inde.Ešte mám doma papriku i paradajky, tak by som ešte raz skúsila, ale aj s červenou paprikou a pretlakom, lebo tvoje lepšie vyzerá.Ja som už robila všelijaké varianty leča, najviac mi však chutí čerstvé, takže som nechcela veľa zavárať.Ale po tvojom príspevku som si uvedomila, že synátor nastupuje na VŠ do Blavy a na internát sa mu hotové lečo zíde.
Taký lievik umelohmotný mám i ja .Používam ho hlavne pri džemoch a leču, aby sa nezašpinili okraje fliaš. Mám ho už dávno, tak si nespomeniem, kde som ho kúpila.
1 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Lečo zaváram nasledovne: papriku nakrájam na pásiky cca 0,5 cm posolím a nechám stáť cca 2 hodiny, rovnako nakrájam paradajky a posolím nechám stáť cca 1 hodinu, potom vrstvým do suchých fliaš, uzavriem a sterlizujem cca 20 minút.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

časť citátu:
hnedoočka Pozri príspevok
Marína, ďakujem za upozornenie .Pozerala som na ten pretlak v Tesco, ale nenašla som...ináč, vôbec som sa s takou variantou nestretla....ale skúsim sa poobzerať i inde.
..............
Kupujem ho v týchto predajniach.
Pre syna takto zavarené bude ideálne, stačí ho ohriať a nemusí sa s tým "babrať". Aj môj syn si rád takéto brával na internát.
Priznávam, je potrebná trpezlivosť pri varení, lebo dosť dlho sa odparuje, ale výsledok ozaj stojí za to. Zvýrazní sa chuť leča. V sobotu som varila z 5 kg papriky, 5 kg paradajok, cca 1,5 -2 kg cibule(krájam na polmesiačiky), 30-40 Dg slaniny a 1 kg tejto klobásy + už 3 spomínané pretlaky. Varila som v troch kastróloch aby sa skôr odparilo.
Ešte mi asi nikdy nezhustlo až tak ako teraz(viď foto), ale je fakt, že som dlho varila. Zase nie je ako betón, keby som tú fľašu prevrátenú ešte chvíľu nechala, tak by stieklo dole.
Naposledy upravil Marína : 30.08.10 at 07:47
IMG_3449.jpg  
7 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
Marína Pozri príspevok
časť citátu:

Kupujem ho v týchto predajniach.
Pre syna takto zavarené bude ideálne, stačí ho ohriať a nemusí sa s tým "babrať". Aj môj syn si rád takéto brával na internát.
Priznávam, je potrebná trpezlivosť pri varení, lebo dosť dlho sa odparuje, ale výsledok ozaj stojí za to. Zvýrazní sa chuť leča. V sobotu som varila z 5 kg papriky, 5 kg paradajok, cca 1,5 -2 kg cibule(krájam na polmesiačiky), 30-40 Dg slaniny a 1 kg tejto klobásy + už 3 spomínané pretlaky. Varila som v troch kastróloch aby sa skôr odparilo.
Ešte mi asi nikdy nezhustlo až tak ako teraz(viď foto), ale je fakt, že som dlho varila. Zase nie je ako betón, keby som tú fľašu prevrátenú ešte chvíľu nechala, tak by stieklo dole.
Marína , dnes som navštívila uvádzanú predajňu. Málo tam chodím nakupovať, takže som si vyhľadala...a kúpila posledných 5 pretlakov...i do zásoby...
Klobásu schvaľujem, dobrá je a potom ešte priložím foto z leča, dúfam, že sa také vydarí.....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

To si píš, že sa vydarí, veď si nejaká šikovnica-šikovná, nie?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Také lieviky, ako ste spomínali vyššie mám dva - jeden je s užším a druhý s hrubším hrdlom. Kúpila som ich v domácich potrebách a sú z plastu. Ten užšší je dobrý na sirupy.
DSC01836.jpg  
DSC01837.jpg  
1/1
3 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Veľmi dobré odporúčania.Ten gelfix je naozaj úžasný,ja už inak džemy nerobím,len s gelfixom.
1 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
jackguelina Pozri príspevok
Veľmi dobré odporúčania.Ten gelfix je naozaj úžasný,ja už inak džemy nerobím,len s gelfixom.
hm, povedala by som , vec vkusu....Ak nemám čas a ovocie súri, tak použijem Gelfix...a iné fixy... ale voda z ovocia sa málo odparí, je ho viac , no taký želatínový.Naši si najviac pochutia na klasickom džeme podľa starých mám, keď nepoužívali nijaké prísady len miešali a miešali, kým nezhustne....nedám dopustiť na taký marhuľový, jahodový a pod.
0 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Samozrejme,že klasický lekvár ja najlepší ,ale presne ,ako hovoríš,keď je menej času,gelfix je dobrý pomocník.
1 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Prispejem aj ja svojim receptom
Fazuľa s párkom v leče.
1 kg bielej fazule uvariť vopred, zliať a nechať vychladnúť
Do hrnca dať 2,5 dl oleja ana ňom podusiť
1 kg nakrájanej cibule
ak je cibuľa udusená, pidať na kolieska nakrájané
1 kg párky a pridať naktájanú
1 kg papriky a na záver
1 kg rajčiny, alebo 0,7 dl pretlak
Všetko spolu priviesť do varu a pridať
1 ks nakladač Deku-preosiaty
2,5 dl cukru
1 dl octu
Ešte raz nechať povariť 10 min , chvíľu nechám postáť na ohni a plním do pohárikov.
Sterilizuje sa 20 min/ 85 st.C
Je to výborné aj na studeno.
Dobrú chuť
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať