Zavrieť

Porady

nákup tovaru cez internet - aké doklady pre účtovníctvo?

Potrebovala by som prosím poradiť, aké doklady potrebujem pre účtovníctvo, keď chcem zaúčtovať nákup tovaru cez internet. Teda pre bližšie vysvetlenie, chcela by som kúpiť použitý tovar cez internet a následne tento predať v mojom obchode - bazáre. Aké doklady potrebujem od toho predávajúceho?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jasa je offline (nepripojený) jasa

    jasa
    Dobry den, nakup cez internet je taky isty ako iny nakup, akurat to nie je kamenny obchod. Objednate si tovar cez internet a dodavatel Vam posle bud predfakturu cez e-mail, ktoru uhradite a potom dostanete fakturu s nulovou sumou na uhradu alebo Vam tovar bude zaslany na dobierku. Podmienky si dohodnete s dodavatelom. Cize doklady do uctovnictva budu DF a vypis z banky.

    jasa

    julia.m je offline (nepripojený) julia.m

    julia.m
    dobrý deň, a keby som chcela niečo kúpiť nie od firmy, ale povedzme napr. z www.stránok mimibazar, babybazar, kde by som nedostala faktúru, aké doklady by som tam použila? Veľká vďaka za radu

    jasa je offline (nepripojený) jasa

    jasa
    Dobry den, nakup od sukromnej osoby /nie podnikatela-firmy/ sa realizuje obycajne tak, ze sa spise zmluva medzi Vami ako firmou a sukromnou osobou-nepodnikatelom. V zmluve sa uvedu prislusne udaje oboch učastníkov, vec, ktora sa kupuje, mnozstvo, jednotkova cena a cena spolu. K tomu sa priklada doklad o uhrade - ustrizok, ak Vam to bolo zaslane dobierkou.

    jasa

    nákup tovaru cez internet - aké doklady pre účtovníctvo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.