Zavrieť

Porady

Ako zmeniť meno, kto schválil napr. účt. operáciu?

Snažím sa zjednodušovať si veci a tak ma napadlo, že budem tlačiť k vystaveným faktúram, ktoré vystavuje klient a ja ich účtujem, účtovné doklady zo SW POHODA a nemusím nič vypisovať. Lenže tam je uvádzané meno toho, kto schvaľuje a účtuje. To účtovanie je v poriadku, ale aj v položke schvaľuje je uvedené moje meno. Neviete náhodou kde môžem zadať meno schvaľujúceho? Ja na to neviem prísť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    neviem či sa to dá aj inak, ale skús v globálnych nastaveniach UJ zadať pri firme pýta meno konateľa. Predpokladám, že on schvaľuje všetky fa a v editore si uprav tlačové zostavy tak, aby ti tam ťahalo jeho meno.
    Druhá možnosť pre tých, ktorí nemajú Pohodu SQL s voliteľnými paramtetrami /ani ja /, že ak sa toto meno stále mení alebo je iné ako konateľ, tak si toto meno vždy napíšu do internej poznámky a dajú v editore tlačových zostáv do kolonky schválil ťahať meno z interných poznámok.... iné riešenie má nenapadá, lebo momentálne som s notebookom bez nainštalovanej Pohody a nemám to pred sebou....

    sia777 je offline (nepripojený) sia777

    sia777
    Ahoj Bea,

    rada poradím. Sú 2 možnosti ako to spraviť.

    1. Na to, aby sa zobrazovalo tvoje meno, by si si mala vytvoriť svoje konto s heslom. Ak sa prihlásiš pod svojím menom a heslom, systém automaticky vytlačí tvoje meno. Môže sa stať, že to nespraví. Už sa mi aj to stalo :-) V tom prípade, v predmetnom doklade urob nejakú zmenu (pre pochopenie napr.: v predmetnom doklade zmeň dátum, ulož to, a následne ten dátum uprav ešte raz, so správnym dátumom a znova ulož). Potom si vyber tlačovú zostavu a už by sa tam malo zobrazovať tvoje meno.

    2. spôsob je jednoduchší :-) Vyber si tlačovú zostavu (je jedno, ktorý užívateľ je momentálne prihlásený), a keď sa zobrazí náhľad pre tlačou, v hornej lište máš položku ,,REPORT Designer", prostredníctvom ktorej môžeš upravovať údaje, ktoré sa na doklade budú zobrazovať. Po stlačení tejto položky sa ti otvorí doklad, kde pohľadaj napr. Vystavil: xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx, ty klikneš na tie xxxxxxxxxxxxxxxxxxx pravým tlačidlom myšky a klikneš na vlastnosti. A namiesto xxxxxxxxxxx tam jednoducho vpíšeš svoje meno. POZOR: pri takomto postupe potom musíš vrátiť spať pôvodnú položku, aby sa ostatným užívateľom netlačilo tvoje meno :-)

    Skús a ak niečo nepôjde, kľudne napíš, rada pomôžem, ak viem :-)

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    2. bod má jeden menší háčik a to ten, že v prípade, ak máš vytvorenú zostavu upravenú v editore napr. že tam máš miesto hranatých okienok oválne okienka, popr. okienka so zaoblenými rohmi, tak v prípade exportu sú všetky hranaté. Druhá nevýhoda tohto riešenia je tá, že v prípade, keď o týždeň alebo o mesiac, si chcem danú tlačovú zostavu vytlačiť ešte raz (nedajbože sa stratila), tak sa nedopátram kto ju schválil. V prípade, že to máš v internej poznámke a vieš, že presne tento údaj dávaš do internej poznámky, tak sa vieš dopátrať, kto danú faktúru schválil. V našej firme nákupy schváľujú vždy 2 rôzne osoby.

    sia777 je offline (nepripojený) sia777

    sia777
    Áno, súhlasím, ja osobne by som volila určite spôsob č.1. Druhý som napísala, nakoľko je to tiež možnosť.

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ďakujem Vám za návrhy riešení, ale ja mám ten problém, že ako SZČO som si zakúpila SW a Report Designer nemám a ani som zatiaľ nemala potrebu ho kupovať. A asi ani teraz nebudem .
    Vyriešila som to tak, že si nahrám všetky doklady, ktoré mám k dispozícii naraz a potom svoje meno vymažem v prístupových právach. Takto nie je meno síce ani pri Zaúčtoval, ale tam som sa tak, či tak ešte aj podpisovala, takže dopisujem jedine schvaľujúceho. A potom zase upravím pôvodný stav v prístupových právach a hotovo
    Kvôli tejto jednoduchej "operácii" zatiaľ nepociťujem potrebu kupovať RD .

    skonline je offline (nepripojený) skonline

    skonline
    k bodu 1:
    Ja mam skusenost, ze to meno ti nevytlaci vtedy, ked sa prihlasis ako admin, vytvoris doklad a potom sa prihlasis pod inym menom tak ti ten doklad nevytlaci s menom, pod ktorym si prihlaseny ale s menom, ktorym si ho vytvoril

    SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

    SAIVI
    ...ja mám "Report Designer" v náhľade len sivý-neaktívny ...treba to niekde nastaviť , alebo je to nejaký modul čo treba zvlášť dokúpiť?

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    ale s licenciou je to tak, že keď ho raz kúpiš, môžeš ho používať pre všetky počítače.... to znamená, že nekupuješ žiadnu ďalšiu licenciu a je to veľmi veľm veľmi užitočná vecička a tiež sa veľmi jednoducho ovláda /keď to porovnám napr. s tlačovým editorom K2)

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    Tiež nemám Report Designer, ale dá sa nastaviť v tlačových zostavách, aby ti na dokladoch ukazovalo Zaúčtoval-meno účtovníka /to urobíš v Prístupových právach/ a Schválil-meno šéfa.
    Stojí to za cca 500,- bez DPH a môžete si to objednať priamo na centrále Pohody.

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Neviem, ale podľa mňa je to zo strany spoločnosti iba cena za úpravu tlačovej zostavy. Skús pozrieť tému reportdesigner - výmena dokumentov. Je tam rozobraté, že aj užívateľ, ktorý nemá report designer, môže za určitých okolností nakopírovať upravenú tlačovú zostavu nakopírovanú od iného užívateľa Pohody, ktorá mu nahradí orig. zostavu. Takže, ak by sa našiel, niekto kto by ti to upravil v svojom RD a potom by ti poslal súbor s koncovkou .rph, tak by si to mal pravdepodobne iba za "ďakujem".

    mata_p je offline (nepripojený) mata_p

    mata_p
    Ahoj, v podstate este k editoru. Mozes si pridat novu zostavu (vytvorenim kopie povodnej faktury - nazvi ju napr. "schvalena fa") a v nej si neupravis meno, kto vystavil ale pridas si novu textovu polozku Schvalil: xxxx. V podstate tuto fakturu by si tlacila do uctovnictva a zostali by tam aj nalezitosti z povodnej faktury. Pripadne este stale je moznost pridat poznamku Schvalil: xxx a vytlacit.

    robin1 je offline (nepripojený) robin1

    robin1
    Áno kočky, súhlasím s Vami. Nemám Rep.Designer a Pohodu mám asi mesiac. Písala som do Zvolena o radu, aby mi to ťahalo meno konateľa do kolonky Schváli. A odpísali mi, že by mi musel upraviť tlačovú verziu za cca 500 Sk. Brala som to za vybavenú vec, s tým, že si to objednám, ale potom odpísali, že s tým bude problém a s Rep. Desig. si to môžem urobiť sama. Tak teraz váham, či ten Rep. Desig. kúpiť alebo nie. Ešte sa len učím, a neviem, ako by som ho mohla využiť, lebo dosť používam exporty do Excelu a tam si vyfiltrujem čo potrebujem. Ale možno ma "navnadíte"
    Pekný deň

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    No ak by si si za celý čas čo plánuješ používať Report designer upravila viac ako 4 zostavy, tak sa ti to určite oplatí. Takisto ak ti stačí hoci aj na faktúrku dopísať text typu: tovar zostáva až do úplného zaplatenia.... a podobne. Takisto pozri tému report designer - výmena dokumentov.
    A ďalšou výhodou je, že kúpiš jeden RD a môžeš ho nainštalovať na počet zakúpených licencií vo firme na Pohodu.
    A vôbec nie je náročný na používanie... Myslím, že má podobné prvky ovládania ako MS Word.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.