Zavrieť

Porady

Opakované dodávky

Chcel by som zaintersovanú komunitu upozorniť, že ak máte uzavreté zmluvy na dodávanie služieb s dodávateľmi na základe zmluvy aspoň na 12 mesiacov do DPH to zaradíte podľa dátumu splatnosti služby a nie podľa dátumu dodania služby. Aj keď na faktúre je dodanie služby z mája ide DPH do júna (jedná sa o energie, internet, mobilné telefóny, nájomné, právne služby a pod.).
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
áno, správne ste to pochopili, jedná sa o opakovanú dodávku
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

ja sa len spýtam kde ste našli že sa musí pri opakovaných dodávkach jednať o rovnaké mnžstvo tovaru alebo služby ja som našla len rovnakého druhu tovaru alebo služby.
pre zaujímavosť uvediem náš príklad:
máme zmluvu na neurčito že budeme dodávať služby a štvrťročne ich fakturovať. v zmluve je dojednané že zaplatené má byť siedmy deň po obdržaní faktúry.Jedná sa o fakturovanie rovnakého druhu tovaru.my sme sa rozhodli urobiť dodatok k zmluve lebo z nášho pohľadu nebolo presne jasné kedy vlastne presne má dôjsť k zaplateniu keď berieme do úvahy, že by fa neobdržali v nasledujúcom mesiaci po fakturácii.ak by ju obdržali čo by som musela zisťovať pripadala by nám daňová povinnosť na mesiac kedy bola aj fa lebo
dátum dodania 30.6.2004
dátum vystavenia /napr./ 14.7.2004
dátum splatnosti to sa ani nedá určiť - takže preto tá zmena dodatkom k zmluve aby bolo možné presné určenie kedy má byť zaplatené a teda aj presný dátum daňovej povinnosti.

Je teda potrebné aj prehodnotiť zmluvy tak ako v našom prípade.
pekný deň všetkým
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
že vraj 28.6. zasadala metodická komisia MF SR a povedala že ak pri opakovaných dodávkach je určený termí s do, t.j. do 7 dní potom za vznik daňovej povinnosti sa považuje lubovolný den od dňa vystavenia do dňa splatnosti. Tak asi záleží na každom z oboch strán aký deň si určí za deň dodania služby čo mi príde uplne divné. Ale čo už že by naše zákony?
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

pokiaľ nič nie je vonku na papieri tak to radšej budem riešiť dodatkom lebo ich dohady nám nik neuverí za pár rokov keď prídu na kontrolu. ale aj tak vďaka za info
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
PRE : alexaneta.

Ak vieš poraď mi ako by trebalo urobiť dodatok na opakovane poskytované služby, aby dodanie služby patrilo do toho mesiaca, o ktorom fakturujem.

V zml. máme dohodnuté, že splatnosť fa je 14 dní od vystavenia, alebo odoslania fa.
Mesačne fakturujem za služby. Na začiatku nového mesiaca dostanem počet odpracovaných hodín za predošlý mesiac a podľa toho fakturujem.
Fakturujem za 07/2004 a uvádzam :
Dátum vystavenia fa : 02. 08. 2004
Dátum spl. : 16. 08. 2004
Dátum dodania : 16. 08. 2004

Aká splatnosť by mala byť uvedená v dodatku, aby dátum dodania služby bol 31.07.2004 ?

Ďakujem za radu.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
Asi by to bolo treba riesit cez zalohy. ak pride uhrada 31.7. potom dodanie sluzby je datum uhrady podla paragrafu 19 ods 4 Inak si to neviem predstavit aby datum vystavenia bol neskor ako datum uhrady asi by to nestihli uhradit na cas.
0 0
alexaneta alexaneta

alexaneta je offline (nepripojený) alexaneta

yvetta: podľa mňa ty nemusíš robiť dodatok ty máš v zmluve dohodnutý dátum ktorý sa dá určiť tak ako si určila do 14 dní od vystavenia /16.8./, podľa mňa tak ako si to rozpísala keď to dáš tak na fa tak to máš dobre, my nevieme na ktorý deň nám spadá deň zaplatenia lebo máme siedmy deň po obdržaní fa a to by som musela zisťovať kedy ju obdržali a neviem ani splatnosť určiť na fa keď ju vystavujem
prajem pekný deň
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

Ja by som sa chcela opytat, ze ked mame v zmluve uvedene, ze:

1. Práce budú vyplácané na daňové faktúry 1x za mesiac so 14-dňovou splatnosťou od ich doručenia.

Budeme robit nejake prace rovnakeho druhu.
Ako budem fakturovat za mesiac 07, ak sme vykonali prace 7.7., 22.7.?
Ake datumy budem mat na fakture?

Este jedna otazka:
faktúra zo Slovanet.
Datum vyhotovenia: 9.7.04
Datum uhrady, datum dodania: 23.7.04
Faktura prisla: 12.7.04
Mam si dat datum prijatia 12.7.04 a datum na uplatnene DPH 23.7.04?
Dakujem
jana
0 0
mino mino

mino je offline (nepripojený) mino

Všade čítam ,že opakované dodávky sú na základe zmluvy.Naša firma nemá uzatvorenú zmluvu s odberateľom,ale servis sa mu robí pravidelne každý mesiac,vždy k poslednému dńu vystavujen fa.na tú istú cenu + použitý materiál.Cena za servis je rovnaká.Nemám žiadnu zmluvu ani objednávku.Ide teda o opakované plnenie?
Naposledy upravil mino : 20.08.04 at 08:59
0 0