Zavrieť

Porady

Usporiadat
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
neviem poradiť - ale popísal by som viac na Tvojom mieste - je to prevzatie záväzku za zamestnanca, spoločníka, akcionára, člena predstavenstva...????
0 0
Jana411 Jana411

Jana411 je offline (nepripojený) Jana411

Je to prevzatie záväzku voči dodavateľom od jednej firmy, od ktorej sme kúpili aj pohľadávky.
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
jani - vidím, že je to komplikovanejšie - musíš ísť presne podľa Zmluvy, podľa ktorej preberáte tieto záväzky a iné veci vyplývajúce z tejto zmluvy.

Zober si "Účtovné súvsťažnosti" a pomocou nich a Zmluvy o prevode záväzkov nájdi, čo tomu najviac vyhovuje
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Jana411
Je to prevzatie záväzku voči dodavateľom od jednej firmy, od ktorej sme kúpili aj pohľadávky.
prevzatie záväzku : 315/325
úhrada prevzatého záväzku: 325/221,211???
a čakáš, kedy ti ten, koho záväok si prevzal uhradí.....potom 221,211/315, alebo si to s niečím, ak máš s čím, započítaš
0 0
Jana411 Jana411

Jana411 je offline (nepripojený) Jana411

Ja mám iba "Učtovné súvzťažnosti" z minulého roku a neviem to tam nájsť. Ale prevzatie tohoto záväzku je na samostatnej zmluve a postúpenie pohľadávky je zas na inej umluve. Čiže každá vec je samostatná. Účtovanie postúpenej pohľadávky som si našla a zaúčtovala, ale záväzok zaúčtovať neviem.
0 0
Jana411 Jana411

Jana411 je offline (nepripojený) Jana411

Ja som už teraz domýlená. Postúpenú pohľadávku som zaúčtovla : 315/325 a uhradenie : 325/221. Je to správne?
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

áno, je. Pri prevzatí záväzku ti vzniká podobný prípad, len ak sa jedná o toho istého, nemusela si záväzok uhrádzať, ale si ho započítať s pohľadávkou.
0 0
Jana411 Jana411

Jana411 je offline (nepripojený) Jana411

Veď som si ho aj započítala. Takže obidva prípady sa vlastne účtujú rovnako.
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

áno a teraz ti tam ostalo čakať na úhradu tej postúpenej pohľadávky a uhradiť prevzatý záväzok. Ak sú aj tie voči tomu istému, započítaj a oznám.
0 0
Jana411 Jana411

Jana411 je offline (nepripojený) Jana411

Nie sú voči tomu istému, takže čakám na úhrady a platím. Ale ináč díky.
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Prosím o radu. Konateľ sro má v szčo záväzok voči českému dodávateľovi. Chceli by sme, aby záväzok szčo prešiel na sro. Je to možné? Ak áno akým spôsobom? Existuje k tomu nejaká zmluva? Prípadne ako sa to účtuje???
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Prosím ešte raz:

toria
Prosím o radu. Konateľ sro má v szčo záväzok voči českému dodávateľovi. Chceli by sme, aby záväzok szčo prešiel na sro. Je to možné? Ak áno akým spôsobom? Existuje k tomu nejaká zmluva? Prípadne ako sa to účtuje???
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

toria
Prosím o radu. Konateľ sro má v szčo záväzok voči českému dodávateľovi. Chceli by sme, aby záväzok szčo prešiel na sro. Je to možné? Ak áno akým spôsobom? Existuje k tomu nejaká zmluva? Prípadne ako sa to účtuje???
Slovenská legislatíva umožňuje mimo postúpenia pohľadávky aj prevzatie dlhu. Právne je táto problematika upravená v § 531 a 532 Občianskeho zákonníka. K platnému prevzatiu dlhu sa vyžaduje písomná forma zmluvy a súhlas veriteľa s prevzatím dlhu. Účtovné a daňové aspekty prevzatia dlhu sú podmienené aj tým, o aký dlh vlastne ide, a či ide o bezodplatné prevzatie dlhu.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

.............
2 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Marína vrelá vďaka, toto som potrebovala. Si zlatáááááááááááááááá!!!

Krásny deň Ti prjem.
0 0
Gugel Gugel

Gugel je offline (nepripojený) Gugel

Ešte raz k prevzatiu záväzku. Prevzali sme záväzok za s.r.o., ktorá je v likvidácii. Uhradili sme ho pôvodnému veriteľovi, ale dnes už vieme, že firma v likvidácii nám nikde neuhradí našu pohľadávku a preto by sme jej to chceli odpustiť? Je to možné? Dokedy nám bude visieť na 315?
ďakujem za všetky rady a názory.
0 0
Gugel Gugel

Gugel je offline (nepripojený) Gugel

Nikto mi neporadí?
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Ja potrebuje následovnú radu. SZČO mal záväzok voči českému dodávateľovi za tovar, ktorý sa kupuje za účelom ďalšieho predaja konečnému spotrebiteľovi, keďže si SZČO otvoril s.r.o. na ktorú začal obchodovať, činnosť SZČO sa nejako pozastavila. Teraz sa SZČO s českým dodávateľom dohodol o prevzatí záväzku zo SZČO na s.r.o. Podotýkam, že obé firmy sú plátcom DPH.
Aký bude postup?
- ako to zaučtujem v SZČO
- ako to zaúčtujem s.r.o.
- ako budem účtovať úhrady - to už bude klasika ako keď platím iným dodávateľom?


Zabudla som doplniť ide o bezodplatné prevzatie druhu, teda ak to tak môže byť????
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

toria
Ja potrebuje následovnú radu. SZČO mal záväzok voči českému dodávateľovi za tovar, ktorý sa kupuje za účelom ďalšieho predaja konečnému spotrebiteľovi, keďže si SZČO otvoril s.r.o. na ktorú začal obchodovať, činnosť SZČO sa nejako pozastavila. Teraz sa SZČO s českým dodávateľom dohodol o prevzatí záväzku zo SZČO na s.r.o. Podotýkam, že obé firmy sú plátcom DPH.
Aký bude postup?
- ako to zaučtujem v SZČO
- ako to zaúčtujem s.r.o.
- ako budem účtovať úhrady - to už bude klasika ako keď platím iným dodávateľom?


Zabudla som doplniť ide o bezodplatné prevzatie druhu, teda ak to tak môže byť????


čo takto poradiť??? Poradcovia kde ste???
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

Nenájde sa tu nejaký človiečik, ktorý by mi s týmto vedel poradiť???
Je už koniec roka a potrebujem to dať dokopy, aby mi všetko sedelo. Prosím kto viete poradte. Vďaka



toria
Ja potrebuje následovnú radu. SZČO mal záväzok voči českému dodávateľovi za tovar, ktorý sa kupuje za účelom ďalšieho predaja konečnému spotrebiteľovi, keďže si SZČO otvoril s.r.o. na ktorú začal obchodovať, činnosť SZČO sa nejako pozastavila. Teraz sa SZČO s českým dodávateľom dohodol o prevzatí záväzku zo SZČO na s.r.o. Podotýkam, že obé firmy sú plátcom DPH.
Aký bude postup?
- ako to zaučtujem v SZČO
- ako to zaúčtujem s.r.o.
- ako budem účtovať úhrady - to už bude klasika ako keď platím iným dodávateľom?


Zabudla som doplniť ide o bezodplatné prevzatie druhu, teda ak to tak môže byť????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať