Zavrieť

Porady

Ojazdené auto - kúpa + zmluva

Dobry den,

asi pred 3-4 týždnami som si kupil auto, od sukromnej osoby, neprebehlo ani 10 dni a auto nie je schopne prevádzky ciže má defektnú prevodoku, v čase predaja bolo auto v zachovalom stave, vyčistené a nalešťené ,,, pripravené na predaj... Dotyčného pána som kontaktoval a oboznámil som ho čo sa mi stalo .... pravdaže, o prípadnom podielani sa na oprave alebo vrátení auta nazad ... nechcel ani počuť ... podpisoval som kúpnu zmluvu v ktorej stala formulka: .... kupujúci sa zaväzuje, že kupuje vozidlo tak, ako stojí a leží a prehlasuje, že technický stav vozidla zodpovedá skutočne najazdeným kilometrom a veku vozidla spolu so závadami, ktoré boli v čase podpisovania tejto zmluvy známe predávajúcemu aj kupujúcemu..... len mne neboli zname žiadne závady a nič podobne ,,, auto "vyzeralo" možno len vyzeralo pri predaji v zachovalom stave, az na pár skrabancov a pod ... samozrejme nejedna sa o nove auto ale o 8 rocné vozidlo ..... dokonca vozidlo, nebolo ani prisane (čiže nebol vlastnik) dotyčný pán ale úplne iná osoba ,,, a najvačší paradox bol ten, že v kúpnej zmluve je uvedený "seriozny predajca" .....

Otázka:
> Mám šancu sa dostať naspäť k peniazom súdnou cestou, alebo zas som naletel pochybným predajcom a klamárom?
> ovplyvnuje to, ze vlastnik vozidla nebol spomenuty na kupnej zmluve?
> može byt platna dohoda medzi predajcom a vlastníkom resp. držitelom vozidla (auto bolo uradne odhlasene dopravnym inšpertoriátom)
> naco mozem najviac "apelovat" ))

dakujem moc ,,, za skoreeee odpovede

Karol ... Banská Bystrica
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ojazdené auto - kúpa + zmluva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.