Zavrieť

Porady

tlač do PDF

Dobrý večer,
prosím vás vie mi niekto poradiť ako mám nastaviť tlač do PDF, teda aby som nemusela hocakú tlačovú zostavu naozaj vytlačiť,ale uložiť ju npr.na plochu a poslať mailom.V pomocníkovi sa píše, že stači nastaviť tlačiareň, ak som dobre pochopila nejakú fiktívnu, ale nerozumiem presne ako.
Vopred ďakujem za všetky rady a názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

    Maruška54
    Tú fiktívnu tlačiareň si musíš najprv nainštalovať. Pri vytváraní dokumentu si potom vyberieš tlačiareň PDF a dáš uložiť kam potrebuješ.

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    Dakujem pekne za odpovede, a to si treba niekde stiahnúť
    tie súbory, alebo ako sa k nim dostanem?

    Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

    Ziarowka
    Nerozumiem celkom presne ale sme v téme účtovné softvéry Pohoda a pohoda predsa po zobrazení náhľadu tlačovej zostavy má ikonku export do PDF a pri voľbe tlač je dokonca možnosť priameho pripojenia PDF tlačovej zostavy do prílohy outlooku. To znamená, že Pohoda otvorí Outlook a treba už len vypísať adresáta, text a stlačiť odoslať /čo má výhodu, pretože netreba inštalovať žiaden nový soft, nič ukladať na pracovnú plochu atď/

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Pohoda uz pri instalacii ponukne instalovat tlac do PDF, cize naisntaluje vlastnu PDF tlaciaren (myslim ze je to asi prevzate CutePdf).Pri tlaci sa postupuje tak, ze v tlaciarniach si vyberiete nainstalovanu PDF tlaciaren a date vytlacit.Pri "tlaci" Vas system vyzve aby ste nazvali subor ktory chcete ulozit - a kam.Ak ste to pri instalacii nezaskrtli (Instalacia PDF tlaciarne), tak si skuste na google vyhladat Cute PDF, kde vam to hodi odkaz na instalaciu tohto programu.Isntalovat treba (pri Cute PDF) dva exe subory - Cutewriter.exe a converter.exe.Potom by uz malo vsetko fungovat ako ma.Ak v Pohode v tlacovych zostavach kliknete na PDF - tlac PDF, Pohoda VAs vyzve aby ste si najprv nastavili vychodziu PDF tlaciaren , potom Vam to uz bude normalne tlacit do PDF (a potom Vam bude fungovat aj export do PDF z nahladu zostavy)

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Ja mám iný problém. Zostavy mi Pohoda v PDF formáte vytlačí, ale ich v horných rohoch označí takou značkou, v ktorej je napísané "buy PDF X-change". Ja PDF X-change mám nainštalovaný a to označenie je tam stále. Má niekto podobný problém?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Janiča Pozri príspevok
    Ja mám iný problém. Zostavy mi Pohoda v PDF formáte vytlačí, ale ich v horných rohoch označí takou značkou, v ktorej je napísané "buy PDF X-change". Ja PDF X-change mám nainštalovaný a to označenie je tam stále. Má niekto podobný problém?
    podľa popisu to vyzerá, že máš expirovanú trial verziu, alebo nemáš aktivovanú - registrovanú zakúpenú verziu programu. Autori programov zvyknú chrániť takouto formou svoje produkty - sú síce plne funkčné, len tam pridávajú napr. ako v tomto prípade pri tlači poznámku "na zakúpenie" programu. Podľa vytlačenej stránky je potom hneď zrejmé, "aký" softvér sa používa...

    Podľa predchádzajúcich príspevkov usudzujem, že v prípade Pohody nebolo treba samostatne inštalovať PDF X-change, ale stačilo zvoliť možnosť tlače PDF pri samotnej inštalácii Pohody...

    Janiča je offline (nepripojený) Janiča

    Janiča
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Podľa predchádzajúcich príspevkov usudzujem, že v prípade Pohody nebolo treba samostatne inštalovať PDF X-change, ale stačilo zvoliť možnosť tlače PDF pri samotnej inštalácii Pohody...
    Ďakujem za reakciu, asi si s tým sama neporadím, tak tlačím zostavy v inom formáte. Ešte raz vďaka.

    informatik je offline (nepripojený) informatik

    informatik
    Ja mám zas taký problém, že sa mi dá tlačiť dokument v .pdf . Len výsledok je asi taký, že sú to samé hieroglyfy. Mám nainštalovaný Adobe Reader 9, vhodne zvolenú tlačiareň. Poradíte?

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    mozem sa iba spytat, ako sa vola ta tlaciaren? ked si vyskusate nieco vytlacit do pdf napr z wordu, je to korektne,alebo teiz chybne? ak to bude tiez chybne, skusil by som sa pozriet v nastaveniach tlaciarne, asi nieco s nahradzovanim pisma (mozno truetype - iba tipujem)
    popripade si skuste nainstalovat pdf tlaciaren co je priamo na cd Pohody. Alebo si stiahnite z netu cutepdf (myslim ze pohoda to iba prevzala odnich...), a teda potom puzivajte tu to pdf tlaciaren, s nou som nemal nikdy ziadem problem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.