Zavrieť

Porady

Plastové okná

jana jana

jana je offline (nepripojený) jana

Potrebovala by som poradiť ohľadom plastových okien. Sú lepšie 5-komorové, al. 6-komorové? Je hodnota U=1,0 dôležitejšia ako počet komôr? Č je rozhodujúce pri hodnotební kvality plastového okna? Ktorá firma je najspľahlivejšia? Oknoplast, Incon, al. Slovaktual? Alebo nejaká iná? Ďakujem Jana
Usporiadat
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Ďakujem za radu. Prajem pekný deň.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
cowboyka Pozri príspevok
po výmene okien som nezapínala žiaden radiátor a mala som tak horúco v byte, že neskutočne. Samozrejme, koľko ľudí, toľko názorov.
Tak to bude asi problém vykurovania bytovky,/vyregulovania/ alebo čoho, pretože samotné okná teplo nerobia, iba nepúšťajú von v takej miere ak sú zatvorené. A keďže treba mať aspoň nastavené mikrovetranie aby ste komplet nesplesniveli, by teplo nejaké výrazné nemalo byť. To nie je názor to sú fakty.
No a či troj komorové alebo viac komorové, staré typy boli vratkejšie a ľahšie sa skrúcali, päť komorový systém s výstuhou, alebo s vlepovaným sklom je stabilneší. Ja som si dal Slovaktual, som spokojný, ale.... musím čistiť sklá skoro denne, na starom sa to tak nešpinilo či to nebolo vidieť? Rám ako keby tú špinu priťahoval a to isté aj parapet. Kovanie treba aspoň raz do roka očistiť a nakonzervovať, No a pozor na prievan a privretie záclony, hneď je tam značka a je vidieť. Toť zopár postrehov. Aj keď som bol s druhým dodávateľom spokojnejší, aj tak som si dorábal úpravy sám. Pretože neznášam nepresnú a nedokonalú prácu. Manželka mi vždy hovorí, čo sa s tým toľko babreš, ale keď je to ako magazínu tak je spokojná.
Povedať ktorý dodávateľ je lepší by bolo zavádzanie, pretože všetkých nepoznám, poznám dvoch a z tých by som si nevybral BF stav.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

ahoj kasajla, dostala som kontakt, ďakujem. Idem si preveriť aká je to firma a aké má referencie. Ešte raz dik, pekný deň prajem.
0 0
Marica Novotská Marica Novotská
ja chcem poprosiť zaslať kontakty na uvedenú "overenú" firmu. Ďakujem.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Marica, moja overena firma na plastove okna, ktora ma naozaj kvalitne okna s 10 rocnou zarukou,ktore sama vyraba, ale aj montaz okien na velmi vysokej urovni, je firma Gepard v Liptovskom Mikulasi. Vyrobili a montovali okna pre vela firiem ,aj pre firmy Kia v Ziline, aj pre firmu Hyundai v CR.Niektori tvrdia, ze su vraj drahsi,ale ako hovoria zapadniari, nie som tak bohaty, aby som si mohol dovolit lacne veci.Montovali okna aj v nasom bytovom dome, kazdy pozna, ktore montovala tato firma a ktore ine firmy, pretoze preciznu a detailnu pracu je poznat na prvy pohlad. Niektore , najma garazove firmy "firmy" si dorabali pracu aj niekolko razy.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

Viete poradit firmu v KE,ktora namontuje Novesacke okna? Na nete sice maju kontakty ale chcela by som "overenych montaznikov". Diky.
0 0
danka1707 danka1707

danka1707 je offline (nepripojený) danka1707

Aj ja sa chystám na výmenu okien za platové a neviem, či môžem na ne použiť vonkajšie rolety, ktoré mám na starých oknách. Sú vrtané cez drevo /rám/ starého okna. Či sa to dá nejakým spôsobom bez prevrtania rámu plastového
alebo ich treba vyhodiť - tie rolety ?
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Danka, presne tento problém sme pred mesiacom riešili, nakoniec sme sa dali celkom rozumnými argumentami presvedčiť a rolety sme na plastové okná nedávali.
- Niektoré firmy to ani nerobia, takže by bolo treba zháňať ďalšiu firmu, ktorá by to tam odborne namontovala, alebo si to namontovať sám.
- Tie rolety sme mali na oknách medzi prvými, zdá sa mi, že sme ich tam mali cca 12-13 rokov. Boli pôvodne biele kombinované s hnedou (lišty a bubny).
- Oproti novým bielučkým oknám bol ten odtieň trošku do žlta. Nech sa umývajú akokoľvek, rozdiel tam je.
- Pôvodné vodiace lišty boli od vyprašivené tak, že by ich bolo treba vymeniť za nové, ktoré majú vnútri nejaké štetinky, aby rolety nebúchali. A to sú ďalšie peniaze naviac.
- Keďže sa musia prichytiť na okenné rámy, rozvŕtajú sa nové okná.
- Keď sa rozhodneš ich dať po čase dole, z hociakého dôvodu, zostanú ti diery v rámoch, ktoré sa komplikovane budú maskovať
- ako mi suseda povedala: Nepošpať si nové okná starými roletami....
Tak som všetkých poslúchla a nebanujem. Nové bielučké okienka mi svietia naďaleko
0 0
danka1707 danka1707

danka1707 je offline (nepripojený) danka1707

Lenže mi tie rolety máme 2 roky a neboli celkom lacné - preto mi to je ľúto.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Tak to je iná pesnička :-)). tak potom neváhaj...
Ja som to brala z pohľadu, že boli prastaré.
Dávaj potom pozor na tých, čo to budú montovať dole, ja som ich dávala sama a pokrčili sa mi niektoré plechy, nech som to akokoľvek opatrne skladala dole.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

najag Pozri príspevok
Marica, moja overena firma na plastove okna, ktora ma naozaj kvalitne okna s 10 rocnou zarukou,ktore sama vyraba, ale aj montaz okien na velmi vysokej urovni, je firma Gepard v Liptovskom Mikulasi. Vyrobili a montovali okna pre vela firiem ,aj pre firmy Kia v Ziline, aj pre firmu Hyundai v CR.Niektori tvrdia, ze su vraj drahsi,ale ako hovoria zapadniari, nie som tak bohaty, aby som si mohol dovolit lacne veci.Montovali okna aj v nasom bytovom dome, kazdy pozna, ktore montovala tato firma a ktore ine firmy, pretoze preciznu a detailnu pracu je poznat na prvy pohlad. Niektore , najma garazove firmy "firmy" si dorabali pracu aj niekolko razy.
Odkedy sú na trhu a s akým profilom pracujú? Ďakujem.
0 0
thetrooper thetrooper

thetrooper je offline (nepripojený) thetrooper

no neviem, neviem...

vacsina ludi riesi iba okna...a zabuda, ze teplo v byte, ci dome je viac komplexne...vetranie...zabuda sa, a termo hlavice na radiator...veru...obycajne, lacne termo hlavice..a usetrs vela.
0 0
Rofik Rofik

Rofik je offline (nepripojený) Rofik

Dobrý deň ma niekto skúsenosť Slovaktual na bajkalskej v BA Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať