Zavrieť

Porady

Tiramisu - origoš

som taká aká som
Nakoľko som už všelikde videla recepty na tento naozaj vynikajúci, rýchly a nepečený koláčik, poskytujem recept:

Mascarpone na 100g/1 žĺtko, ja odporúčam robiť krém z 500g (v Metre kúpite),
pokračovať budem už v množstve na 500g; 2 bal. vanikový cukor (všetko metličkami vyšlahať a krém je hotový (viac nedávajte ani cukru-sladké to bude z piškót)
V pohári si uvarte kávu silnú, čiernu + Amaretto (mandľový likér ja používam 18%- je dostať aj silnejší aj slabší nedávajte náhrady!!). Pomer kávy a amaretta 1:1 (doporučujem na množstvo krému cca 250ml (spolu tekutiny) nemusíte úplne presne, len zas toho alkoholu nedajte veľa, aby ste po ňom mohli šoférovať)
V miske obdĺžniková najvhodnejšia, poukladáte podlhovasté piškóty vedľa seba, aby vyplnili priestor, popolievate ale statočne všetky tou tekutinou, na to potom navrstvíte krém, aby ich prekryl, a vrstvy opakujeme (dopor. aspoň 2x) vrch je krém a posypeme ho kakaovým práškom (nie Grankom a pod).
Prajem naozaj dobrú chuť.
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Tiramisu podla mna

nedavno som robila take netradicne.vyuzila sonm vsetky suroviny co som nasla v chladnicke-a vzniklo nadherne tiramisu a chutneeeeee.mnam.


1 vanilkova danone aktivia
250g 20 percentneho tvarohu
500g mascarpone
2 vajcia
praskovy cukor/dala som od oka ale dost-asi za jednu 250 ml salku/
cierna filtrovana kava
rum
dlhe piskoty
cokoladova poleva/vyniesat kakao scukrom a troskou mlieka na hustu ale trochu tekutu masu/

vajcia vymixovat do penista s cukrom.
postupne zaslahat,aktiviu,tvaroh ,polovicu mascarpone a dalsiu polovicu mascarpone.
hranatu misku vylozime po dne i bokoch piskotami namocenymi v kave.
natriet vrstvu kremu,na to poukladat piskoty namocene v rume.znova krem,piskoty v rume a znova krem.uhladit a napokon este vrch na husto vylozit piskotami-tieto uz v nicom nemacame.
misku uzavrieme a dame na 2 dni do chladnicky stuhnut.
potom prilozime na vrch tanier a vyklopime nan tiramisovu pochutku.polejeme cokoladovou polevou a nechame este trosku v chladnicke,kym poleva trochu nestuhne.krajame a servirujeme.

podotykam,ze tie namocene piskoty sa namacaju len z vrchu ,neponaraju sa cele,lebo sa rozmocia a bude z toho len kasa!!!!!
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
bepo Pozri príspevok
Podľa mňa by to stačilo aj kúpiť v Tescu
aj Kaufíku majú
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Bionda Pozri príspevok
Nakoľko som už všelikde videla recepty na tento naozaj vynikajúci, rýchly a nepečený koláčik, poskytujem recept:

Mascarpone na 100g/1 žĺtko, ja odporúčam robiť krém z 500g (v Metre kúpite),
pokračovať budem už v množstve na 500g; 2 bal. vanikový cukor (všetko metličkami vyšlahať a krém je hotový (viac nedávajte ani cukru-sladké to bude z piškót)
V pohári si uvarte kávu silnú, čiernu + Amaretto (mandľový likér ja používam 18%- je dostať aj silnejší aj slabší nedávajte náhrady!!). Pomer kávy a amaretta 1:1 (doporučujem na množstvo krému cca 250ml (spolu tekutiny) nemusíte úplne presne, len zas toho alkoholu nedajte veľa, aby ste po ňom mohli šoférovať)
V miske obdĺžniková najvhodnejšia, poukladáte podlhovasté piškóty vedľa seba, aby vyplnili priestor, popolievate ale statočne všetky tou tekutinou, na to potom navrstvíte krém, aby ich prekryl, a vrstvy opakujeme (dopor. aspoň 2x) vrch je krém a posypeme ho kakaovým práškom (nie Grankom a pod).
Prajem naozaj dobrú chuť.

ja už dávno robím podľa tohto receptu a môžem povedať, že lepší som nenašla, je naozaj vynikájúci, len tie ingrediencie ničím nenahrádzať, potom to už nie je ono
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Akurát som Janke II písala recept, ako tiramisu robím už roky.
Vyšľahám 3 bielka, 3 žltky s 3PL kryš. cukru, pomaly zmiešam smotanovú nátierku Monika s bielkami, s vyšľahaným žltkom a vmiešam vyšľahanú šľahačku so stužovačom. Dlhé piškóty máčam v zmesi neska+amaretto, ukladám na plech, na ne krém,piškóty a opäť krém. Posypem strúhanou horkou čokoládou. Je to rýchle a výborné.
Naposledy upravil truch : 08.11.10 at 21:20
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

pomazánkové maslo Monika???? to sa dá hocikde kúpiť???? ešte som o ňom nepočula a vlastne som si ho ani nikde nevidela...poprosím info
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Jožka,Moniku majú skoro všade, žltý obal, vyzerá ako bánovecká nátierka, aj tá sa dá použiť, smotanová bez príchute
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

som to blbo napísala, je to nátierka, nie maslo, už som to opravila
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

tak sa skúsim pozrieť na Moniku, nakúpim, čo treba, a tiramisu bude na svete
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tak ako? Idu do praveho tiramisu aj vyslahane bielka?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

alabut Pozri príspevok
Tak ako? Idu do praveho tiramisu aj vyslahane bielka?

ani nahodou!!!!!
len zltka,mascarpone,amaretto a cukor!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať