Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
To je super. Gratulujem a držím palce, aby to tak vydržalo navždy. Treba mať na to naozaj silného ducha
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Poraď nejaký kľúč ako odučiť alkoholika piť? Čo treba robiť, keď v podstate nič nepomáha a robí si stále po svojom?
0 0
iveta22 iveta22

iveta22 je offline (nepripojený) iveta22

Ak môžeš, poraď. Ako "prebudiť" alkoholika, aby si uvedomil, že je alkoholik a aby sa chcel liečiť. Tebe držím palce, aby si vytrval.
Naposledy upravil iveta22 : 18.07.08 at 08:07 Dôvod: preklep
0 0
MartinaP22 MartinaP22

MartinaP22 je offline (nepripojený) MartinaP22

Kľúč na to neexistuje, kým si to sám neuvedomí, že je problém, môžeš sa rozliať aj na kolomaž, nič nepomôže. Conan X je môj manžel a tiež to nebol ľahký oriešok. Keď pil, bolo to hotové peklo, bola som bezradná, prišiel o robotu a bolo to ešte horšie. Pomohlo len radikálne riešenie, raz som to nezvládla a zavolala som záchranku, zobrali ho do nemocnice a dala som mu na výber, že odídem aj s deťmi, ak sa nepôjde liečiť. Najskôr nechcel ísť, potom naveľa šiel a ešte aj na liečení mu istý čas trvalo, kým si priznal, že je alkoholik. Už je tomu tri roky, čo nepije a konečne žijeme, máme dobrú robotu a celkovo sa darí.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

motylik7 Pozri príspevok
To je super. Gratulujem a držím palce, aby to tak vydržalo navždy. Treba mať na to naozaj silného ducha
Dík a dúfam,že táto téma zaujme viacerých lebo malo sa rozpráva o tejto téme a dnes je to veľký problém a potreboval som tiež otvoriť oči a ukázať ten správny smer a treba dať šancu každému......
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

iveta22 Pozri príspevok
Ak môžeš, poraď. Ako "prebudiť" alkoholika, aby si uvedomil, že je alkoholik a aby sa chcel liečiť. Tebe držím palce, aby si vytrval.
dík,máš blízkeho ktorý ma problém z alkoholom lebo on sám si to musí priznať....MartinaP22 je moja manželka prečítaj si to...vieš mi nemáme problém otom hovoriť a tiež poradiť...lebo alkohol je svinstvo ktoré ničí človeka na nepoznanie...a keď to niekto nezvláda treba sa ísť liečiť sú tam perfektný ľudia ktorý pomôžu každému ale to treba brať vážne a priznať si som alkoholik!!!!!!!!
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

motylik7 Pozri príspevok
To je super. Gratulujem a držím palce, aby to tak vydržalo navždy. Treba mať na to naozaj silného ducha
Dík a som rád ,že už aj otom to sa píše a diskutuje .....
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Gratulujem k trojročnej abstinencii. Ako to zvládaš? Kto ti pomáha?? Určite to nie je ľahké, tak napíš Ty alebo Tvoja manželka.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

motylik7 Pozri príspevok
To je super. Gratulujem a držím palce, aby to tak vydržalo navždy. Treba mať na to naozaj silného ducha
Dík , vieš ono sa dá porovnať aký má život alkoholik a abstinent ,hlavne ten kto tým prejde a zažije to a teraz keď pozriem na ľudí ktorý majú problém z alkoholom je mi ťažko........treba byť silný a výsledok - som šťastný a chcel by som aby bolo nás viac .....
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

jozka56 Pozri príspevok
Gratulujem k trojročnej abstinencii. Ako to zvládaš? Kto ti pomáha?? Určite to nie je ľahké, tak napíš Ty alebo Tvoja manželka.
Dík , vieš začiatky boli ťažké ale teraz je to v pohode ale rešpekt stále mám pred alkoholom a pomáha mi rodina ,,MartinaP22 je moja manželka tiež sem napísal ...Vieš teraz som šťastný a mám perfektnú rodinu a deti mi tiež pomáhajú . No či je to ľahké vieš každý alkoholik povie veď ja pijem a nemám problém ale nepozerá a nevníma to ,že ako mu trpí rodina a okolie ....Abstinencia je zo začiatku ťažka ale treba chcieť a ono sa to potom vráti....máš alebo poznáš niekoho kto má taký problém?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Áno poznám ľudí, čo majú problém, čo abstinujú, aj čo nemajú problém.
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Tak píš, ako si sa z toho dostal. To je veľmi ťažká cesta, hlavne dlhá, celoživotná.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

jozka56 Pozri príspevok
Áno poznám ľudí, čo majú problém, čo abstinujú, aj čo nemajú problém.
Áno to je pravda neni alkohol neni problém a všetko sa dá riešiť. Ale je alkohol a je problém a tak poznáš ľudí ktorý majú ten problém...a máš aj niekoho blízkeho?
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Píš hlavne o sebe, aby sme vedeli.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

jozka56 Pozri príspevok
Tak píš, ako si sa z toho dostal. To je veľmi ťažká cesta, hlavne dlhá, celoživotná.
Je to ťažká cesta na celý život, to je pravda ale všetko čo som vynaložil síl tak sa mi vrátilo a nestratil som -RODINU manželku a deti ..prečítala si to čo písala manželka to bol začiatok ....lebo keby nebola ona neviem kde dnes som a určite nepíšem na PC ...nepil som každý deň ale keď tak stálo zato a prišiel deň ktorý dodnes nebanujem ,,ísť sa liečiť ,,
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Chápem.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

jozka56 Pozri príspevok
Píš hlavne o sebe, aby sme vedeli.
Ja som mal začiatky v abstinencií ťažké keď som prišiel domov z liečby zomrela mi sestra a švagor na alkohol .....a ja som to musel všetko aj z manželkov zvládať a preto ja tvrdím neni dôvod napiť sa ......toto slovo už nepoznám to je len výhovorka....napíš čo by si chcela vedieť ?
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

jozka56 Pozri príspevok
Chápem.
Si abstinentka? Ak sa môžem spítať...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Držím palce v abstinencii, nech Ti tá "viera" dlho vydrží.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

jozka56 Pozri príspevok
Držím palce v abstinencii, nech Ti tá "viera" dlho vydrží.
ďakujem .....treba si vážiť to čo mám dnes mám dobrú rodinu ..a čo bolo pred tým ? Budem rád keď sa ozvú viacerý ..ešte raz Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať