Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

evka-janekova Pozri príspevok
Poznam človeka, ma rodinu, zenu a dieta. Je dobrý, chodí do práce, kúpili dom, stara sa oň. Ale keď privonia k alkoholu dostane "slinu", je schopny prepit za večer tisíce a doma robí bordel. Pride, kričí, rozbíja, minule rozkopal vratka na linke, manželke nedovoli spat, fyzicky ich nenapada. Ale ked ona o 3 ide spať a potom musi o pol 6 vstavat do prace a skôlky.

Rano sa tvári ako nic, 2 dni majú tichu domacnost, potom slubi ze uz nebude a tak je všetko ako predtym. A slubil uz asi 50 krát. Je mi jej luto, je to dobra kamarátka, ale rozíst sa s nim, nie je vraj také jednoduche.
treba mu to hodiť karty na stôl a uvidíte čo bude...prestaneš piť alebo sa budeš liečiť ,ináč koniec,, rozvod,, ...proste na alkoholika treba tvrdo a netreba ho ľutovať a raz jej bude aj ďakovať,že mu zachránila život.....
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Tiež si myslím, že na alkoholika treba tvrdo. Aj keď niekedy ani to nepomôže. Pred nejakým časom som tu spomínala prípad nášho zamestnanca - vodiča. Dostal ďalšiu šancu a zamestnali sme ho ako robotníka. Minulý týždeň to však naňho znova prišlo. V nedeľu na futbale sa opil a asi do niekoho začal skákať, a tak obsiahol. V pondelok sa bol ospravedlniť z práce, celý bol zmodretý. Odvtedy nám maroduje. Komu niet rady, tomu niet pomoci.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
U alkoholika je to často o zrušení toho ako a akým systémom žil, tzv. zrušenie kruhu ako sa dostať k alkoholu, často aj za cenu straty "kamarátov" pijanov alebo tých , ktorí ho k tomu dovedú znova.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Bionda Pozri príspevok
U alkoholika je to často o zrušení toho ako a akým systémom žil, tzv. zrušenie kruhu ako sa dostať k alkoholu, často aj za cenu straty "kamarátov" pijanov alebo tých , ktorí ho k tomu dovedú znova.
Veď práve. A o to ťažšie je to, ak je krčma hneď vedľa domu a v nej kopec kamarátov, čo tam vysedávajú.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Bionda Pozri príspevok
U alkoholika je to často o zrušení toho ako a akým systémom žil, tzv. zrušenie kruhu ako sa dostať k alkoholu, často aj za cenu straty "kamarátov" pijanov alebo tých , ktorí ho k tomu dovedú znova.
To je celkom dobrá cena... Chcem tým povedať, že sa to určite oplatí.
Z takého prostredia sa treba čím skôr vymaniť... inak to nejde.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Tak tam pomoc ani neexistuje. Ak on sám je vôľovo slabý a krčma hneď pod oknom "vonia" , žiadne tresty nie sú dostatočne tvrdé, aby sa poučil. Ani pád na samotné dno. Ešte možno tak rodina- ale to by musel zase chcieť aj on, aby sa mu do toho starala. Chodiť pre neho do práce, aby sa "nezabudol"...... .Ale všetko to chce SPOLUPRÁCU- hlavne závislého, že chce.
0 0
Galius Galius

Galius je offline (nepripojený) Galius

športujem a mám rád život
Môj strýko, v podstate dobrý chlap po robote skôr ako príde domovnavštívi krčmu (vraj tam má kamarátov na pokecanie) a keď príde domov, má už v hlave. V práci vraj nepije a tam si dá len niečo malé. Tetq z toho už dostáva rohy. Vyčíta si, že je na neho mäkká, ale vraj ho má rada?! Ako pomôcť jemu a ako by sa mala teta k tomu postaviť
Naposledy upravil Galius : 03.11.08 at 06:49 Dôvod: to je somarina "mama teta"- opravím
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Áno, možno že všetci máte svoju pravdu, že na alkoholika treba tvrdo, rozvod a pod., ale treba si uvedomiť aj prečo ten dotyčný pije. Nemá on náhodou nejaké problémy, či už zdravotné, rodinné, nie je osamelý, neostal na ulici??. Možno v minulosti ním vôbec nebol a zrazu príde jeden okamih a siahne po poháriku a naraz zistí, že je mu ľahšie. Potom druhý, tretí a zrazu je to začarovaný kruh. Čo myslíte, netrebalo by takémuto človeku podať v prvom rade pomocnú ruku, opýtať sa ho čo ho trápi, atď. Lebo keď ho bude každý odcudzovať, narobí to ešte väčšiu šarapatu. Samozrejme, že krajným riešením potom bude už len liečenie.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

babijanka Pozri príspevok
Áno, možno že všetci máte svoju pravdu, že na alkoholika treba tvrdo, rozvod a pod., ale treba si uvedomiť aj prečo ten dotyčný pije. Nemá on náhodou nejaké problémy, či už zdravotné, rodinné, nie je osamelý, neostal na ulici??. Možno v minulosti ním vôbec nebol a zrazu príde jeden okamih a siahne po poháriku a naraz zistí, že je mu ľahšie. Potom druhý, tretí a zrazu je to začarovaný kruh. Čo myslíte, netrebalo by takémuto človeku podať v prvom rade pomocnú ruku, opýtať sa ho čo ho trápi, atď. Lebo keď ho bude každý odcudzovať, narobí to ešte väčšiu šarapatu. Samozrejme, že krajným riešením potom bude už len liečenie.
Áno, možno niektorí z nich majú ozaj problémy, s ktorými si nevedia rady a alkohol im pomáha zabudnúť na bolesť, stratu. Bohužial však väčšina "ozajstný" dôvod pre čo piť a ubližovať svojim blízkym nemá. Ja poznám len takých. A v našej firme sa ich vystriedalo neúrekom. Majú pekné bývanie, manželky, deti , prácu a zdravotné problémy len tie, pred a po alkoholové. Triaška rúk, agresívne chovanie a niekedy aj prechladnutie po dvoch dňoch spania vonku niekde v lese. Potom už nasleduje aj problém v rodine. A niečo sa urobiť musí. Veď takto nemôže donekonečna rodina trpieť. Bitkami, nedostatkom peňazí, strachom a ktovie aj akými dlhmi, za ktoré väčšinou platí ten, kto ich nespravil. Čo však urobiť, aby si to ten človek uvedomil a zmenil sa, aby potom nebolo neskoro a nezničil všetko dobré čo kedy mal?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
No neviem ci je riesenim racionalnym, ak sa problemy riesia únikom z reality... to asi patri skôr k infantilnym reakciám a nie dospelého zodpovedného človeka, a práve vtedy treba v prvom rade liečiť u psychiatra v spolupráci s rodinou- to áno.
Psychiater tiež rieši psychologické testy aby mal potvrdenie o akú osobnosť sa jedná- účelové pitie - je v rozhodovaní samotného alkoholika, dôvod si v´ždy nájde.
nie je to ktovie čo - "hačkovať" oká v sieťovanej posteli.... pri odvykačke... hmm. to treba vidieť, kam až vie človek dobrovoľne zájsť.... a myslím si, že každý by si mal sám seba vážiť natoľko, aby vždy zostal človekom.
0 0
akumulator akumulator

akumulator je offline (nepripojený) akumulator

lekár
kalkulka Pozri príspevok
Poraď nejaký kľúč ako odučiť alkoholika piť? Čo treba robiť, keď v podstate nič nepomáha a robí si stále po svojom?
Liečba Odborný liečebný ústav psychiatrický Predná Hora (nemôžem tu zadať odkaz na webovú adresu, takže do vyhľadávača napr. google daj "OLUP Predná Hora". Tam nájdeš praktické rady.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Treba tvrdo na alkoholika a výsledok už príde sám a ak nie tak treba to nechať na osud...
0 0
peto111 peto111

peto111 je offline (nepripojený) peto111

Mam znameho, co bol tuhy fajciar a alkoholik, krcmovy typ, co vysedaval a nasaval s kamosmi po pajzloch az do 40tky. Potom zacal citat Bhagavat Gitu. Precital ju asi do tretiny, a to mu stacilo aby skoncoval naraz s fajcenim aj alkoholizmom, aj ked jeho spolubyvajuci fajcil a pil. Takze je to o duchovnej sile cloveka, ci to prekona, alebo nie. Samozrejme, na zaciatku musi byt vzdy chcenie.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Máme susedov vo vyššom veku. Chorí sú obaja. Majú syna rozvedeného, ktorý je dlhoročný alkoholik, pritom je chorý na diabetes. Žije s rodičmi v jednej domácnosti, pretože ináč to nejde, nemak by kam ísť. Na živobytie neprispieva, nemá z čoho. Je veľmi šikovný, práca s počítačom a vôbec doma robí rôzne domáce práce, umýva okná, pracuje v záhrade, práši koberce a robí rôzne práce, ale iba vtedy, pokiaľ nemá peniaze. To znamená, že vtedy je triezvy a nemá na chlast. Keď je opitý je to pohroma pre rodičov. Je veľmi agresívny, vulgárne im nadáva, až to vedie do takého stavu, že sa musia báť o svoj život, sú pripravení aj na to najhoršie. A takéto stavy sú veľmi časté. Netaja sa tým, že to u nich je takto, samozrejme, že rodičia ho majú radi, aj takého aký je. Lamentujú nad jeho osudom, je vážne chorý, vychudnutý. Z ich strany boli so synom rozhovory o jeho živote, vyčítali mu jeho správanie, aj to, ako jeho konaním im škodí zdraviu. Nepomohlo ani to, že na pomoc prizvali políciu. POtom to oľutovali, keď zistili, že v tom ich probléme im polícia nepomôže Problémový mladík sa zamestnáva asi tak najviac na mesiac, viac nevydrží. Často strieda zamestnanie, ale teraz väčšmi je aj nezamestnaný. To znamená, že ani odvody do štátu nemá poriešené, nie je z čoho platiť. Skutočne keď to sledujem ten ich život to nemá riešenie. Rodičov to poriadne zaťažuje, sú nešťastní, so synom si nevedia rady. V poslednej dobe sa ich zdravotný stav aj zhoršil, aj toho mladíka.
Prosím, vie niekto poradiť, odkiaľ treba začať, kde hľadať pomoc. Je to veľmi vážny prípad. Ďakujem.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

branislavp Pozri príspevok
Máme susedov vo vyššom veku. Chorí sú obaja. Majú syna rozvedeného, ktorý je dlhoročný alkoholik, pritom je chorý na diabetes. Žije s rodičmi v jednej domácnosti, pretože ináč to nejde, nemak by kam ísť. Na živobytie neprispieva, nemá z čoho. Je veľmi šikovný, práca s počítačom a vôbec doma robí rôzne domáce práce, umýva okná, pracuje v záhrade, práši koberce a robí rôzne práce, ale iba vtedy, pokiaľ nemá peniaze. To znamená, že vtedy je triezvy a nemá na chlast. Keď je opitý je to pohroma pre rodičov. Je veľmi agresívny, vulgárne im nadáva, až to vedie do takého stavu, že sa musia báť o svoj život, sú pripravení aj na to najhoršie. A takéto stavy sú veľmi časté. Netaja sa tým, že to u nich je takto, samozrejme, že rodičia ho majú radi, aj takého aký je. Lamentujú nad jeho osudom, je vážne chorý, vychudnutý. Z ich strany boli so synom rozhovory o jeho živote, vyčítali mu jeho správanie, aj to, ako jeho konaním im škodí zdraviu. Nepomohlo ani to, že na pomoc prizvali políciu. POtom to oľutovali, keď zistili, že v tom ich probléme im polícia nepomôže Problémový mladík sa zamestnáva asi tak najviac na mesiac, viac nevydrží. Často strieda zamestnanie, ale teraz väčšmi je aj nezamestnaný. To znamená, že ani odvody do štátu nemá poriešené, nie je z čoho platiť. Skutočne keď to sledujem ten ich život to nemá riešenie. Rodičov to poriadne zaťažuje, sú nešťastní, so synom si nevedia rady. V poslednej dobe sa ich zdravotný stav aj zhoršil, aj toho mladíka.
Prosím, vie niekto poradiť, odkiaľ treba začať, kde hľadať pomoc. Je to veľmi vážny prípad. Ďakujem.
Prečítal som si to a je to tak človek ktorý už nevie čo robí a ubližuje druhým pod vplyvom alkoholu musí ísť na liečenie a ak to nejde po dobrom treba zavolať 112 a psychiatra .. lebo rodičia budú trpieť . som abstinujúci alkoholik 4rok viem ,že čo mne spravil alkohol a ako som ubližoval mojej rodine a teraz sme šťastný....Treba sa aj jeho nato spítať či sa chce ísť liečiť dobrovoľne ak nie treba to riešiť rázne lebo alkoholika netreba ľutovať ale treba mu dať šancu.......
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Mám problem s manzelom, ktory podlahol alkoholu a aj ked si to nechce priznat, mam pocit, že je už v štadiu alkoholizmu. Som už z toho zúfalá a neviem ako tuto situaciu riešiť. Pomôže niekto?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Sanddy Pozri príspevok
Mám problem s manzelom, ktory podlahol alkoholu a aj ked si to nechce priznat, mam pocit, že je už v štadiu alkoholizmu. Som už z toho zúfalá a neviem ako tuto situaciu riešiť. Pomôže niekto?
Bohužiaľ , kým si manžel sám nepovie a neprizná , že má problém , ťažko s ním vôbec žačať hovoriť o probléme. ALe skúsiť to určite treba a keď tak- aj tvrdo dať podmienku, aby aspoň s tebou ( na tom trvaj) zašiel k psychiatrovi. Súčinnosť rodiny je nevyhnutná, ak sa má dostaviť úspech. (napr. aj kontrola užívania takého Antabusu... )
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Sanddy Pozri príspevok
Mám problem s manzelom, ktory podlahol alkoholu a aj ked si to nechce priznat, mam pocit, že je už v štadiu alkoholizmu. Som už z toho zúfalá a neviem ako tuto situaciu riešiť. Pomôže niekto?
Bionda Pozri príspevok
Bohužiaľ , kým si manžel sám nepovie a neprizná , že má problém , ťažko s ním vôbec žačať hovoriť o probléme. ALe skúsiť to určite treba a keď tak- aj tvrdo dať podmienku, aby aspoň s tebou ( na tom trvaj) zašiel k psychiatrovi. Súčinnosť rodiny je nevyhnutná, ak sa má dostaviť úspech. (napr. aj kontrola užívania takého Antabusu... )
Ja si skôr myslím, že treba s ním hovoriť skôr a nečakať kým si to on sám uvedomí, pretože sa môže stať, že sám si si to neuvedomí nikdy. Treba s ním hovoriť, ale nie vtedy, keď má vypité. Musíš vystihnúť čas, keď bude ochotný prijímať Tvoje výhrady a návrhy a navrhni mu liečenie. Tak ako už napísala Bionda musíš stáť pri ňom a pomáhať mu, aj keby si bola jediná z rodiny. Možno by v jeho prípade stačila ambulantná liečba.
Nie je to ľahké, ale ak mu budeš dávať najavo ako si ho vážiš už len preto, že by sa liečbu odhodlal podstúpiť, tak to môžte spolu dokázať.


Ešte taký môj malý zážitok zo začiatku tohto týždňa.
Cestovala som v električke, nebola preplnená, ale ľudia aj stáli.
Ja som stála tiež pri jednej "dáme", ktorá už ten nejaký krížik na chrbte mala.
Chúďatko, už to asi nemohla vydržať, vytiahla z kabelky placačku zabalenú v igelitke a pekne sa ponúkla. Skoro mi oči vypadli, pretože podľa toho ako vyzerala by som to nečakala. Toto už je tiež alkoholik, pretože nevie bez toho vydržať a nemusí sa ani potácať z jednej strany na druhú. Takýchto ľudí je veľa, len si za svet nepriznajú, že alkoholici ozaj sú a pritom denne vypijú 2-3 dcl tvrdého alkoholu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Sanddy Pozri príspevok
Mám problem s manzelom, ktory podlahol alkoholu a aj ked si to nechce priznat, mam pocit, že je už v štadiu alkoholizmu. Som už z toho zúfalá a neviem ako tuto situaciu riešiť. Pomôže niekto?
Ale nezabudni pritom všetkom mu dať najavo, že to čo robíš, robíš preto, že Ti na ňom záleží, že ho máš rada
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Bionda Pozri príspevok
Bohužiaľ , kým si manžel sám nepovie a neprizná , že má problém , ťažko s ním vôbec žačať hovoriť o probléme. ALe skúsiť to určite treba a keď tak- aj tvrdo dať podmienku, aby aspoň s tebou ( na tom trvaj) zašiel k psychiatrovi. Súčinnosť rodiny je nevyhnutná, ak sa má dostaviť úspech. (napr. aj kontrola užívania takého Antabusu... )
Už sme tuto temu neraz spolocne rozoberali ale bohuzial vždy to ostalo len pri sľuboch.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať