Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Olice Pozri príspevok
Ja si skôr myslím, že treba s ním hovoriť skôr a nečakať kým si to on sám uvedomí, pretože sa môže stať, že sám si si to neuvedomí nikdy. Treba s ním hovoriť, ale nie vtedy, keď má vypité. Musíš vystihnúť čas, keď bude ochotný prijímať Tvoje výhrady a návrhy a navrhni mu liečenie. Tak ako už napísala Bionda musíš stáť pri ňom a pomáhať mu, aj keby si bola jediná z rodiny. Možno by v jeho prípade stačila ambulantná liečba.
Nie je to ľahké, ale ak mu budeš dávať najavo ako si ho vážiš už len preto, že by sa liečbu odhodlal podstúpiť, tak to môžte spolu dokázať.


Ešte taký môj malý zážitok zo začiatku tohto týždňa.
Cestovala som v električke, nebola preplnená, ale ľudia aj stáli.
Ja som stála tiež pri jednej "dáme", ktorá už ten nejaký krížik na chrbte mala.
Chúďatko, už to asi nemohla vydržať, vytiahla z kabelky placačku zabalenú v igelitke a pekne sa ponúkla. Skoro mi oči vypadli, pretože podľa toho ako vyzerala by som to nečakala. Toto už je tiež alkoholik, pretože nevie bez toho vydržať a nemusí sa ani potácať z jednej strany na druhú. Takýchto ľudí je veľa, len si za svet nepriznajú, že alkoholici ozaj sú a pritom denne vypijú 2-3 dcl tvrdého alkoholu.
Dakujem...Uz sme doma tutom temu rozoberali niekolkokrat ale bohuzial vzdy ostalo len pri sluboch na take 1-2 max. 3 dni a potom je to o tom istom. Ako mam pri nom stat ked mi chodi domov o polnoci opitý? Ak ma den že pride domov triezvy davam mu najavo aka som stastna a ze by som bola rada keby mu to vydrzalo, ale...na druhy prip. treti den zase zacne pit a taha to aj tyzden vkuse...
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

JAJA11 Pozri príspevok
Ale nezabudni pritom všetkom mu dať najavo, že to čo robíš, robíš preto, že Ti na ňom záleží, že ho máš rada
Ja mu davam jasne najavo ze mi na nom velmi zalezi, ze mi zalezi na tom aby sme fungovali ako normalna rodina a taktiez viem ze jemu zalezi na nas ale asi nedokaze pochopit ze ho potrebujem mat pri sebe viac. Citi sa akoby som ho obmedzovala.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Sanddy Pozri príspevok
Už sme tuto temu neraz spolocne rozoberali ale bohuzial vždy to ostalo len pri sľuboch.
Tak potom ti neostáva nič iné, ako tvrdo zakročiť. Čo chceš ty urobiť, ak s tým nič nechce robiť tvoj manžel?
Určite by stálo za to zájsť k psychiatrovi a dohodnúť sa s ním na postupe, určite ti on bude vedieť a poradiť, ako ho namotivovať!!
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Bionda Pozri príspevok
Tak potom ti neostáva nič iné, ako tvrdo zakročiť. Čo chceš ty urobiť, ak s tým nič nechce robiť tvoj manžel?
Určite by stálo za to zájsť k psychiatrovi a dohodnúť sa s ním na postupe, určite ti on bude vedieť a poradiť, ako ho namotivovať!!
Myslíš, že mam zajst sama za nejakym psychiatrom? Nebude chciet ten psychiater rozpravat radsej s manželom a nie so mnou?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Na prvý pohovor môžeš ísť kľudne ty, opíšeš situáciu a on ti povie možnosti a poradí ako motivovať, jednoznačne zájdi za ním!
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Bionda Pozri príspevok
Na prvý pohovor môžeš ísť kľudne ty, opíšeš situáciu a on ti povie možnosti a poradí ako motivovať, jednoznačne zájdi za ním!
Tak toto sa mi zda velmi dobre, urcite najdem nejaky kontakt na psychiatra a vyskusam to lebo sama si s tým uz asi nepomozem a na manzelovi mi naozaj velmi zalezi. Uz som rozmyslala nad roznymi vecami dokonca aj nad odchodom z domu, čo ale nie je velmi dobre riesenie pretoze manzel je inac dost citlivy clovek a asi by tazko zniesol moj odchod. Viem ze aj on mna miluje a potrebuje ale tak strasne to nicí...
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Conan X Pozri príspevok
Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Mam na teba otazku. Kedy si si zacal uvedomovat alkoholizmus a co bolo dovodom, ze si sa rozhodol skoncovat s ním? Dakujem
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Sanddy Pozri príspevok
Myslíš, že mam zajst sama za nejakym psychiatrom? Nebude chciet ten psychiater rozpravat radsej s manželom a nie so mnou?
určite musíš spraviť niečo čo uznáš za v hodné a čo tak rozvod a povedať mu buď alkohol alebo Ty ,viem že je to tvrdé ale ono to zaberá a určite si uvedomí ,že sa niečo deje ..máte aj deti?....viem očom píšem som abstinujúci alkoholik ConanX 4rok ...jedno je isté ak Ti môžem poradiť ,že ak to nejde po dobrom tak z alkohlikom netreba jemne len tvrdo...musísi uvedomiť ,že je chorý a musísa liečiť.....určite ti poradí aj psychiater....držím ti palce....a na sľubi nedaj lebo alkoholik len sľubuje.....musí chcieť a potom bude všetko tak ako to budeš chcieť Ty....drž sa
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Conan X Pozri príspevok
určite musíš spraviť niečo čo uznáš za v hodné a čo tak rozvod a povedať mu buď alkohol alebo Ty ,viem že je to tvrdé ale ono to zaberá a určite si uvedomí ,že sa niečo deje ..máte aj deti?....viem očom píšem som abstinujúci alkoholik ConanX 4rok ...jedno je isté ak Ti môžem poradiť ,že ak to nejde po dobrom tak z alkohlikom netreba jemne len tvrdo...musísi uvedomiť ,že je chorý a musísa liečiť.....určite ti poradí aj psychiater....držím ti palce....a na sľubi nedaj lebo alkoholik len sľubuje.....musí chcieť a potom bude všetko tak ako to budeš chcieť Ty....drž sa
Ano pohrozila som aj rozvodom ale zase tolko nasluboval az som mu uverila.....a stale je to o tom istom. Asi naozaj vyskusam toho psychiatra, predpokladam ze by mi aj mohol poradit ako sa mam ja v takych situaciach spravat k manzelovi....
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Sanddy Pozri príspevok
Mam na teba otazku. Kedy si si zacal uvedomovat alkoholizmus a co bolo dovodom, ze si sa rozhodol skoncovat s ním? Dakujem
Už som písal veľa otom v téme tu ....vieš kedy keď mi manželka povedala buď alkohol alebo rozvod a prídem aj o deti ....tak od vtedy a išiel som sa liečiť sám lebo mi záležalo na rodine ale keby toto nebola spravila manželka tak neviem čo by bolo dodnes jej ďakujem zato a už sú 4roky ako abstinujem a neviem si predstaviť život ináč......
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Conan X Pozri príspevok
Už som písal veľa otom v téme tu ....vieš kedy keď mi manželka povedala buď alkohol alebo rozvod a prídem aj o deti ....tak od vtedy a išiel som sa liečiť sám lebo mi záležalo na rodine ale keby toto nebola spravila manželka tak neviem čo by bolo dodnes jej ďakujem zato a už sú 4roky ako abstinujem a neviem si predstaviť život ináč......
A je mozne liecit sa aj ambulantne?
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Sanddy Pozri príspevok
Ano pohrozila som aj rozvodom ale zase tolko nasluboval az som mu uverila.....a stale je to o tom istom. Asi naozaj vyskusam toho psychiatra, predpokladam ze by mi aj mohol poradit ako sa mam ja v takych situaciach spravat k manzelovi....
Určite ti poradí lebo aj moja manželka bola ,že čo vlastne má robiť....a vieš ďakujem aj doktorke lebo ona mi tiež povedala ak nepôjdem sa liečiť prídem o rodinu ....ja som si to uvedomil a chcel som to , že na rodine mi záleží ale hlavne som to robil pre seba a ot vtedy mám úplne iný život ......a Ty piješ alebo konzumuješ alkohol ?
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Sanddy Pozri príspevok
A je mozne liecit sa aj ambulantne?
Stoho čo píšeš ja by som to asi nerobil lebo on sa musí liečiť lebo ambulantne to nemá taký zaber ako keď sa pôjde liečiť a bude medzi pacientmi a ty čo sa aj liečia ambulantne tak nepoznám čo sa vyliečil ....lebo toto je doživotné
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Conan X Pozri príspevok
Určite ti poradí lebo aj moja manželka bola ,že čo vlastne má robiť....a vieš ďakujem aj doktorke lebo ona mi tiež povedala ak nepôjdem sa liečiť prídem o rodinu ....ja som si to uvedomil a chcel som to , že na rodine mi záleží ale hlavne som to robil pre seba a ot vtedy mám úplne iný život ......a Ty piješ alebo konzumuješ alkohol ?
Ja alkohol nepijem vobec dokonca som tym znama aj v celej rodine, az sa na mna niekedy hnevaju, že aspon ked su nejake oslavy tak by som si mohla dat aspon poharik. Ale ja alkohol neznasam. Nic dobre v tom nevidim. A este viac ma to odpudzuje koli manzelovi....
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Conan X Pozri príspevok
Stoho čo píšeš ja by som to asi nerobil lebo on sa musí liečiť lebo ambulantne to nemá taký zaber ako keď sa pôjde liečiť a bude medzi pacientmi a ty čo sa aj liečia ambulantne tak nepoznám čo sa vyliečil ....lebo toto je doživotné
Neviem si to dost realne predstavit kedze sme sa financne zatazili, hypoteka a pod. a ak by sa siel liecit tak to by vypadol 1 prijem....preto ma zaujimalo ci sa to da aj ambulantne ..
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Sanddy Pozri príspevok
Neviem si to dost realne predstavit kedze sme sa financne zatazili, hypoteka a pod. a ak by sa siel liecit tak to by vypadol 1 prijem....preto ma zaujimalo ci sa to da aj ambulantne ..
liečiť sa môže počas maródke ...a ak by chcel prečo nie aj ambulantne len vieš ja viem a tiež nepoznám kto by sa vyliečil ambulantne ale všetko je možné...a chce sa ísť liečiť aspoň ambulantne aj to bude úspech....treba sa poradiť aj s psychiatrom určite ti poradí....
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Sanddy Pozri príspevok
A je mozne liecit sa aj ambulantne?
Neviem z akého si mesta, prikladám Ti link, je tam aj internetová poradňa, skús sa poinformovať tam, možno Ťa správne usmernia.

http://www.cpldz.sk/
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Pre OLICE:

Dakujem ti, došla mi od teba aj SS len nakoľko tu nie som dostatočne dlho, nemožem ešte prostrednictvom SS odpovedať ale budem ti veľmi povdacná ak mi napíšeš, čo si chcela...
Dakujem
0 0
peto111 peto111

peto111 je offline (nepripojený) peto111

to Sanddy: Hlavne nepodcenuj problem. Neviem, ako dlho uz pije, ale je to vzdy dost vazne. Pokial sa v nom nenajde chcenie a dostatocne silna vola, so zavislostou nezvitazi. Je to ako u kazdej inej zavislosti, vzdy to funguje rovnako. Predstav si zavislost ako nejakeho demona, ktory ovlada mysel. Ked komunikujes so zavislym clovekom, niekedy s tebou rozprava ten demon (prazdne sluby) a niekedy skutocne on. Tvrdych alkoholikov (alebo inych zavislych ludi) ten demon uz uplne ovlada, skutocna osobnost cloveka je uz utlacena niekde uplne naspodu. Aby sa vyliecili, musia si uvedomit a priznat svoj problem. To je prvy krok, vtedy akoby akceptovali, ze sucastou ich vlastnej mysle je nieco, co niesu skutocne oni, je to nejaky votrelec, s ktorym treba bojovat a vytlacit ho prec. To je to chcenie, co som spomenul na zaciatku. Po uvedomeni si tohto nastava ich psychicky boj, kedy treba druhu vec co som spomenul. Silnu volu. Prave tu potrebuje clovek aj oporu, lasku, vtedy citi nadej a ma vela energie, co sa prejavi aj na silnej voli. A ako Bruce Lee hovoril: "Kde je vola, tam je sila". Ked spravne pouzije silu a zameria ju proti demonovi, zvitazi nad nim. Asi o tom je zavislost. Su to abstraktne veci, odohravajuce sa hlboko v nasich mysliach.
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

peto111 Pozri príspevok
to Sanddy: Hlavne nepodcenuj problem. Neviem, ako dlho uz pije, ale je to vzdy dost vazne. Pokial sa v nom nenajde chcenie a dostatocne silna vola, so zavislostou nezvitazi. Je to ako u kazdej inej zavislosti, vzdy to funguje rovnako. Predstav si zavislost ako nejakeho demona, ktory ovlada mysel. Ked komunikujes so zavislym clovekom, niekedy s tebou rozprava ten demon (prazdne sluby) a niekedy skutocne on. Tvrdych alkoholikov (alebo inych zavislych ludi) ten demon uz uplne ovlada, skutocna osobnost cloveka je uz utlacena niekde uplne naspodu. Aby sa vyliecili, musia si uvedomit a priznat svoj problem. To je prvy krok, vtedy akoby akceptovali, ze sucastou ich vlastnej mysle je nieco, co niesu skutocne oni, je to nejaky votrelec, s ktorym treba bojovat a vytlacit ho prec. To je to chcenie, co som spomenul na zaciatku. Po uvedomeni si tohto nastava ich psychicky boj, kedy treba druhu vec co som spomenul. Silnu volu. Prave tu potrebuje clovek aj oporu, lasku, vtedy citi nadej a ma vela energie, co sa prejavi aj na silnej voli. A ako Bruce Lee hovoril: "Kde je vola, tam je sila". Ked spravne pouzije silu a zameria ju proti demonovi, zvitazi nad nim. Asi o tom je zavislost. Su to abstraktne veci, odohravajuce sa hlboko v nasich mysliach.
Velmi pekne dakujem. Len ako mu dokazat, že naozaj to co robi, je velky problem, ked on ma pocit, ze to zvelicujem. Ak niekto taha s pitim alkoholu napr. cely tyzden vkuse, z prace ide rovno do krcmy a je tam niekedy alebo vacsinou az do polnoci a pride domov riadne opity, potom su doma hadky, potom pride 1-2 dni domov normalne a vsetko je super no a potom zase zacne tahat s alkoholom. Nemam pocit ze zvelicujem ja. alebo ano? Tak ako mu to mam dokazat, že to čo robi naozaj nie je sranda?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať