Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Sanddy Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem. Len ako mu dokazat, že naozaj to co robi, je velky problem, ked on ma pocit, ze to zvelicujem. Ak niekto taha s pitim alkoholu napr. cely tyzden vkuse, z prace ide rovno do krcmy a je tam niekedy alebo vacsinou az do polnoci a pride domov riadne opity, potom su doma hadky, potom pride 1-2 dni domov normalne a vsetko je super no a potom zase zacne tahat s alkoholom. Nemam pocit ze zvelicujem ja. alebo ano? Tak ako mu to mam dokazat, že to čo robi naozaj nie je sranda?
Možno keby si mu dala prečítať niečo otom čo vlastne je alkohol...lebo on si to neuvedomí kým nespadne nadno...lebo ty mu chceš dobre a on sa brani lebo v krčme mu je dobre má kamoš a toho sa nechce vzdať.....písala si ,že si mu už povedala za rozvod a čo ti nato povedal ako zareagoval.....máte aj deti? Alkoholik si ťažko pripúšťa čo sa vlastne deje a kde je problém každý je zlý len on je dobrý a všetko je super ...Aj manžel si musí uvedomiť ,že je alkoholik a je závislí a pritom trpí celá rodina....musí si sám uvedomiť , že pre neho cesta je len jedna abstinencia a liečba kým neni neskoro...A čo by si mala spraviť je ťažko lebo každý je iný ale len tvrdo ináč sa nedá ...vieš mne pije aj brat strašne ,sestra je po delírium a jedna nám zomrela na alkohol a zároveň aj švagor mali len 42rokov život pred sebov a takto to dopadlo a bolo treba spraviť len jedno prestať PIŤ....treba mu aj to povedať kde to vlastne končí......držím palce
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Dá sa aj ambulantne,ale na začiatok je najlepšie ústavná liečba a potom prejsť do ambul. starostlivosti. Ak sa nemýlim min.na začiatku je to 3 mesiace. ( dobrá liečebňa je aj V.Zálužie, event. pri Pezinku Pinelova nemocnica )
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Bionda Pozri príspevok
Dá sa aj ambulantne,ale na začiatok je najlepšie ústavná liečba a potom prejsť do ambul. starostlivosti. Ak sa nemýlim min.na začiatku je to 3 mesiace. ( dobrá liečebňa je aj V.Zálužie, event. pri Pezinku Pinelova nemocnica )
Dobre je aj v R.Sobote trvá 6týždňou, ale dá sa aj predlžiť....
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Sanddy Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem. Len ako mu dokazat, že naozaj to co robi, je velky problem, ked on ma pocit, ze to zvelicujem. Ak niekto taha s pitim alkoholu napr. cely tyzden vkuse, z prace ide rovno do krcmy a je tam niekedy alebo vacsinou az do polnoci a pride domov riadne opity, potom su doma hadky, potom pride 1-2 dni domov normalne a vsetko je super no a potom zase zacne tahat s alkoholom. Nemam pocit ze zvelicujem ja. alebo ano? Tak ako mu to mam dokazat, že to čo robi naozaj nie je sranda?
Myslím, že je zbytečné dokazovat alkoholikovi, že je objektivní pravda, že se chová špatně a poškozuje sebe i okolí. On to možná i uzná, stejně jako kuřák kývne na rakovinu. Problém není v tom, co je skutečně pravda a užitečné a správné, ale ve vašem vztahu je důležité, co chcete vy dva.

Vy jako členka tohoto párového společenství nechcete, aby se partner tak choval. Tečka, konec. Komu jinému to bude vyhovovat nebo ne, to je další věc a muže to nepřesvědčí. Musíte si sama ujasnit, co chcete vy, dát mu to dostatečně jasně najevo a chovat se podle toho.

Piješ, chceš pít dál? Beze mě. Pijáka nechci. Nebo chci a v tom případě mu nebudu bránit v pití. Od vašeho rozhodnutí se musí odvíjet daší věci. Nechceš přestat pít? Rozvod, rozdělení majetku, aby vám ho nepropil, přidělit soudně děti, vystěhovat chlapa z bytu. Ne vy s dětmi, ale on. On porušuje pravidla hry, takže nepřijímejte myšlenku, že odejdete vy.

Rozhodněte se a jednejte. Ale připusťte si myšlenku, že možná dá přednost flašce a kamarádům. Poručíme větru dešti, ale lidem v jejich přesvědčení někdy ne. Můžete brečet nebo křičet a dupat nožičkou, že vy jste přece ta hodná holka, která dodržuje pravidla hry a on ten prevít, který je porušuje, ale může se stát, že to bude to jediné, co naděláte. Mu jsou možná ta pravidla fuk.

Já jsem alkoholika nepředělala, naštěstí barák byl můj, chlap ne, takže stačilo říct končíme, vrať klíče, nechci tě.

Rozhodněte se a jednejte.
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Conan X Pozri príspevok
Možno keby si mu dala prečítať niečo otom čo vlastne je alkohol...lebo on si to neuvedomí kým nespadne nadno...lebo ty mu chceš dobre a on sa brani lebo v krčme mu je dobre má kamoš a toho sa nechce vzdať.....písala si ,že si mu už povedala za rozvod a čo ti nato povedal ako zareagoval.....máte aj deti? Alkoholik si ťažko pripúšťa čo sa vlastne deje a kde je problém každý je zlý len on je dobrý a všetko je super ...Aj manžel si musí uvedomiť ,že je alkoholik a je závislí a pritom trpí celá rodina....musí si sám uvedomiť , že pre neho cesta je len jedna abstinencia a liečba kým neni neskoro...A čo by si mala spraviť je ťažko lebo každý je iný ale len tvrdo ináč sa nedá ...vieš mne pije aj brat strašne ,sestra je po delírium a jedna nám zomrela na alkohol a zároveň aj švagor mali len 42rokov život pred sebov a takto to dopadlo a bolo treba spraviť len jedno prestať PIŤ....treba mu aj to povedať kde to vlastne končí......držím palce
skusala so to tym ze chcem podat žiadost o rozvod ale ako hovorim, rozplakal sa a tvrdil ze mu na nas zalezi a ze tentokrat s tym uz naozaj konci a ja mu samozrejme uverim ako vzdy. teraz je 23 hod.53min. nie je doma...je v krcme ...opät.. ale o chvilu je zaverecna takze dojde domov...riadne opity..ako vzdy...opäť bude hadka, sluby...a moje naletenie ....
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Pachole Pozri príspevok
Myslím, že je zbytečné dokazovat alkoholikovi, že je objektivní pravda, že se chová špatně a poškozuje sebe i okolí. On to možná i uzná, stejně jako kuřák kývne na rakovinu. Problém není v tom, co je skutečně pravda a užitečné a správné, ale ve vašem vztahu je důležité, co chcete vy dva.

Vy jako členka tohoto párového společenství nechcete, aby se partner tak choval. Tečka, konec. Komu jinému to bude vyhovovat nebo ne, to je další věc a muže to nepřesvědčí. Musíte si sama ujasnit, co chcete vy, dát mu to dostatečně jasně najevo a chovat se podle toho.

Piješ, chceš pít dál? Beze mě. Pijáka nechci. Nebo chci a v tom případě mu nebudu bránit v pití. Od vašeho rozhodnutí se musí odvíjet daší věci. Nechceš přestat pít? Rozvod, rozdělení majetku, aby vám ho nepropil, přidělit soudně děti, vystěhovat chlapa z bytu. Ne vy s dětmi, ale on. On porušuje pravidla hry, takže nepřijímejte myšlenku, že odejdete vy.

Rozhodněte se a jednejte. Ale připusťte si myšlenku, že možná dá přednost flašce a kamarádům. Poručíme větru dešti, ale lidem v jejich přesvědčení někdy ne. Můžete brečet nebo křičet a dupat nožičkou, že vy jste přece ta hodná holka, která dodržuje pravidla hry a on ten prevít, který je porušuje, ale může se stát, že to bude to jediné, co naděláte. Mu jsou možná ta pravidla fuk.

Já jsem alkoholika nepředělala, naštěstí barák byl můj, chlap ne, takže stačilo říct končíme, vrať klíče, nechci tě.

Rozhodněte se a jednejte.
dakujem za tuto reakciu. U nas to prichadz do uvahy jedine mojim odchodom z domu...on odtial neodide..a obcas sa bojim aj toho ze by si bol schopny v takom stave ublizit...uzsa mi niekolko krat takto vyhrazal, ze ak ho opustim tak jeho zivot nema zmysel a on skonci so zivotom. A to naozaj nechcem lebo aj ked si myslim, ze by to neurobil, ak by bol totalne opity, asi by mu to bolo jedno....Ale nejak uz radikálne musim zakrocit lebo toto nemá konca....
0 0
Sanddy Sanddy

Sanddy je offline (nepripojený) Sanddy

Vsetkým vám naozaj ďakujem za vaše reakcie k môjmu problemu. Myslim, že aj mne to dosť pomáha po psychickej stránke. Totižto kôli týmto stresom som skoncila u doktorky s nechutenstvom k jedlu-rapídnym schudnutim, vysokým tlakom a samozrejme aj s predpísanými liekmi proti stresom..... Takže namiesto toho aby sa rozhodol liečiť moj manžel, tak sa liečim ja.....
Ale ani jeden z týchto predpísaných liekov môj problém nevyliči........
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Sanddy Pozri príspevok
Vsetkým vám naozaj ďakujem za vaše reakcie k môjmu problemu. Myslim, že aj mne to dosť pomáha po psychickej stránke. Totižto kôli týmto stresom som skoncila u doktorky s nechutenstvom k jedlu-rapídnym schudnutim, vysokým tlakom a samozrejme aj s predpísanými liekmi proti stresom..... Takže namiesto toho aby sa rozhodol liečiť moj manžel, tak sa liečim ja.....
Ale ani jeden z týchto predpísaných liekov môj problém nevyliči........
Asi o tomto by ti vedela napísať manželka ale teraz viem čo vlastne prežívala a to bolo podobné ako máš ty ...a teraz otom píšem ja ConanX ....virš aj ja som topho vedel nasľubovať všeli čo aj modré z neba by som jej bol doniesol ale vždy to prišlo a zase a zase len sľubi...píšem ti to preto lebo vieš dodnes jej ďakujem ,že ona tlačila nato aby som sa šiel liečiť ale je to teraz super ....vieš bude rád keď ti budem môcť aspoň takto pomôc..lebo ja chodím do R.Soboty a tiež aj tu máme vo V.Krtíši volá sa Aklub abstinenti to poznajú , keby si aspoň na takéto niečo ho dostala .....A prišiel zase opitý,......alkoholici rád sľubujú...never tomu a máte aj deti ?..drž sa
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Sanddy Pozri príspevok
dakujem za tuto reakciu. U nas to prichadz do uvahy jedine mojim odchodom z domu...on odtial neodide..a obcas sa bojim aj toho ze by si bol schopny v takom stave ublizit...uzsa mi niekolko krat takto vyhrazal, ze ak ho opustim tak jeho zivot nema zmysel a on skonci so zivotom. A to naozaj nechcem lebo aj ked si myslim, ze by to neurobil, ak by bol totalne opity, asi by mu to bolo jedno....Ale nejak uz radikálne musim zakrocit lebo toto nemá konca....
On dává jasně najevo, co chce - vás i alkohol. Vyhrožuje, že pokud nedostane svoje, ublíží si. Jestli malé dítě dupe nožičkou, válí se vzteky po zemi a křičí, že ty bonbóny v obchodě chce, nebo dospělý člověk hrozí, že druhému způsobí obrovské trauma, pokud nedosáhne svého - to je zhruba stejné. Vydírání slušného člověka sobcem.

A co váš život, jaký má smysl? Váš chlap nechce žít život bez vás, vy nechcete žít s alkoholikem.

Kdybyste si mohla vybrat bez současných citů - volila byste takového alkoholika, byl by to chlap pro vás, pro další roky?

Vzala byste dobrovolně do svého života chlapa, který se chlastem mění v nesvéprávného, vyšinutého člověka? Určitě ne. Ale máte ho, ono to k této situaci dospělo.

Nejste povinna mu dělat chůvu, nejste povinna snášet jeho alkoholické stavy a projevy. Není to invalida bezmocně ležící bez pohybu a schopnosti se najíst. Ten by vás citově vydírat mohl, ale chlap, kterému ručičky a nožičky fungují, ten je schopný žt sám.

Pokud ne, no - jeho smůla. Sám si to způsobil, sám vtom setrvává, ať si to řeší. Jste dva dospělí lidé, kteří chtěli žít spolu jako normální, rozumní dospělí. On z těchto parametrů svévolně uhnul, ale nemá právo po vás žádat, abyste toto uhnutí tolerovala. Tato pravidla hry nebyla na začátku hry jménem soužití dohodnuta, proto se nemusí dodržovat.

Manželství je dohoda, ne diktatura.

Pokud by si opravdu něco udělal, pokud byste ho opustila, bylo by to proto, že je slaboch. Ne proto, že vy jste mrcha.

Okolí z toho vycítí, že jste silná žena, která se nenechá manipulovat tvrdohlavým, neukázněným chlapem.

Jedna věc je on a jeho stavy, druhá věc jsou vaše vnitřní pocity. Zkuste se sama sebe zeptat, jak se cítíte. Co cítíte.

.........Že jste možná hodná holka, která se přece tak snažila, a stejně to neukočírovala, chlast byl silnější. A vyse cítíte ublížená, že to úsilí nikdo neocenil, že bylo zbytečné.

..........Že máte vztek sama na sebe, vztah jste budovala několik let a on se hroutí. Je vám líto promarněného času a úsilí a říkáte si - přece to všechno nezahodím, MUSÍ z toho něco ještě být, ještě něco z toho musím vytěžit.

.............Že možná máte strach být sama. Že si možná myslíte, že už dalšího partnera nenajdete, nebude vás nikdo chtít, už jste stará, škaredá, nejistá, selhávající, slabá, nevěříte si.

.............Že možná máte strach, že se vám okolí bude pošklebovat - vidíš, mámo, ani chlapa si neudrží, je taková, maková, špatná..... Osamělá žena je vždy podezřelá.

.............Že možná máte strach, že vás druzí odsoudí - nepomohla chudáčkovi pijanovi, on ji má přece tak rád, tak hezky toho lituje a prosí o odpuštění, kámen by se ustrnul a ta mrcha ne, no on si božátko po jejím odchodu ublížil.........

Ale zkuste to vidět i z druhé stránky. Klid doma, žádné hádky, žádný potácející se chlap v bytě. Pocit uspokojení, že jste dokázala odmítnout tento styl života, odejít od neschopného chlapa, že jste si dokázala říct - nestál za nic a ty hezké roky s ním už byly a naděje na další nebyla, takže není nad čím brečet.

Zkuste se těšit na případného dalšího partnera, který by se k vám choval slušně, vážil si vás, nepil. Protože takového, co pije, nechcete a už nikdy nepřipustíte, aby se někdo po vašem boku takto choval.

I pro jiné lidi svítí slunce a než být s někým, koho nechci,to raději být sama a moci si sebe vážit.
0 0
12vierka 12vierka

12vierka je offline (nepripojený) 12vierka

Ahoj,rada by som reagovala na tento prispevok, už dlhšie sledujeme túto tému a keby si vedela ako mi hovoríš z duše, ved všetko toto som si aj ja prežila a trvalo mi to tridsať rokov, kým som pochopila ľudí, ktorí mi múdro radili, je to presne tak ako píšeš, až ked som si uvedomila, že aj môj život a životy mojich deti majú cenu a nikto nemá právo, aby nás ničil. Musela som sa až rozviesť, hoci som si to nevedela predstaviť ako bude, ale všetko sa zmenilo, som spokojná, cítim sa slobodná, byvalý manžel, ktorý stáje žije s nami išiel sám na liečenie, neviem ako bude dalej ale už sa netrápim, je dospelý má svoj rozum, doma ho chcem len triezveho. Škoda, že som na túto stránku nenetrafila už skorej, vela trápenia by som si ušetrila.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Conan X Pozri príspevok
Prečítal som si to a je to tak človek ktorý už nevie čo robí a ubližuje druhým pod vplyvom alkoholu musí ísť na liečenie a ak to nejde po dobrom treba zavolať 112 a psychiatra .. lebo rodičia budú trpieť . som abstinujúci alkoholik 4rok viem ,že čo mne spravil alkohol a ako som ubližoval mojej rodine a teraz sme šťastný....Treba sa aj jeho nato spítať či sa chce ísť liečiť dobrovoľne ak nie treba to riešiť rázne lebo alkoholika netreba ľutovať ale treba mu dať šancu.......
Áno, jeho rodičia už dlhé roky toto trpia, sú z toho chorí. S tým mladíkom nie je reč. Ani po dobrom, ani po zlom to nejde. Ke´d nie je triezvy rodičia majú z neho veľké obavy, aby na nich nezaútočil. Vtedy je veľmi agresívny a majú z neho veľký strach. Sú z toho psychicky na dne. Predtým si vždy zavolali na pomoc aj políciu. Zistili, že to nie je riešenie, k ničomu to nevedie. Keď je triezvy, iba vtedy si z neho na chvíľku oddýchnu, pretože vtedy je to iný človek. O liečení nechce ani počuť. Hľadajú pomoc na úradoch, nedarí sa im, zákony sú im prekážkou. Navyše ten mladík, ani neprispieva do domácnosti, a sú s ním aj ďalšie problémy. V skutočnosti je aj vážne chorý, zdravotné poistenie nemá v poriadku, ale je to ich syn milujú ho, boja sa oň.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

Ahoj Sanddy

Toto sú rečnícke otázky, neodpovedaj na ne, len sa zamysli.

1. nehnusí sa ti dýchať tie krčmové výpary (v posteli, fuj) a dym deň čo deň? Mne by sa to HNUSILO, preto by som s takým chlapom byť nemohla.

2. vezmi si papier a pero, napíš si koľko prepije mesačne a teraz sa pozri na vašu stavbu alebo hypotéku alebo čo to máte - je to stabilný chlap na jej financovanie? (hovoríš o tom, žeby vypadol jeden príjem).

3. je ti ho ľúto (čo ak si chudáčik niečo urobí), ale to, že on devastuje TVOJE zdravie to ti nie je ľúto? KTO VLASTNE JE? Stojí ti za to byť s takým človekom?

4. nieje ti ľúto peňazí, ktoré prepije? Vieš čo všetko iné by ste si za tie prepité peniažky mohli dovoliť? Kedy si bola naposledy na krásnej dovolenke niekde pri mori? Alebo kedy si si kúpila krásne nové značkové oblečenie?

5. si rozumná žena, tak prečo sa takto devastuješ? už to nie je ten človek, do ktorého si sa kedysi zamilovala, je to niekto iný - ako môžeš znášať nadávky? (mne by to urobil ten môj iba raz!)

6. koľkokrát si sa bála a PREČO? chceš sa báť po celý zvyšok svojho života? (neblázni!!!)

TY si jedinečná a TY si zaslúžiť žiť ako ČLOVEK a nie ako zväzok napnutých nervičiek čakajúcich každý večer na TYRANA, ktorý bude TEBE nadávať (nebodaj ťa biť) za to, že mu nechutí jedlo, ktoré si pre neho NAVARILA...

Chceš takto žiť aj naďalej? ...Peniaze na hypotéku by si si mohla zarobiť aj v zahraničí - neviem ako je to s detičkami.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Bohužiaľ, aby to nebola "opičia " láska, rodičia musia byť tvrdí, buď pôjde na liečenie- pomôžu mu so zdrav. poistením (kvôli liečeniu), ktoré nemá ok, alebo sa môže pobaliť a ísť. AK sa bude liečiť a dá si povedať, dvere má otvorené. A treba určite zdôrazniť, že všetko to robia kvôli tomu, lebo im na ňom záleží a majú ho radi, ale znášať sa to už nedá a oni chcú dožiť slušnej staroby so synom, korému na nich záleží....
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

branislavp Pozri príspevok
Áno, jeho rodičia už dlhé roky toto trpia, sú z toho chorí. S tým mladíkom nie je reč. Ani po dobrom, ani po zlom to nejde. Ke´d nie je triezvy rodičia majú z neho veľké obavy, aby na nich nezaútočil. Vtedy je veľmi agresívny a majú z neho veľký strach. Sú z toho psychicky na dne. Predtým si vždy zavolali na pomoc aj políciu. Zistili, že to nie je riešenie, k ničomu to nevedie. Keď je triezvy, iba vtedy si z neho na chvíľku oddýchnu, pretože vtedy je to iný človek. O liečení nechce ani počuť. Hľadajú pomoc na úradoch, nedarí sa im, zákony sú im prekážkou. Navyše ten mladík, ani neprispieva do domácnosti, a sú s ním aj ďalšie problémy. V skutočnosti je aj vážne chorý, zdravotné poistenie nemá v poriadku, ale je to ich syn milujú ho, boja sa oň.
Treba mu pomôcť ale treba aj tvrdo na to riešenie takto mu nepomôžu a Polícia to nevyrieši ....treba zavolať 112 a ty vedia čo treba a treba trvať aby ho zaviezli do nemocnici aspoň na pozorovanie a psychiatrovi ...treba niekde začať lebo kým neni pozde a viem očom hovorým ...už potom sa ťažko vracia späť ...už neni cesty...preto treba spraviť všetko čo sa len dá ...držím Vám palce a je ho rodičia musia trpeť....alkoholik nevie ako ubližuje rodičom a blízkym
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

milagros208 Pozri príspevok
Tiež si myslím, že na alkoholika treba tvrdo. Aj keď niekedy ani to nepomôže. Pred nejakým časom som tu spomínala prípad nášho zamestnanca - vodiča. Dostal ďalšiu šancu a zamestnali sme ho ako robotníka. Minulý týždeň to však naňho znova prišlo. V nedeľu na futbale sa opil a asi do niekoho začal skákať, a tak obsiahol. V pondelok sa bol ospravedlniť z práce, celý bol zmodretý. Odvtedy nám maroduje. Komu niet rady, tomu niet pomoci.
Takže dúfam, že s týmto zamestnancom budeme mať už navždy pokoj. Aj keď sa to určite nekončí happyendom. Aspoň nateraz. Skôr si myslím, že to s ním nedopadne dobre. Po maródke odpracoval len zopár dni a znova bol na mraky opitý. Samozrejme sa mu dalo fúkať a nafúkal. Teraz sú všetci na vine, len on nie. Bola som včera strašne naštvaná, keďže to bol "môj problém" ako ho dostať z firmy a z pracovného pomeru. A aj keď už bol upozornený na alkohol, predsa len problémy s okamžitým skončením PP sú. Našťastie, aspoň pre mňa sa to skončilo dobre. Dnes prišiel a podpísal dohodu o skončení PP. Samozrejme bol opitý, trápny a neskutočne "dopilý". Nemohli sme sa ho zbaviť. Nadával na svoju ženu, na to, že ak mu nepomôžeme, tak sa obesí. Prosíkal o nejaké drobné, pretože nemá ani na chleba, ale na alkohol sa vždy nájde. Nemohli sme sa ho zbaviť a bol už veľmi nepríjemný. Na otázku čo má robiť, sme mu povedali, že hneď odtiaľ môže ísť rovno na psychiatriu a prihlásiť sa na liečenie. Čoby však povedali ľudia? Bude sa hanbiť? A teraz sa nehanbí? Žena, my vo firme, prosto všetci sme na vine, že je na tom tak zle. Len nie on. Myslím, že sa to neskončí dobre. Je to veľmi slabá osobnosť. A aj keby sa liečil, myslím, že po liečení by znova začal piť. Škoda. Zničí si svoj život, zdravie i rodinu.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

milagros208 Pozri príspevok
Takže dúfam, že s týmto zamestnancom budeme mať už navždy pokoj. Aj keď sa to určite nekončí happyendom. Aspoň nateraz. Skôr si myslím, že to s ním nedopadne dobre. Po maródke odpracoval len zopár dni a znova bol na mraky opitý. Samozrejme sa mu dalo fúkať a nafúkal. Teraz sú všetci na vine, len on nie. Bola som včera strašne naštvaná, keďže to bol "môj problém" ako ho dostať z firmy a z pracovného pomeru. A aj keď už bol upozornený na alkohol, predsa len problémy s okamžitým skončením PP sú. Našťastie, aspoň pre mňa sa to skončilo dobre. Dnes prišiel a podpísal dohodu o skončení PP. Samozrejme bol opitý, trápny a neskutočne "dopilý". Nemohli sme sa ho zbaviť. Nadával na svoju ženu, na to, že ak mu nepomôžeme, tak sa obesí. Prosíkal o nejaké drobné, pretože nemá ani na chleba, ale na alkohol sa vždy nájde. Nemohli sme sa ho zbaviť a bol už veľmi nepríjemný. Na otázku čo má robiť, sme mu povedali, že hneď odtiaľ môže ísť rovno na psychiatriu a prihlásiť sa na liečenie. Čoby však povedali ľudia? Bude sa hanbiť? A teraz sa nehanbí? Žena, my vo firme, prosto všetci sme na vine, že je na tom tak zle. Len nie on. Myslím, že sa to neskončí dobre. Je to veľmi slabá osobnosť. A aj keby sa liečil, myslím, že po liečení by znova začal piť. Škoda. Zničí si svoj život, zdravie i rodinu.
Neviem tiež pochopiť jednu vec lebo aj moja sestra kričí ,že je chudobná ale na alkohol furt sa najde....ako vlastne sa nato pozerám ...vieš ja som mal tiež problém z alkoholom...ale jedna vec je istá ,že ked´prestaneš piť tak človek sa zmení a tie peniaze ktoré boli na chlast tak teraz niekde musia ostať .....Ja viem ,že alkoholik obviní všetkých len na seba nepozrie ,že prečo sa vlastne to deje okolo neho ...a prvo rade by sa mal pozrieť na seba a spraviť niečo stým a rodina ..presne tak teraz sa nehambia zaneho ked´chodí ožratý ako ......ja som bol na liečení a nehambím sa zato a práve naopak som hrdý nato vedˇstretol som tam ľudí ktorý boli vzdelaním niekde hore a pred menom toho tiež a čo sme ľudia .....Vedˇste ho tam držali dosť dlho ...a základ je to ,že musí chcieť ON.....ale mám pocit ,že bude to inak ....daj mi vedieť ....
0 0
01smailik 01smailik

01smailik je offline (nepripojený) 01smailik

Rada by som poradiť. Môj známy má veľký problém s alkoholom. Bol už aj na liečení a chodí k psychiatričke. Lenže jej tvrdí, že nepije a tá mu to nejako hlce. Kvôli alkoholu má veľmi veľké problémy a stále len sľubuje, že prestane. Ide mu pomaly na 40 rokov a on nie a nie prestať. Keď nepije (najdlhšie, čo vydržal bolo mesiac a 2 týždne) tak je veľmi fajn. Ale keď začne, nemá konca, je agresívny a vulgárny. Neviete mi poradiť, ako mu pomôcť?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
01smailik Pozri príspevok
Rada by som poradiť. Môj známy má veľký problém s alkoholom. Bol už aj na liečení a chodí k psychiatričke. Lenže jej tvrdí, že nepije a tá mu to nejako hlce. Kvôli alkoholu má veľmi veľké problémy a stále len sľubuje, že prestane. Ide mu pomaly na 40 rokov a on nie a nie prestať. Keď nepije (najdlhšie, čo vydržal bolo mesiac a 2 týždne) tak je veľmi fajn. Ale keď začne, nemá konca, je agresívny a vulgárny. Neviete mi poradiť, ako mu pomôcť?
Čítaj nasledovnú, rozsiahlú tému:

http://www.porada.sk/t86471-alkohol-...ho-dostat.html

klikni na modrý odkaz
0 0
01smailik 01smailik

01smailik je offline (nepripojený) 01smailik

Conan X Pozri príspevok
Dík a dúfam,že táto téma zaujme viacerých lebo malo sa rozpráva o tejto téme a dnes je to veľký problém a potreboval som tiež otvoriť oči a ukázať ten správny smer a treba dať šancu každému......

Koľko šancí??? Milión? Veď sa človek z toho zblázni. Známy bol aj na liečení, prišiel z neho o dva týždne pil. Tak to ide 3 roky. Teraz vydržal mesiac a pól, bolo to super. Až zase začal. A je to horor.
Naposledy upravil 01smailik : 21.11.08 at 07:24 Dôvod: prepis
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
smith Pozri príspevok
Čítaj nasledovnú, rozsiahlú tému:

http://www.porada.sk/t86471-alkohol-...ho-dostat.html

klikni na modrý odkaz
Už som témy zlúčila, nemá zmysel otvárať ďalšiu ďakujem za pochopenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať