Zavrieť

Porady

Alkohol a alkoholizmus - ako sa z toho dostať?

Rozhodol som sa dať sem takúto tému som abstinujúci alkoholik a viem aký problém vie narobiť alkohol a preto ak niekto potrebuje radu som tu ...Život bez alkoholu niečo krásne a spravte prví krok ...
Usporiadat
Hansa Hansa

Hansa je offline (nepripojený) Hansa

...mňa by zaujímalo, koľko môže taký alkoholik vydržať?
Keď denno-denne pije tvrdý alkohol, nestravuje sa zdravo, aj pracovne sa človek unaví, neoddýchne si tak, ako by mal. Ale na koniec si dotyčný povie, že veď mi nič nieje, som zdravý.
Tak toto mi nejde do hlavy.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

Hansa Pozri príspevok
...mňa by zaujímalo, koľko môže taký alkoholik vydržať?
Keď denno-denne pije tvrdý alkohol, nestravuje sa zdravo, aj pracovne sa človek unaví, neoddýchne si tak, ako by mal. Ale na koniec si dotyčný povie, že veď mi nič nieje, som zdravý.
Tak toto mi nejde do hlavy.
Aký má človek organizmus a pečeň lebo to je ten dôležité centrum alkoholika ale veľa sa určite nedožívajú aj teraz mi zomreli dvaja kamaráti z práce jeden mal 42r. a 48r. a ak si čítala všetko tak vieš že mne sestra zomrela 42r. a švagor mal 44r. tak si sprav obraz ,že koľko človek vydrží ale sú ľudia ktorý majú silný organizmus.....
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Hansa Pozri príspevok
...mňa by zaujímalo, koľko môže taký alkoholik vydržať?
Keď denno-denne pije tvrdý alkohol, nestravuje sa zdravo, aj pracovne sa človek unaví, neoddýchne si tak, ako by mal. Ale na koniec si dotyčný povie, že veď mi nič nieje, som zdravý.
Tak toto mi nejde do hlavy.
Je to zrejme individuálne. Moja kamoška ma muža alkoholika a ten sa v šťastí a spokojnosti prehúpol cez 60 - ku (a to pije zrejme celý život). Teraz až naňho "dochádza" a začína mať zdravotné problémy. Teoreticky celý život iba slopal, nemal žiaden stres, po opici chrápal vo dne v noci a potom zasa nasával. Až na pár úrazov čo spadol opitý z bicykla a pod. mu nič nebolo
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
lucy79 Pozri príspevok
ďakujem za reakcie. Len sa neviem nejako zmieriť s tým, že už nás spolu nič pekné nečaká a že sa má stať z neho troska, čo sa stane ,ak neprestane piť. Ako je možné, že mne na ňom záleží viac ako jemu samému. Neviete mi poradiť, čo je lepšie v liečebni, či skupinová terapia alebo pracovná? Ďakujem.
Pozorne som si prečítal tvoje príspevky a videl som svoj obraz spred roka . Alkohol,antidepresíva, chrapúň atd. To že je Tvoj manžel na liečení je 50% uspech! Najväčší problém je totiž alkoholika na liečenie dostať. / na čo liečenie veď mne nič nie je, a bla-bla-bla/. To že chce isť domov je normálne. Myslenie alkoholika na liečení prechádza rôznymi fázami: pochopením čo je vlastne ten alkoholizmus, priznanie si " som alkoholik", porovnávaním čo mi alkohol dal, čo mi vzal a čo mi ešte môže zobrať. Po 6 týždňoch sa píše životopis,ktorý musí mať min. 16 strán A4. a ktorí sa číta na skupine pred všetkými. To je ten zlomový bod u väčšiny alkoholikov. Skupinová terapia je to najlepšie a najdôležitejšie na liečbe. Vidieť a počuť osudy iných alkoholikov, ludí ktorý sú uplne na dne,sociálne aj fyzicky. Ja na liečenie nedám dopustiť. Bolo to najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Mal som to šťastie, že som neprišiel o manželku a deti. Dnes abstinujem už rok a manželka a deti sú velmi spokojné. Vedel by som Ti o tom napísať strašne vela,takže keď potrebuješ kludne sa opýtaj čo len chceš. Držím manželovi aj tebe silno palce!! Keď sa mu to podarí budete žiť krásny život. Ver tomu!! Nie je hanba spadnúť,ale hanba je ostať ležať!
Naposledy upravil ludex : 21.10.09 at 14:06
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
mareko Pozri príspevok
Je to zrejme individuálne. Moja kamoška ma muža alkoholika a ten sa v šťastí a spokojnosti prehúpol cez 60 - ku (a to pije zrejme celý život). Teraz až naňho "dochádza" a začína mať zdravotné problémy. Teoreticky celý život iba slopal, nemal žiaden stres, po opici chrápal vo dne v noci a potom zasa nasával. Až na pár úrazov čo spadol opitý z bicykla a pod. mu nič nebolo
Je to naozaj individuálne,ale keď začne mať alkoholik zdravotné problémy je už dosť neskoro. To už ozaj ide do ciela. Tam už sú ťažké poškodenia pečene,delírium tremenz,demencia,depresie,halucinoza,paranoidná psychoza a iné.To sú už väčšinou stavy nemenné a prichádza smrť. Je úplne jedno kolko máš rokov,ide o to kolko a ako dlho človek chlastá. Poznal som 23 ročného chlapca ktorí sa prepil na druhý svet.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
ludex Pozri príspevok
Je to naozaj individuálne,ale keď začne mať alkoholik zdravotné problémy je už dosť neskoro. To už ozaj ide do ciela. Tam už sú ťažké poškodenia pečene,delírium tremenz,demencia,depresie,halucinoza,paranoidná psychoza a iné.To sú už väčšinou stavy nemenné a prichádza smrť. Je úplne jedno kolko máš rokov,ide o to kolko a ako dlho človek chlastá. Poznal som 23 ročného chlapca ktorí sa prepil na druhý svet.
Bohužiaľ, vyslovil si krutú pravdu. A je veľmi veľkým prínosom Tvoj vstup do témy.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Pozorne som si prečítal tvoje príspevky a videl som svoj obraz spred roka . Alkohol,antidepresíva, chrapúň atd. To že je Tvoj manžel na liečení je 50% uspech! Najväčší problém je totiž alkoholika na liečenie dostať. / na čo liečenie veď mne nič nie je, a bla-bla-bla/. To že chce isť domov je normálne. Myslenie alkoholika na liečení prechádza rôznymi fázami: pochopením čo je vlastne ten alkoholizmus, priznanie si " som alkoholik", porovnávaním čo mi alkohol dal, čo mi vzal a čo mi ešte môže zobrať. Po 6 týždňoch sa píše životopis,ktorý musí mať min. 16 strán A4. a ktorí sa číta na skupine pred všetkými. To je ten zlomový bod u väčšiny alkoholikov. Skupinová terapia je to najlepšie a najdôležitejšie na liečbe. Vidieť a počuť osudy iných alkoholikov, ludí ktorý sú uplne na dne,sociálne aj fyzicky. Ja na liečenie nedám dopustiť. Bolo to najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Mal som to šťastie, že som neprišiel o manželku a deti. Dnes abstinujem už rok a manželka a deti sú velmi spokojné. Vedel by som Ti o tom napísať strašne vela,takže keď potrebuješ kludne sa opýtaj čo len chceš. Držím manželovi aj tebe silno palce!! Keď sa mu to podarí budete žiť krásny život. Ver tomu!! Nie je hanba spadnúť,ale hanba je ostať ležať!
oceňujem tvoj príspevok -
0 0
lucy79 lucy79

lucy79 je offline (nepripojený) lucy79

ludex Pozri príspevok
Pozorne som si prečítal tvoje príspevky a videl som svoj obraz spred roka . Alkohol,antidepresíva, chrapúň atd. To že je Tvoj manžel na liečení je 50% uspech! Najväčší problém je totiž alkoholika na liečenie dostať. / na čo liečenie veď mne nič nie je, a bla-bla-bla/. To že chce isť domov je normálne. Myslenie alkoholika na liečení prechádza rôznymi fázami: pochopením čo je vlastne ten alkoholizmus, priznanie si " som alkoholik", porovnávaním čo mi alkohol dal, čo mi vzal a čo mi ešte môže zobrať. Po 6 týždňoch sa píše životopis,ktorý musí mať min. 16 strán A4. a ktorí sa číta na skupine pred všetkými. To je ten zlomový bod u väčšiny alkoholikov. Skupinová terapia je to najlepšie a najdôležitejšie na liečbe. Vidieť a počuť osudy iných alkoholikov, ludí ktorý sú uplne na dne,sociálne aj fyzicky. Ja na liečenie nedám dopustiť. Bolo to najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Mal som to šťastie, že som neprišiel o manželku a deti. Dnes abstinujem už rok a manželka a deti sú velmi spokojné. Vedel by som Ti o tom napísať strašne vela,takže keď potrebuješ kludne sa opýtaj čo len chceš. Držím manželovi aj tebe silno palce!! Keď sa mu to podarí budete žiť krásny život. Ver tomu!! Nie je hanba spadnúť,ale hanba je ostať ležať!
Ďakujem, tvoj príspevok mi dodal nádej. Lebo ešte aj včera mi písal manžel,že to tam nenávidí a že keď bude von ,tak bude opäť slopať. Strácam už prehľad, čo myslí vážne a čo hovorí preto, aby som ho zobrala preč. Je to zvláštne, lebo vie, že môže podpísať reverz,ale stále čaká na môj súhlas, aby mohol ísť odtiaľ preč. Skúša na mňa všetko-že mu je smutno, že ho tam chytá depresia atď. Videl,že nezaberá,tak včera zahlásil,že tam nič nerobia,že tam len zlenivie a už ani do roboty nepôjde. Stále mám pocit,že mu nedochádza, že taký život ako viedol bol leb živorenie. Ale nádej umiera posledná.
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

ludex Pozri príspevok
Pozorne som si prečítal tvoje príspevky a videl som svoj obraz spred roka . Alkohol,antidepresíva, chrapúň atd. To že je Tvoj manžel na liečení je 50% uspech! Najväčší problém je totiž alkoholika na liečenie dostať. / na čo liečenie veď mne nič nie je, a bla-bla-bla/. To že chce isť domov je normálne. Myslenie alkoholika na liečení prechádza rôznymi fázami: pochopením čo je vlastne ten alkoholizmus, priznanie si " som alkoholik", porovnávaním čo mi alkohol dal, čo mi vzal a čo mi ešte môže zobrať. Po 6 týždňoch sa píše životopis,ktorý musí mať min. 16 strán A4. a ktorí sa číta na skupine pred všetkými. To je ten zlomový bod u väčšiny alkoholikov. Skupinová terapia je to najlepšie a najdôležitejšie na liečbe. Vidieť a počuť osudy iných alkoholikov, ludí ktorý sú uplne na dne,sociálne aj fyzicky. Ja na liečenie nedám dopustiť. Bolo to najlepšie rozhodnutie v mojom živote. Mal som to šťastie, že som neprišiel o manželku a deti. Dnes abstinujem už rok a manželka a deti sú velmi spokojné. Vedel by som Ti o tom napísať strašne vela,takže keď potrebuješ kludne sa opýtaj čo len chceš. Držím manželovi aj tebe silno palce!! Keď sa mu to podarí budete žiť krásny život. Ver tomu!! Nie je hanba spadnúť,ale hanba je ostať ležať!
Držím ti palce a všetko pekné pri abstinencií Conan X
0 0
Conan X Conan X

Conan X je offline (nepripojený) Conan X

lucy79 Pozri príspevok
Ďakujem, tvoj príspevok mi dodal nádej. Lebo ešte aj včera mi písal manžel,že to tam nenávidí a že keď bude von ,tak bude opäť slopať. Strácam už prehľad, čo myslí vážne a čo hovorí preto, aby som ho zobrala preč. Je to zvláštne, lebo vie, že môže podpísať reverz,ale stále čaká na môj súhlas, aby mohol ísť odtiaľ preč. Skúša na mňa všetko-že mu je smutno, že ho tam chytá depresia atď. Videl,že nezaberá,tak včera zahlásil,že tam nič nerobia,že tam len zlenivie a už ani do roboty nepôjde. Stále mám pocit,že mu nedochádza, že taký život ako viedol bol leb živorenie. Ale nádej umiera posledná.
Môžeš mi napísať kde je na liečení? Vieš alkoholik bude všetko robiť preto aby sa dosta z liečenia aj ja som chcel odísť po týždni a teraz abstinujem 5rok a som strašne rád ,že som tam bol a som šťastný lebo pred týždňom som bol na diplomovaní v R.Sobote aj z manželkov......
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
lucy79 Pozri príspevok
Ďakujem, tvoj príspevok mi dodal nádej. Lebo ešte aj včera mi písal manžel,že to tam nenávidí a že keď bude von ,tak bude opäť slopať. Strácam už prehľad, čo myslí vážne a čo hovorí preto, aby som ho zobrala preč. Je to zvláštne, lebo vie, že môže podpísať reverz,ale stále čaká na môj súhlas, aby mohol ísť odtiaľ preč. Skúša na mňa všetko-že mu je smutno, že ho tam chytá depresia atď. Videl,že nezaberá,tak včera zahlásil,že tam nič nerobia,že tam len zlenivie a už ani do roboty nepôjde. Stále mám pocit,že mu nedochádza, že taký život ako viedol bol leb živorenie. Ale nádej umiera posledná.
Tvoj manžel je teraz uzlík nervov, pretože jeho telu chýba chlast a telo sa tomu bráni. Tomu sa hovorí že sa detoxikuje. Skúša na teba rôzne ťahy,ale ty nesmieš povoliť!! Daj mu jasne najavo že akonáhle odíde z liečenia skončila si sním! Teraz musíš byť naňho tvrdá. Držím palce!
0 0
lucy79 lucy79

lucy79 je offline (nepripojený) lucy79

Conan X Pozri príspevok
Môžeš mi napísať kde je na liečení? Vieš alkoholik bude všetko robiť preto aby sa dosta z liečenia aj ja som chcel odísť po týždni a teraz abstinujem 5rok a som strašne rád ,že som tam bol a som šťastný lebo pred týždňom som bol na diplomovaní v R.Sobote aj z manželkov......
Ahoj, manžel je na liečení vo veľkom záluží. Je tam tri týždne. Stále ho povzbudzujem,aby to vydržal. On vraví,že to asi vydrží,ale že má slabú povahu a že si myslí,že keď sa vráti,že sa nič nezmení. Vraví,že nevie zmeniť myslenie pozitívnym smerom. Neviem,ako ho mám motivovať. Zároveň som mu povedala,že ak to bude také isté ako predtým,že ostane sám.
0 0
cabada cabada

cabada je offline (nepripojený) cabada

drak ktorý lieta v oblakoch - ryba ktorá pláva proti prúdu - piraňa jedna !!!:o) ...viac
lucy79 Pozri príspevok
Ahoj, manžel je na liečení vo veľkom záluží. Je tam tri týždne. Stále ho povzbudzujem,aby to vydržal. On vraví,že to asi vydrží,ale že má slabú povahu a že si myslí,že keď sa vráti,že sa nič nezmení. Vraví,že nevie zmeniť myslenie pozitívnym smerom. Neviem,ako ho mám motivovať. Zároveň som mu povedala,že ak to bude také isté ako predtým,že ostane sám.
Ahoj,
chcela som Ti len napísať a podporiť Ťa. Prajem veľa sily, aby si vydržala a zotrvala. To, že je manžel na liečení, je dobrý krok. Je veľa alkoholikov, ktorí sa po tento krok nikdy nedostanú. Myslím si, že musí vedieť, že ho ľúbiš, že keď sa rozhodne prestať ubližovať sebe a okoliu, tak budeš pri ňom. A zároveň, že si pevne rozhodnutá a nepopusti. Je to ten správny smer, len zotrvaj.
A chcem vysloviť aj všetkým abstinujúcim alkoholikom, ktorí tu diskutujú, alebo čítajú, úprimný obdiv. Môj otec to nedokázal, žije sám a neviem pod ktorým mostom a môj svokor to tiež nedokázal a žije v 65ke ako malé dieťa na posteli.
A preto užite si svoj život - bez alkoholu. Je tak pekný ...
0 0
Pachole Pachole

Pachole je offline (nepripojený) Pachole

Kamarádka má partnera feťáka. Téměř před třemi lety ho zavřeli za vaření pervitinu, tím si vydělával na své čtyři gramy heroinu denně. Věděl, že situaci sám nezvládne, a na kriminál čekal jako na vysvobození od drog.

Absťák byl při takové denní dávce strašný, ale dostal se z toho. Odolal i nabízeným drogám - ty se najdou v každém kriminále. Kdo to tam asi nosí, že, když prohlídky návštěv i balíků jsou velice důkladné....

Teď se mu blíží propuštění. Podle dopisů bylo znát, jak se mu postupně čistí hlava od drog, měnilo se myšlení, slovní zásoba, písmo.

Doma ho čeká partnerka, se kterou se mají navzájem moc rádi. On má díky ní obrovskou motivaci zůstat čistý. Pochopil, že byl na kraji smrti - a víceméně vědomě a úmyslně, protože byl sám, za sebou něco životních karambolů a před sebou nic, o co by stál, co by bylo hezké, za co by stálo zato žít.

Teď se těší na práci, domov, jak se bude o svou milovanou starat finančně, domácím opečováváním i společným trávením volného času.

Ale chtělo to, aby se mu to dobře uspořádalo v hlavě. A aby ona vydržela doufat, že se mu to v té hlavě opravdu srovná.
0 0
merilin963 merilin963

merilin963 je offline (nepripojený) merilin963

kolko vydrzi taky alkoholik,,,kazdemu sposobuje alkohol ine zdravotne problemy,ale neviem co je horsie,manzel ma organizmus silny,aj srdce mu vy drzi vela,ved tolko abstakov kolko on uz prezil to je pomaly zazrak,dokonca daval krv cele roky,mozno pred styrmi rokmi mu uz prestali brat uz mal zle pecenove testy,ma 45 rokov vyzera celkom k svetu,ked je aspon sem tam triezvy,,jeho hlavna diagnoza je alkoholicka demencia v pokrocilom stadiu a to vam poviem ze to je nieco hrozne,,,
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
merilin963 Pozri príspevok
kolko vydrzi taky alkoholik,,,kazdemu sposobuje alkohol ine zdravotne problemy,ale neviem co je horsie,manzel ma organizmus silny,aj srdce mu vy drzi vela,ved tolko abstakov kolko on uz prezil to je pomaly zazrak,dokonca daval krv cele roky,mozno pred styrmi rokmi mu uz prestali brat uz mal zle pecenove testy,ma 45 rokov vyzera celkom k svetu,ked je aspon sem tam triezvy,,jeho hlavna diagnoza je alkoholicka demencia v pokrocilom stadiu a to vam poviem ze to je nieco hrozne,,,
Definícia: ALKOHOLICKÁ DEMENCIA - prejavuje sa znížením psychyckej výkonnosti,poruchou pamäti,súdnosti,orientácie. Zanedbávanie zovňajšku a hygienických návykov. Postihnutý je časom odkázaný na opatrovatelskú starostlivosť.
Dovolil som si vysvetliť túto diagnozu aby sme vedeli lepšie pochopiť čo dokáže s človekom spraviť alkohol! Je to hrozné a preto obdivujem ludí ktorí s tým dokázali seknúť a vymaniť sa pazúrov alkoholu,aj keď už majú dignozu alkoholik.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
lucy79 Pozri príspevok
Ahoj, manžel je na liečení vo veľkom záluží. Je tam tri týždne. Stále ho povzbudzujem,aby to vydržal. On vraví,že to asi vydrží,ale že má slabú povahu a že si myslí,že keď sa vráti,že sa nič nezmení. Vraví,že nevie zmeniť myslenie pozitívnym smerom. Neviem,ako ho mám motivovať. Zároveň som mu povedala,že ak to bude také isté ako predtým,že ostane sám.
Aj ja som bol vo V. Záluží a nedám naňho dopustiť. Je to fantastická nemocnica. Tvoj manžel tam je len 3 týždne a zmena myslenia určite príde,len treba vydržať! Vydržať je velmi dôležité! Držím palce!!!
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ludex, s úctou sa pred Tebou skláňam. Dokázal si veľký čin.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Pachole Pozri príspevok
Kamarádka má partnera feťáka. Téměř před třemi lety ho zavřeli za vaření pervitinu, tím si vydělával na své čtyři gramy heroinu denně. Věděl, že situaci sám nezvládne, a na kriminál čekal jako na vysvobození od drog.

Absťák byl při takové denní dávce strašný, ale dostal se z toho. Odolal i nabízeným drogám - ty se najdou v každém kriminále. Kdo to tam asi nosí, že, když prohlídky návštěv i balíků jsou velice důkladné....

Teď se mu blíží propuštění. Podle dopisů bylo znát, jak se mu postupně čistí hlava od drog, měnilo se myšlení, slovní zásoba, písmo.

Doma ho čeká partnerka, se kterou se mají navzájem moc rádi. On má díky ní obrovskou motivaci zůstat čistý. Pochopil, že byl na kraji smrti - a víceméně vědomě a úmyslně, protože byl sám, za sebou něco životních karambolů a před sebou nic, o co by stál, co by bylo hezké, za co by stálo zato žít.

Teď se těší na práci, domov, jak se bude o svou milovanou starat finančně, domácím opečováváním i společným trávením volného času.

Ale chtělo to, aby se mu to dobře uspořádalo v hlavě. A aby ona vydržela doufat, že se mu to v té hlavě opravdu srovná.
Denná dávka 4 g heroinu je už dosť veľká aj pre koňa. Priateľ Tvojej priateľky je závislý na heroine už veľmi dlhú dobu. On sa teraz teší na všetko. S čistou hlavou by veľmi chcel. Jedna vec je chcieť a druhá vec je môcť. Ja by som mala po jeho návrate do "života" oči na stopkách. Závislý na heroine, to je peklo, ktoré sa v cele nevyrieši. Máš pravdu, zohnať sa tam dá všeličo.Treba zistiť, ako je na tom s užívaním liekov. Sú takí, čo sa odtiaľ vrátia ako polymorfne závislí. Americkí psychiatri, a odborníci na drogovú závislosť tvrdia, že cela je len čakáreň na dílera. A je jedno, koľko v nej odžijú. Ja Tvoj optimizmus nezdieľam, ale nepochybne držím palce. A veľmi. Napíš o polroka, či ten sen dotyčného sa nárazom o život nerozrútil.
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
Eulalia Pozri príspevok
Ludex, s úctou sa pred Tebou skláňam. Dokázal si veľký čin.
Ďakujem veľmi pekne,ale abstinencia je beh na dlhé traťe. Budem si to dokazovať každý deň ,dúfam a chcem,aby som si to dokazoval celý život! Alkoholik musí prijať,fakt že sa už nikdy nesmie alkoholu dotknúť. Stačí kvapka a všetko sa zrúti. Z konzumenta sa môže stať alkoholik,ale z alkoholika sa nemôže stať konzument! Taký sa ešte nenarodil!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať