Zavrieť

Porady

Moravské koláče a kapustníky

som taká aká som
Určite ich pečiete aj niektoré z vás doma, ja ich robím podľa starej mamy, ale rada sa dozviem aj vaše recepty alebo sa podelím o svoj ak máte záujem. Uviedla som oba typy, lebo cesto je jeden typ.
Usporiadat
gabri gabri

gabri je offline (nepripojený) gabri

Aj ja trošku pridám-tie zemiakové robím aj ja, k fazuľovej polievke, ale ich robím ako osie hniezda, upečú sa a sú take fajné chrumkavé.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

vyzerá to super, ale neviem čo je:1 &frac12
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
pozerala som sa na to a asi ako som to včera kopírovala tak sa to zle prenieslo, lebo som mala večer problém s internetom, podľa toho ako na to pozerám to bude 1/4 káv. lyžičky soli, v ceste na moravs. koláče som to už opravila a ten druhý franc som si nevšimla.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Prešla som celú tému a tiež som hľadala na inej internetovej stránke a tiež českej ale som nenašla, tak mam prosbu:

Môj syn jedol nejaké kapustníky vzpražané, vraj v Humennom, nie pečené v rúre ako buchty. Teraz ich chce a ja neviem či je to dtto šišky alebo je to niečo iné.

Nemáte niekto recept?
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak ak to bolo v Humennom, tak tam robia pirohy plnené kapustou a sú vyprážané. Plnené tvarohom sa pečú v oleji, alebo na suchom plechu. Tie na plechu sa potom namočia vo vriacej vode ( ako bobaľky na Vianoce), po vybratí sa polejú popraženou cibuľkou na masle.
Ale recept Vám napíšem až zajtra, aby som ho nepoplietla.Je jednodychý ale predsa.....
Jedla som to len tam na "rusnakoch" a je to fakt výborné,aspoň u nás to každému veľmi chutí.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Majka, tak si počkám do zajtra, pretože tomu rozumieš. To je fakt, že on hovoril o nejakom veľkom vypražanom pirohu po 10,- Sk. No ale slintal náramne. Tak sa teším, že si sa ozvala a nezabudni prosím... Veď to moje 19 ročné dieťa je ako malý ťuťo...
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Zuzka - MNAM!
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Majka, tak čo ty si zabudla na tie pirohové vyprážané kapustníky? Škoda, myslela som, že zajtra mu ich urobím...
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ospravedlňujem sa, ale máš pravdu, zabudla som. Budem sa snažiť v pondelok.
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Tak odkonzultovala som ten recept ešte raz so svokrou a tu je:
1 kg polohrubej múky
1 čajovú lyžičku soli
1/2 čajovej lyžičky sódy bicarbony
3 dcl kyslého mlieka (acidofilné)
Urobíte tuhšie cesto (trochu tuhšie ako na kysnuté koláče), rozvaľkáte na hrúbku asi 1/2 cm. Narežete na štvorčeky asi 4x4cm a naplníte plnkou. Pirohy vyprážate v oleji, alebo ich poukladáte na suchý plech a upečiete v mierne vyhriatej rúre. Pečené v rúre sa upravujú tak, ako som to napísala v predchádzajúcom príspevku.
Plnka č.1
Tvaroh zmiešate s o žĺtkom a osolíte. Môžte pridať aj uvarený zemiak, ak máte málo tvarohu.Táto plnka sa hodí na pečenie, aj na vyprážanie.
Plnka č.2
Kyslú kapustu popražíte na oleji s cibuľkou, pridáte trochu čierneho korenia. Táto plnka sa hodí len na vyprážané pirohy.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Majka, ďakujem za recept, takže oskúšam urobiť aj tvarohové aj kapustové. Uvidíme čo na to ten drobček 19- ročný... Vďaka, pekný deň.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať