Zavrieť

Porady

Ak ma zalozne pravo na moj byt banka je potom 100% majitelom tohto bytu?

Pred casom som ziadal o pozicku vo VUB a ako zaruku som dal svoj byt.

Chcel by som sa len spytat ci z pravneho pohladu je momentalne 100% vlastnikom tohto bytu VUB?
Teda ze do momentu kym nesplatim pozicku je vyhradnym majitelom bytu VUB.

Dik.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Kennard Pozri príspevok
    Pred casom som ziadal o pozicku vo VUB a ako zaruku som dal svoj byt.

    Chcel by som sa len spytat ci z pravneho pohladu je momentalne 100% vlastnikom tohto bytu VUB?
    Teda ze do momentu kym nesplatim pozicku je vyhradnym majitelom bytu VUB.

    Dik.
    Nie, majiteľom si ty. Záložné právo znamená, že keď prestaneš splácať pôžičku, tak banka má prednostné právo na uspokojenie svojej pohľadávky. Je to zábezpeka pre banku, aby dostala späť svoje peniaze.

    Záložné právo je ťarcha zapísaná na nehnuteľnosť. S nehnuteľnosťou nemôžeš nakladať bez súhlasu banky.

    Kennard je offline (nepripojený) Kennard

    Kennard
    Vdaka za reakciu na moju otazku Smith,

    Vies ide mi o to ze dlhujem este jednej banke v zahranici.Momentalne splacam splatky nacas ale vyskytla sa dost zlozita rodinna situacia.Preto ma zujima ci v pripade ze nebudem schopny splacat tejto zahranicnej banke a ona zisti ze mam vo vlastnictve byt ci bude moct siahnut na tento byt a predat.

    Ja to vidim tak ze sice som vlastnik ale ak by nahodou zahr banka sa domahala predaja tohto bytu tak jej to VUB ani vlastne nedovoli.

    Pisem to velmi jednoducho a laicky ale som vlastne laik a snazim sa to pochopit.

    Ak ma zalozne pravo na moj byt banka je potom 100% majitelom tohto bytu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.