Zavrieť

Porady

Ako zistit ci boli platene odvody do SP ?

Mam na Vas otazku.
Je mozne niekde zistit ci boli v urcitom obdoby cca 1-2 roky dozadu platene odvody do socialnej poistovne?
Nejedna sa ale o moju osobu ale v podstate pre mna je to cudzia osoba len chcem vedit ci je vobec mozne niekde,nejako zistit ci za tu osobu bolo platene do SP.

dovod:

Dotycnej osobe bola vyratana materska dovolenka z prijmu ,ktory jej deklarovali jej zamestnavatelia(rodicia) ale v skutocnosti ta osoba tam
nerobila a vsetky papiere boli robene dodatocne.
Jedina moznost asi ako to zistit je podla odvodov do SP.

dalej je mozne v pripade ziskania tychto informacii ich pouzit na sude ?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivemar je offline (nepripojený) ivemar

    ivemar
    Na stranke www.socpoist.sk sa da zaregistrovat za ucelom pristupu k tzv. osobnemu uctu, kde by tieto informacie mali byt pristupne, neskusala som ale osobne ako to funguje.

    marlo je offline (nepripojený) marlo

    marlo
    a budu mi poskytnute tieto informacie ?
    V pravnom vztahu nemam s tou osobou nic spolocne.

    to ivemar : to by fungovalo ak by som chcel tie informacie vedit o sebe..ale urcite sa ich tak ako si napisala nedozviem napriklad o tebe a inych...

    ivemar je offline (nepripojený) ivemar

    ivemar
    no to urcite nie - ale ani na pobocke podla mna nedaju informacie o inych osobach, asi by sa to nikomu nepacilo, keby kde kto mohol zistit o nom taketo informacie.

    marlo je offline (nepripojený) marlo

    marlo
    ivemar Pozri príspevok
    no to urcite nie - ale ani na pobocke podla mna nedaju informacie o inych osobach, asi by sa to nikomu nepacilo, keby kde kto mohol zistit o nom taketo informacie.

    No ved preto som sa pytal ako to zistit nakolko si myslim ze to nie je jednoduche ale mam podozrenie ze poistne nebolo zaplatene a ze bol spachany podvod s vypoctom materskej dovolenky

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    marlo Pozri príspevok
    No ved preto som sa pytal ako to zistit nakolko si myslim ze to nie je jednoduche ale mam podozrenie ze poistne nebolo zaplatene a ze bol spachany podvod s vypoctom materskej dovolenky
    Ak máte podozrenie - prečo ste to nezisťovali skôr ? Zisťujete to až teraz , keď Vás niečo zrejme páli .

    Tiež som zástancom názoru , že Vám SP informácie nepodá .

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    Ja som chcela vedieť nejaké informácie ohľadom platenie do SP príbuzného, tak mi povedali že mi ich nedajú - ochrana osobných údajov.

    marlo je offline (nepripojený) marlo

    marlo
    Zita5 Pozri príspevok
    Ak máte podozrenie - prečo ste to nezisťovali skôr ? Zisťujete to až teraz , keď Vás niečo zrejme páli .

    Tiež som zástancom názoru , že Vám SP informácie nepodá .
    1.> informacie zhanam pre znameho ktory nema pristup na net.
    2.> v case ked sa to udialo zili v spolocnej domacnosti aj zo synom [neboli a nie su zosobaseny]
    3.> uz rok sa natahuju na sude o syna (3r) ,ktoreho mometalne moze vidiet kazdu druhu sobotu 4h
    4.> vyzivne platil dobrovolne 4t teraz sud urcitl 5t
    5.> je to asi posledna moznost ako vytiahnut nieco na matku a ziskat moznost vidiet syna castejsie

    je dost komplikovana zalezitost ,neboli manzelia a matka nechce davat syna na dlhsie navstevy ako boli urcene v nejakom predbeznom konani.A aj to niekedy nedodrzi.
    preto tie otazky

    dakujem

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    marlo Pozri príspevok
    1.> informacie zhanam pre znameho ktory nema pristup na net.
    2.> v case ked sa to udialo zili v spolocnej domacnosti aj zo synom [neboli a nie su zosobaseny]
    3.> uz rok sa natahuju na sude o syna (3r) ,ktoreho mometalne moze vidiet kazdu druhu sobotu 4h
    4.> vyzivne platil dobrovolne 4t teraz sud urcitl 5t
    5.> je to asi posledna moznost ako vytiahnut nieco na matku a ziskat moznost vidiet syna castejsie

    je dost komplikovana zalezitost ,neboli manzelia a matka nechce davat syna na dlhsie navstevy ako boli urcene v nejakom predbeznom konani.A aj to niekedy nedodrzi.
    preto tie otazky

    dakujem
    Neberte môj predošlý príspevok v zlom , verím , že kamarát sa nechádza v moc dobrej situácii , ale nie je to len tak ľahké vrhnúť na niekoho podozrenie zo spáchania niečoho , čo v minulosti pomohlo rodičom aj dieťaťu , pokiaľ pár spolunažíval .

    Pevne verím ,že kamarát riešenie nájde a bude sa môcť stýkať so svojim potomkom častejšie .Určite ak sa niekto nájde na Porade , tak vhodne poradí resp. usmerní .Ja to zatiaľ vidím jedine na dohode rodičov dieťaťa .

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    marlo Pozri príspevok
    No ved preto som sa pytal ako to zistit nakolko si myslim ze to nie je jednoduche ale mam podozrenie ze poistne nebolo zaplatene a ze bol spachany podvod s vypoctom materskej dovolenky
    Myslím si, že SP je na tieto veci moc opatrná a toto si ustráži, nechaj to na nich a najhoršie je, že nakoniec bude aj tak poškodené jeho dieťa ktoré za nič nemôže. To musí byť veľká nenávisť, keď chce škodiť vlastnému dieťaťu.

    marlo je offline (nepripojený) marlo

    marlo
    Manual Pozri príspevok
    .... To musí byť veľká nenávisť, keď chce škodiť vlastnému dieťaťu.
    aby neprislo k omylu otec(teda moj kamarat) sa snazi pre to dieta urobit vsetko aby sa s nim mohol aspon stretavat ked ho uz nemat na noc a prazdniny.
    Bohuzial matka ma k nemu ako k otcovi velku nenavist a jediny prostriedok ako mu ublizit je cez ich spolocne dieta



    Je to velmi komplikovana situacia.
    Tak ako ste spomenuli najviac tym trpi a vzdy bude trpiet dieta.
    Bohuzial nenavist matky k otcovi svojeho dietata je taka velka ze je schopna komunikovat len pomocou sudou a advokatov.

    Dakujem Vam vsetkym za rady a postrehy.
    Pravdepodobne az dalsi zivot ukaze ,ze matka sa velmi myslila.

    Myslim ze otazka mi bola zodpovedana : SP taketo informacie cudzim osobam neposkytuje.AJ ked by stacila informacia ANO platil NIE neplatil..nic viac.
    Monika Kováčová
    ideš zlým smerom... ak má niekto podozrenie zo spáchania trestného činu podvodu, oznámi to na polícii a nevybavuje takýto čin na sociálnej poisťovni... A polícia má možnosť si info uvedené v trestnom oznámení overiť priamo na SP, pretože pobočka im tieto údaje bude musieť dať: ochrana neochrana...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marlo Pozri príspevok
    Mam na Vas otazku.
    Je mozne niekde zistit ci boli v urcitom obdoby cca 1-2 roky dozadu platene odvody do socialnej poistovne?
    Nejedna sa ale o moju osobu ale v podstate pre mna je to cudzia osoba len chcem vedit ci je vobec mozne niekde,nejako zistit ci za tu osobu bolo platene do SP.

    dovod:

    Dotycnej osobe bola vyratana materska dovolenka z prijmu ,ktory jej deklarovali jej zamestnavatelia(rodicia) ale v skutocnosti ta osoba tam
    nerobila a vsetky papiere boli robene dodatocne.
    Jedina moznost asi ako to zistit je podla odvodov do SP.

    dalej je mozne v pripade ziskania tychto informacii ich pouzit na sude ?

    Dakujem
    Naozaj nechápem, ako súvisí tvoja iniciatíva preverovať príjem, z ktorého SP vypočítavala materské manželke tvojho priateľa a "boj" o jeho dieťa. A chceš zájsť tak ďaleko, že to chceš použiť na súde...
    Ak si prečítaš príspevky v téme materské, je to úplne legálny spôsob, ak aj rodinný príslušník zamestná tehotnú pracovníčku s vyššou mzdou a týmto spôsobom dosiahne zvýšenie dávky nem.poistenia "materské". A niekedy na to stačí pár dní zamestnania.
    Čudovala by som sa, keby si SP poskytla akékoľvek informácie...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.