Zavrieť

Porady

Recepty bez pšeničnej múky a cukru

Ahoj milí poraďáci,

písala som už v sekcii Alternatívna medicína a teraz by som chcela poprosiť všetkých , ktorí mi vedia poradiť recepty z ražnej, pohánkovej resp. inej múky len nie pšeničnej. ražný chlieb si kupujem, ale rada by som deťom upiekla aj nejaké rožky alebo buchtičky a hlavne nejaký koláč. Nemám skúsenosť s pečením z ražnej múky, moje pokusy nedopadli dobre. Potraviny nakupujem v bioobchode, takže sladíme veľmi málo ale ak tak požívam sirup z agávy alebo jakonu. Veľmi pekne ďakujem vopred za pre mňa veľmi vzácne rady, aby som mohla spraviť pečivo, placky, palacinky a nejaký koláč možno s tvarohom a ovocím, len to cesto neviem ako si s ním poradiť.
Prajem pekný deň. Mirka
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

osky ja pečiem hocijaké keksy, najradšej so sušeným ovocím, len zamením múku a cukor dám hnedý, niekde med. Celozrné sú suchšie,
netrápim sa vykrajovaním, pridám podľa receptu vajíčko, alebo vody a dávkujem lyžičkou rovno na plech.
Naposledy upravil kukučka : 15.03.12 at 16:36
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kukučka Pozri príspevok
osky ja pečiem hocijaké keksy, najradšej so sušeným ovocím, len zamením múku a cukor dám hnedý, niekde med. Celozrné sú suchšie,
netrápim sa vykrajovaním, pridám podľa receptu vajíčko, alebo vody a dávkujem lyžičkou rovno na plech.
dakujem,ale toto si nepozriem.word nemame.
bud mi to znova erzet prerobi do pdf,alebo to kuknem buduci vikend u nasich.ale vdaka.
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

pre osky
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Mirica-LV Pozri príspevok
pre osky
vdaka,vdak,vdaka...tisicraz.dakujem.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

niekedy pečiem aj tieto sucháre, je to veľmi starý recept a výborný, schválne ho píšem originál a ty si ho prispôsob podľa seba.

Piškótový suchár

3 vajíčka, 25 Dg cukru spolu vymiešať, pridať 30 - 35 Dg hrubej múky na husté cesto a ešte pridáme hrubo sekané orechy, hrozienka, mandle, figy, čo má kto rád.
Nedávame žiaden tuk ani kypriaci prášok.
Na veľký plech dáme papier a cesto vylejeme v troch pásoch, pečieme do žlta. Je lepší, keď odstojí, vydrží dlho.
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

A skusila si uz palacinky z cicerovej muky? Je to vlastne len mlieko (pre alergickych na laktozu susene sojove) mineralka a tolko cicerovej muky aby vzniklo riedke palacinkove cesto. Odstat pol hodinyu a vyprazat mensie palacinky. Potom uz len ovocie a slahacku (pre alergikov rastlinnu) a je to.
V recepte nie je vlastne ziadny alergen. Ani vacia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať