Zavrieť

Porady

Aky budem mat narok na dovolenku?

Ahojte. Ja by som sa chcela opýtať kedy mám nárok na dovolenku, keď teraz som v skúšobnej dobe 3 mesiace. Teda lepšie povedané na koľko dní budem mať nárok na dovolenku po skúšobnej dobe...Niekto mi povedal, že len 6 dní. Ako to teda je? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirka_mirka Pozri príspevok
    Ahojte. Ja by som sa chcela opýtať kedy mám nárok na dovolenku, keď teraz som v skúšobnej dobe 3 mesiace. Teda lepšie povedané na koľko dní budem mať nárok na dovolenku po skúšobnej dobe...Niekto mi povedal, že len 6 dní. Ako to teda je? Ďakujem
    Ak neodpracuješ 60 dní, budeš mať nárok na D za odpracované dni- za každých 21 1/12 z ročného nároku, ak odpracuješ už 60 dní, tak budeš mať nárok na pomernú časť D za KR. Za tri mesiace 20,25/12x3- počítame len celé mesiace. Po skúšobnej dobe je postup ten istý- Napr. Do konca roka opracuješ 6 mes. tak 20,alebo 25/12x6.
    Naposledy upravil Tweety : 22.07.08 at 19:02 Dôvod: dopln. napr. a gramatika

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    mirka_mirka Pozri príspevok
    Ahojte. Ja by som sa chcela opýtať kedy mám nárok na dovolenku, keď teraz som v skúšobnej dobe 3 mesiace. Teda lepšie povedané na koľko dní budem mať nárok na dovolenku po skúšobnej dobe...Niekto mi povedal, že len 6 dní. Ako to teda je? Ďakujem
    V prvom rade nevieme aký máš celoročný nárok. Či 20 alebo 25 dni.

    Nárok na dovolenku vzniká po odpracovaní 60 dni (§101 ZP). Za každý celý odpracovaný mesiac 1/12 ročného nároku (§102 ZP).

    Ak nevznikne nárok na dovolenku (odpracovaných 60 dni) tak podľa § 105 zamestnancovi vzniká nárok na 1/12 ročného nároku za každých 21 odpracovaných dni.

    Aky budem mat narok na dovolenku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.