Zavrieť

Porady

Ultrarýchle rožkové pirôžky

Ultrarýchle rožkové pirôžky



POTŘEBNÉ PŘÍSADY

rožky, mlieko, polohrubá múka, plnka

POSTUP PŘÍPRAVY

Postup je uplne genialne jednoduchy, rozky nakrajame na kolieska, dame do misy a zalejeme mliekom, tak aby boli nasiaknute a mokre ale aby neplavali v mlieku. Potom prisypavame muky tolko, kolko hmota prijme, kym sa cesto nelepi. To je vsetko, potom uz len vyvalkame a plnime lekvarom, alebo na slano, trebars so salamovou plnkou a spenatovou zalievkou, alebo s udenym masom a s kyslou kapustou..... ako mate chut a ako robievate pirozky ci perky alebo urobit iba ako gulky plnene ovocim , potom ani valkat netreba ale treba ich aj uvarit a posypeme posypkou. Ja som tento super recept dostala od mojej krtstnej mamy a skusila som dnes a to len so styroch rohlikov, ze to bude trochu ako sladka bodka po obede, ale nakoniec bol z toho obed, take mnozstvo z toho bolo...plnka bola lekvarova a posypka makova...krstna robila gulky plnene jahodami s tvarohovou posypkou....ak vam zvysia rozky, tak skuste, mozno sa ostatna rodinka potesi, tak ako ti moji chlapi a za moment bolo vsetko fuc

takze rozteky nakrajame na kolieska, ja som mala styri
nechame chvilocku nasiaknut
zasypeme polohrubou mukou a miesime a postupne pridavame muky kolko treba
este treba prisypat muky aby sa cesto nelepilo
cesticko je hotove, velmi dobre sa s nim pracuje, ja som musela pridat asi tak 400g muky
vyvalkat, povykrajovat, ako ste zvyknute ...
pirôžky pripravene ...
tak šup s nimi do hrnca s vodou
tooolkoto ich bolo ( asi 40 kusov) a z odrezkov este sulance...
dobru chut!
Tento recept som okopčila, nemam ho odskusany.Niekto sa tu pytal co s rozkami.Tak aj toto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    rizko je offline (nepripojený) rizko

    rizko
    Ja som ich včera tiež pripravila ako slivkové gombóce každému veľmi chutili a musím ich spraviť aj zajtra.
    babka - ježibabka
    Tento vynikajúci recept na rožkové cesto poznám veľmi dávno a môžem ho iba odporučiť na vyskúšanie. Neobanujete, cesto je na vyššie uvedené jedlá skutočne výborné.

    Tami712 je offline (nepripojený) Tami712

    Tami712
    Pirohy som vyskúšala a sú naozaj výborné, cesto je rýchlo hotové, všetkým odporúčam

    janajaku je offline (nepripojený) janajaku

    janajaku
    Vyzerá to naozaj super jednoduché a pomerne rýchle. Určite to vyskúšam. Vďaka za tip

    L.u.c.i.a. je offline (nepripojený) L.u.c.i.a.

    L.u.c.i.a.
    tento recept som práve chcela aj sem pridať a vidím, že už netreba) mám ho na stránke mimibazar.sk a ešte dopĺňam, že sa tieto pirôžky dajú robiť aj z grahamových rožkov a tiež aj z toustového chleba

    Ultrarýchle rožkové pirôžky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.