Zavrieť

Porady

HP psc 950

vie mi niekto poradiť, ako by som sa dostala k ovládačom k tlačiarni HP psc 950 v slovenskej resp. českej verzii?

Stiahla som si ovládače s hp, ale voľajako to nefunguje.

Tlačiareň som dostala darom, no bohužiaľ bez inštalačného CD, či návodu.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    cowboyka Pozri príspevok
    vie mi niekto poradiť, ako by som sa dostala k ovládačom k tlačiarni HP psc 950 v slovenskej resp. českej verzii?

    Stiahla som si ovládače s hp, ale voľajako to nefunguje.

    Tlačiareň som dostala darom, no bohužiaľ bez inštalačného CD, či návodu.

    Ďakujem
    Ano ovladac (driver) stahnes pre konkretny OS so stranky ktoru sem dal Braňo.
    Musim ta poopravit ovladac neni v ceskej, alebo slovenskej verzii, ovladac je polopate povedane akesi rozhranie (subor, ktory je ulozeny v c:\WINDOWS\system32\drivers\), ktore dokaze komunikovat medzi zariadenim a PC. Avsak uz software ktore pouziva uzivatel na pracu s tlaciarnou moze byt v sk, alebo cz.

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    ďakujem, ale po stiahnutí to nemám voľajako kompatibilné s mojím pc - asi to budú zlé ovládače, alebo som to stiahla zle.

    Ide o to, že akonáhle pripojím tlačiareň k mojemu pc, tak mi prestane fungovať kopírovanie a faxovanie. Následne, keď odpojím kábel od pc - funguje to - tomu fakt nerozumiem. ach jáj - tá naša výpočtová technika

    habka je offline (nepripojený) habka

    habka
    darovanemu konovi na zuby nepozeraj a skusaj to v anglictine. ale pravdepodobne si ju zle nainstalovala. HP tlaciarne sa instaluju tak, ze musis dat najprv CD a potom ta to poziadna aby si pripojila tlaciaren.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    No ak ma tlaciaren pripojenu a win ju rozpozna, tak robotu si prebera "plung and play" a o nic sa nemusis starat. Ak ju win rozpozna, ale nedokaze ju nainstalovat (nema tento driver) tak v spravcovy zariadeni je wizard na instalaciu. A ak ju win. vobec nevidi, tak sa pouzije diagnosticky nastroj (100000 krat spominany napr. everest) a ten pomoze zistit co je to za device pripadne vypise aj link na driver

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    Zabudla si napísať, aký máš Windows - ale keďže ti nefunguje staršia tlačiareň Hewlett Packard, ku ktorej si si stiahla ovládače zo stránky HP, som presvedčený o tom, že máš Windows Vista. V tom prípade máš smolu - HP stále nepripravilo pre staršie druhy tlačiarní ovládače pre Vistu.

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    chlap Pozri príspevok
    Zabudla si napísať, aký máš Windows - ale keďže ti nefunguje staršia tlačiareň Hewlett Packard, ku ktorej si si stiahla ovládače zo stránky HP, som presvedčený o tom, že máš Windows Vista. V tom prípade máš smolu - HP stále nepripravilo pre staršie druhy tlačiarní ovládače pre Vistu.
    no predstav si, že doma síce mám Windows Vista a som s ňou nadpriemerne spokojná, ale v práci sa musím uskromniť s Windowsom 2000 - takže asi takto

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    habka Pozri príspevok
    darovanemu konovi na zuby nepozeraj a skusaj to v anglictine. ale pravdepodobne si ju zle nainstalovala. HP tlaciarne sa instaluju tak, ze musis dat najprv CD a potom ta to poziadna aby si pripojila tlaciaren.
    ak tlačiareň funguje, tak si nemyslím, že to má zo zapájaním niečo spoločné, budú to asi len zlé nejaké inštalačné komponenty - idem to skúsiť preinštalovať ešte raz.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    HP 950 bola robená ešte pre win 98 a už mala problémy s XP takže na to aby to fungovalo 100percentne treba sa s tým riadne potrápiť a mať štastie.

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    bepo Pozri príspevok
    HP 950 bola robená ešte pre win 98 a už mala problémy s XP takže na to aby to fungovalo 100percentne treba sa s tým riadne potrápiť a mať štastie.
    ďakujem za podporu, idem sa s tým popasovať alebo sa nato vykašlem - ešte uvidím - mám ďalšie mašiny, tak uvidím, čo sa dá robiť

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    cowboyka Pozri príspevok
    ďakujem za podporu, idem sa s tým popasovať alebo sa nato vykašlem - ešte uvidím - mám ďalšie mašiny, tak uvidím, čo sa dá robiť
    cowboyka Pozri príspevok
    ďakujem, ale po stiahnutí to nemám voľajako kompatibilné s mojím pc - asi to budú zlé ovládače, alebo som to stiahla zle.

    Ide o to, že akonáhle pripojím tlačiareň k mojemu pc, tak mi prestane fungovať kopírovanie a faxovanie. Následne, keď odpojím kábel od pc - funguje to - tomu fakt nerozumiem. ach jáj - tá naša výpočtová technika
    Moja 950 nemala faxovanie ale neskenovala a boli stále problémy aj s kopírovaním, nakoniec som prešiel na apple a bez problémov, až sa 950ka pokazila takže som kúpil novú ale podľa mňa to už bude problém plnohodnotne nainštalovať, pri súčastných nízkych cenách atramentových multifunkčných je lepšie si kúpiť novú- alebo prejsť na apple .

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    bepo Pozri príspevok
    Moja 950 nemala faxovanie ale neskenovala a boli stále problémy aj s kopírovaním, nakoniec som prešiel na apple a bez problémov, až sa 950ka pokazila takže som kúpil novú ale podľa mňa to už bude problém plnohodnotne nainštalovať, pri súčastných nízkych cenách atramentových multifunkčných je lepšie si kúpiť novú- alebo prejsť na apple .
    súhlasím s tebou apple je apple, ale co uz, ked mam toto - som rezignovala - dam to do srotu a hotovo alebo keby nejaky kolegovia chceli pouzit ako tlaciaren resp kopirku, tak to ano - inac asi skoda casu s nou.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.