Zavrieť

Porady

Ukoncenie zmluvy o najme nebytovych priestorov

ahojte,

uzavrel som najomnu zmluvu v zmysle zakona 116/1990z o najme za dohodnutych podmienok
na dobu urcitu do roku 2017,
tato zmluva je doplnena
najmony vztah zanika
a) vypovedou ktorejkolvek zo zmluvnych stran - vypovedna lehota je trojmesacna a pocita sa od prveho dna nasledujuceho mesiaca po doruceni vypovede
b) okamzitym zrusenim pri poruseni zmluvnych podmienok jednou zo zmluvnych stran
c) dohodou zmluvnych stran
d, e, len ze treba to dat pisomne a zhotovi sa protokol o odovzdani

ja som osobne dorucil prenajimatelovi vypoved v mesiaci april, t.j. mala by mi platit zmluva este 5,6,7 mesiac. prenajimatel vsak po mne xcel uhradit este cely kvartal 7,8,9 s tym, ze mu mam dat kluce aby mal priestory uz len on k dispozicii, poslal mi na dovazok aj fakturu, ktoru mam uhradit. bol som za pravnikom, ktory mi povedal, ze aj ked je na dobu urcitu, ale ma tam bod a) co som pisal, mozem ju vypovedat s trojmesacnou lehotou. tak som prenajimatela poziadal o opravu faktury za najom na sumu najmu v 7.mom mesiaci. Po telefonickom rozhovore zostal prenajimatel arogantny a odpovedal, ze mi priestor ponechava dalej v najme a mam platit cely kvartal. jednoducho, ze mi neuznava vypoved.

otazka znie: mam pravo ja, alebo prenajimatel, ze nemozem sam ukoncit zmlvu? myslim si ze ja a plati trojmesacna vypovedna lehota ale potrebujem si byt 100 percentne isty.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    shock Pozri príspevok
    ahojte,

    uzavrel som najomnu zmluvu v zmysle zakona 116/1990z o najme za dohodnutych podmienok
    na dobu urcitu do roku 2017,
    tato zmluva je doplnena
    najmony vztah zanika
    a) vypovedou ktorejkolvek zo zmluvnych stran - vypovedna lehota je trojmesacna a pocita sa od prveho dna nasledujuceho mesiaca po doruceni vypovede
    b) okamzitym zrusenim pri poruseni zmluvnych podmienok jednou zo zmluvnych stran
    c) dohodou zmluvnych stran
    d, e, len ze treba to dat pisomne a zhotovi sa protokol o odovzdani

    ja som osobne dorucil prenajimatelovi vypoved v mesiaci april, t.j. mala by mi platit zmluva este 5,6,7 mesiac. prenajimatel vsak po mne xcel uhradit este cely kvartal 7,8,9 s tym, ze mu mam dat kluce aby mal priestory uz len on k dispozicii, poslal mi na dovazok aj fakturu, ktoru mam uhradit. bol som za pravnikom, ktory mi povedal, ze aj ked je na dobu urcitu, ale ma tam bod a) co som pisal, mozem ju vypovedat s trojmesacnou lehotou. tak som prenajimatela poziadal o opravu faktury za najom na sumu najmu v 7.mom mesiaci. Po telefonickom rozhovore zostal prenajimatel arogantny a odpovedal, ze mi priestor ponechava dalej v najme a mam platit cely kvartal. jednoducho, ze mi neuznava vypoved.

    otazka znie: mam pravo ja, alebo prenajimatel, ze nemozem sam ukoncit zmlvu? myslim si ze ja a plati trojmesacna vypovedna lehota ale potrebujem si byt 100 percentne isty.
    dakujem
    Nie ste povinný uhradiť nájom za obdobie 8 - 9/2008 . Vaša výpovedná lehota beží 5,6,7-2008 . Posledný deň v mesiaci júl odovzdajte na základe protokolu priestory, ktoré máte na základe zmluvy v nájme . Ak bude ťažká debata o odovzdaní priestorov , tak ho už dnes vyzvite písomne , že dňa 31.7.2008 o hod. .........mu odovzdávate priestor , ktorý máte do uvedeného dňa v podnájme .

    V práve ste Vy , to je môj názor .

    Celsus je offline (nepripojený) Celsus

    Celsus
    shock Pozri príspevok
    ahojte,

    uzavrel som najomnu zmluvu v zmysle zakona 116/1990z o najme za dohodnutych podmienok
    na dobu urcitu do roku 2017,
    tato zmluva je doplnena
    najmony vztah zanika
    a) vypovedou ktorejkolvek zo zmluvnych stran - vypovedna lehota je trojmesacna a pocita sa od prveho dna nasledujuceho mesiaca po doruceni vypovede
    b) okamzitym zrusenim pri poruseni zmluvnych podmienok jednou zo zmluvnych stran
    c) dohodou zmluvnych stran
    d, e, len ze treba to dat pisomne a zhotovi sa protokol o odovzdani

    ja som osobne dorucil prenajimatelovi vypoved v mesiaci april, t.j. mala by mi platit zmluva este 5,6,7 mesiac. prenajimatel vsak po mne xcel uhradit este cely kvartal 7,8,9 s tym, ze mu mam dat kluce aby mal priestory uz len on k dispozicii, poslal mi na dovazok aj fakturu, ktoru mam uhradit. bol som za pravnikom, ktory mi povedal, ze aj ked je na dobu urcitu, ale ma tam bod a) co som pisal, mozem ju vypovedat s trojmesacnou lehotou. tak som prenajimatela poziadal o opravu faktury za najom na sumu najmu v 7.mom mesiaci. Po telefonickom rozhovore zostal prenajimatel arogantny a odpovedal, ze mi priestor ponechava dalej v najme a mam platit cely kvartal. jednoducho, ze mi neuznava vypoved.

    otazka znie: mam pravo ja, alebo prenajimatel, ze nemozem sam ukoncit zmlvu? myslim si ze ja a plati trojmesacna vypovedna lehota ale potrebujem si byt 100 percentne isty.
    dakujem
    Z Vášho opisu nájomnej zmluvy nie je jasné, či ide o nájom na dobu určitú alebo nerčitú. Podľa toho, čo píšete sa však skôr domnievam, že ide o nájom na dobu určitú (do r. 2017) a v takom prípade môžete ako nájomca zmluvu vypovedať pred uplynutím dohodntej doby v zásade len z dôvodov uvedených v zákone. (Ak by ste zmluvu mohli vypovedať kedykoľvek a z akéhokoľvek dôvodu, vymedzenie času trvania nájmu by prakticky stratilo zmysel a vo svojej podstate by to už bol nájom na dobu neurčitú.)

    Bez bližšieho oboznámenia sa s obsahom zmluvy Vám presnejšie stanovisko dať neviem, ale nemožno vylúčiť, že Vaša výpoveď je neplatná a že prenajímateľ má pravdu.
    Naposledy upravil Celsus : 30.07.08 at 18:10 Dôvod: preklep

    shock je offline (nepripojený) shock

    shock
    takze, nakoniec to dopadlo, ako som si myslim, majitel mi vystavil fakturu na jeden mesiac a priestory som odovzdal.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    mal si stastie, lebo si pisal, ze ju mas uzatvorenu "na dobu urcitu do roku 2017", takze nie je mozne ju vypovedat len tak. mohol by od teba chciet, aby si to najomne platil

    tina76 je offline (nepripojený) tina76

    tina76
    ahojte,
    prosim vas, nemate niekto, vzor vypovede najomnej zmluvy nebytoveho priestoru zo strany najomcu?
    v dokumentoch som nenasla..
    dakujem.

    shock je offline (nepripojený) shock

    shock
    josh Pozri príspevok
    mal si stastie, lebo si pisal, ze ju mas uzatvorenu "na dobu urcitu do roku 2017", takze nie je mozne ju vypovedat len tak. mohol by od teba chciet, aby si to najomne platil
    avsak prenajimatel dal sam do zmluvy bod, ktory umoznoval vypoved s trojmesacnou lehotou, preveroval som to u pravnika, keby tam ten bod nedal, tak s tym nepohnem, ale sam sebe nastavil tuto moznost ukoncenia najmu

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    tina76 Pozri príspevok
    ahojte,
    prosim vas, nemate niekto, vzor vypovede najomnej zmluvy nebytoveho priestoru zo strany najomcu?
    v dokumentoch som nenasla..
    dakujem.
    Tu nehľadaj vzor výpovede zo svojej nájomnej zmluvy - v princípe žiadny nepotrebuješ. Najskôr si musíš prečítať vo svojej zmluve článok, ktorý by sa mal volať "Skončenie nájmu". Tam by si sa mala dočítať, akým spôsobom môžeš nájom ukončiť.
    Ak máš zmluvu na dobu neurčitú, zvyčajne sa dá nájom vypovedať bez udania dôvodu. Takže svojmu prenajímateľovi pošleš doporučene alebo osobne doručíš list, v ktorom bude stáť niečo takéto:

    "Týmto dávam v zmysle čl. YYY bod XXX výpoveď z nájomnej zmluvy č. ....... zo dňa ........... Výpoveď je platná dňom doručenia a nájom skončí uplynutím výpovednej doby."

    Ukoncenie zmluvy o najme nebytovych priestorov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.