Zavrieť

Porady

Prerábanie strechy na paneláku a zatekanie

Ahojte,

prosím vás neriešil už niekto podobnú situáciu? Na paneláku nám robia strechu. Ale keďže nám stále prší, tak nám samozrejme zateká do celého bytu - sme vrchný byt na siedmom poschodí. Byt nemáme poistený, ale ten kto strechu zhotovuje ma poistenie. Ako postupovať v tomto prípade?
Je možné žiadať od zhotovovateľa strechy náhradu škody? Stačia pre zdokladovanie tejto veci fotografie zatečených stien alebo musí prísť zhotovovateľ na obhliadku. Akým spôsobom si vymáhať škodu?
Ďakujem vopred za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    mali sme ten problém, ale po ukončení opráv strechy (zatekanie a poškodenie malby a stierky a aj zatekanie do bytového rozvádzača.) Ale mali sme vlastnú poistku. Aj dom-celý činžiak bol poistený. Tak sme si to uplatnili cez našu poistku a oni si to vymáhali následne z tej domovej.
    Podla mna, treba obhliadka priamo od pracovníka z danej poistovne, nech nie su dodatočne problémy.
    No bohužial vo vašom prípade neviem.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Aj mňa napadlo, že by bola dobrá obhliadka pracovníka poisťovne, v ktorej má firma poistku. Ale ako pokračovať potom a na koho sa vlastne najprv obrátiť. Na správcu alebo na zhotovovateľa?

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    4326 Pozri príspevok
    Aj mňa napadlo, že by bola dobrá obhliadka pracovníka poisťovne, v ktorej má firma poistku. Ale ako pokračovať potom a na koho sa vlastne najprv obrátiť. Na správcu alebo na zhotovovateľa?
    Ja by som to riešila tak, že nech sa správca spolu s tebou obráti na zhotovovateľa, podľa mňa on spôsobil škodu a mal by ju nahradiť, v ideálnom prípade cez poistenie zodpovednosti za škodu, ak také má uzatvorené, ak nie, jeho problém, ale píšeš, že má poistku, tak by to malo byť v pohode. Zhotovovateľ bude potom vo vlastnom záujme kontaktovať poisťovňu. Toť môj názor.

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Tiež si myslím, že aj správca musí byť pri tom, lebo on pravdepodobne figuruje v zmluvu ako objednávateľ diela.
    To si ešte ale zistím presne podľa zmluvy u správcu. Potom by som kontaktovala zhotovovateľa a jeho poisťovňu, aby poslali niekoho na obhliadku a nahlásili škodu. Dúfam, že sa mi to podarí nejakým spôsobom vyriešiť. Ďakujem

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    4326 Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosím vás neriešil už niekto podobnú situáciu? Na paneláku nám robia strechu. Ale keďže nám stále prší, tak nám samozrejme zateká do celého bytu - sme vrchný byt na siedmom poschodí. Byt nemáme poistený, ale ten kto strechu zhotovuje ma poistenie. Ako postupovať v tomto prípade?
    Je možné žiadať od zhotovovateľa strechy náhradu škody? Stačia pre zdokladovanie tejto veci fotografie zatečených stien alebo musí prísť zhotovovateľ na obhliadku. Akým spôsobom si vymáhať škodu?
    Ďakujem vopred za rady.
    Malo by to byť takto, strechu teda opravu niekto objednal a zohnal dodávateľa. Takže objednávateľ, zrejme správca alebo spoločenstvo a pod. v súčinnosti s dodávateľom to musia poriešiť. Musí byť firma poistená pre takéto prípady, pretože ak by ste ich žalovali, bola by to ich strata. Tým pádom poistenec to musí ohlásiť do poisťovne. Viac sa k tomu nedá, aspoň ja neviem.

    Prerábanie strechy na paneláku a zatekanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.