Zavrieť

Porady

SC a súkromné auto - cestovné náklady

Dobry den, nikde som nenasla odpoved na toto:

SZČO používa svoje vlastné mot.vozidlo k podnikaniu, skoro každý deň je v inom meste. To je jasné, že PHM a kilometre dávam do nákladov a aj stravné ak donesie bloček, ale môžem dať do nákladov aj bločky napr. za dialničnú nálepku (tuzemsko aj zahraničie), destilovanú vodu do auta - čiže náklady týkajúce sa prevádzky auta??

Prosím, kto máte skúsenosti, poraďte! Díky...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Monikacz
    Dobry den, nikde som nenasla odpoved na toto:

    SZČO používa svoje vlastné mot.vozidlo k podnikaniu, skoro každý deň je v inom meste. To je jasné, že PHM a kilometre dávam do nákladov a aj stravné ak donesie bloček, ale môžem dať do nákladov aj bločky napr. za dialničnú nálepku (tuzemsko aj zahraničie), destilovanú vodu do auta - čiže náklady týkajúce sa prevádzky auta??

    Prosím, kto máte skúsenosti, poraďte! Díky...
    Ak je súkromné auto, tak do nákladov len PHM a stravné. Ja som tam mal aj dialničnú známku ešte pre 3 rokmi. Bola aj kontrola a nevyhodili to. Ja chápem dialničnú známku ako súčasť podnikania na rýchlejší presun. Dilal. známka asi ani podla kontroly nie je réžiou auta lebo auto ju nespotrebuje ako vodu, olej, výmena súčiastky a podobne. Ona "čučí na skle a auto s ňou nič nerobí".
    Pekný večer želám...

    SC a súkromné auto - cestovné náklady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.