Zavrieť

Porady

Súvaha, s.r.o. a jej certifikácie

muž
Rád by som aby ste sa vyjadrili a podelili sa o názory a skúsenosti s firmou Súvaha, sro.
Podľa Obchodného registra je jediným majiteľom spoločnosti Slovenská komora certifikovaných účtovníkov.
Mimo iné chcú dosiahnuť aby bola na Slovensku certifikácia účtovníkov povinná (zrejme by legislatívne prešla pod viazané živnosti, resp. by úplne vypadla zo živností) a SKCú, resp. Súvaha, s.r.o. by tak ako jediná rozhodovala kto môže vykonávať profesiu účtovníka.

Účtovník sa tým by sa dostal do podobného statusu ako audítor, či daňový poradca.

Viete o tom niekto viac? Tešíte sa? Hrozíte sa toho?
PÍŠTE.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

mojsejova hovori o certifikacii tu:

http://www.exil.sk/?tree_id=99600&id...ality-sou-show
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Muška
Neviem či som ju prehliadla, ale já tam nevidím nič .
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Posledná v písmene M
0 0
luba3 luba3

luba3 je offline (nepripojený) luba3

Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac
Aj ja už patrím medzi staršie účtovníčky.Z mojich doterajších skúseností môžem potvrdiť,že účtovník s x-ročnou pracou aj bez certifikátu strčí do vrecka za hrsť účtovníkov s desiatimi certifikátmi a bez x-ročnej praxe.
Prax sa nedá nahradiť žiadnym certifikátom.Najlepším certifikátom dobrého účtovníka je spokojnosť majiteľov firiem pre ktoré účtovník robí.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
luba3
Aj ja už patrím medzi staršie účtovníčky.Z mojich doterajších skúseností môžem potvrdiť,že účtovník s x-ročnou pracou aj bez certifikátu strčí do vrecka za hrsť účtovníkov s desiatimi certifikátmi a bez x-ročnej praxe.
Prax sa nedá nahradiť žiadnym certifikátom.Najlepším certifikátom dobrého účtovníka je spokojnosť majiteľov firiem pre ktoré účtovník robí.
Ďakujem Ľuba za všetky nás staršie. Aspoň ma tá moja staroba tak netlačí k zemi. Trošku mi to zdvihlo náladu. Tak málo stačí a človek má komplexy, že tu už nepatrí.
Zdraví ťa Vlasta
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
ondrejvla
Ďakujem Ľuba za všetky nás staršie. Aspoň ma tá moja staroba tak netlačí k zemi. Trošku mi to zdvihlo náladu. Tak málo stačí a človek má komplexy, že tu už nepatrí.
Zdraví ťa Vlasta
Vlastička, poviem ti tak po muškovsky : TI ŠIBE???!!! vari by si sa nedala takými ocertifikovanými páprďami zdeptať Nech mi prepáčia všetci normálni ocertifikovaní, dúfam že ich je viac ako tých nadutcov
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Johanka, ako to prakticky funguje? Su prednasky a skusky? Bolo to tazke?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zakladne podmienky , rozsah a obsah skusok je na www.suvaha.sk.

Niektore skusky ti mozu aj uznat, musis uz mat aj nejaku prax. K skuskam su pripravne seminare, ale zvyčajne jeden k jednej skuske, co je strasne malo. ostatne je na samostudiu. Ale napriklad na dane a pravo v 1. stupni nam dali presne otazky a k nim pokec, čo by asi mala obsahovať odpoveď. Či to bolo ľahké? To vieš , keď máš niečo urobené, zdá sa Ti to ľahké. To je ťažko zhodnotiť, lebo pre každého je ťažké niečo iné, každý sa v práci stretáva s niečim iným, niečomu sa venuje viac, niečomu okrajovo.

Pri certifikácii je ďalšia otázka, či je to drahé. Ja si to platím sama a myslím, že by to mohlo byť lacnejšie. Najviac ma rozčuľuje poplatok za vydanie certifikátu, okrem ostatného si musš zaplatiť aj vydanie "lajstra".
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Johanka
Zakladne podmienky , rozsah a obsah skusok je na www.suvaha.sk.

Niektore skusky ti mozu aj uznat, musis uz mat aj nejaku prax. K skuskam su pripravne seminare, ale zvyčajne jeden k jednej skuske, co je strasne malo. ostatne je na samostudiu. Ale napriklad na dane a pravo v 1. stupni nam dali presne otazky a k nim pokec, čo by asi mala obsahovať odpoveď. Či to bolo ľahké? To vieš , keď máš niečo urobené, zdá sa Ti to ľahké. To je ťažko zhodnotiť, lebo pre každého je ťažké niečo iné, každý sa v práci stretáva s niečim iným, niečomu sa venuje viac, niečomu okrajovo.

Pri certifikácii je ďalšia otázka, či je to drahé. Ja si to platím sama a myslím, že by to mohlo byť lacnejšie. Najviac ma rozčuľuje poplatok za vydanie certifikátu, okrem ostatného si musš zaplatiť aj vydanie "lajstra".
Tu stranku som citala, ale nebolo mi to o seminaroch a skuskach jasne, dakujem za vysvetlenie. Co sa tyka cien, sama si to nemozem dovolit, az najdem dakeho zamestnavatela, co mi to zaplati, dam sa na to. Vsetci moji byvali spoluziaci, co su uz hrdo uvedeni v tych zoznamoch, to mali od svojho zam. v plnom rozsahu uhradene.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ja mám známu, ktorá si urobila 2 stupne certifikátu lebo si myslela, že ho v praxi bude potrebovať. Zaplatila to zo svojho, naučila sa čo bolo treba a dnes hovorí, že je rada, že ho má, ale v práci, v ktorej dnes je je jej vlastne nanič... iba ak pre dobrý pocit.
Hoci sa neradím medzi tie staršie, tiež sa ma dotkla tá poznámka - to sa NEROBÍ!
Ja by som sa potom asi tiež mala hodiť medzi "odpad".... školu mám elektrotechnickú, k účtovníctvu som čuchla náhodou a dnes mám za sebou 8 ročnú prax (a veľmi ma to baví). Som si vedomá toho, že mi tá škola chýba, ale snažím sa to dobehnúť štúdiom a PORADOU :p so skúsenejšími. (a nemusia mať certifikát)
Som veľmi vďačná za to, že sú tu ľudia ochotní pomôcť a poradiť. Nezištne a pre dobrý pocit...
Okrem toho si myslím, že keď má niekto certifikát z roku 1-2, tiež mu to nestačí na to, aby mal prehľad v legislatíve... no nie?
Kočky, staršie aj mladšie (a samozrejme aj chlapi!), nedajte sa vytočiť, Vaši spokojní klienti hovoria za všetko!!!!!
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

Este keby to ti klienti ocenili i financne.

Po precitani zoznamu vyucujucich sa teda urcite nehlasim. Natrapila som sa na EU dost, bolo to o poriadnom ohnuti chrbta, prisposobovani sa a ponizovani ... nemam velmi vesele spomienky, teda na spoluziakov ano. Na mimouniverzitnom fore sa sice mozu chovat inak, ale ani tak nemam chut.

Predsa len ma to inspirovalo, naozaj by som sa mala vzdelavat, co takto stat sa danovou poradkynou? Neviete mi niekto poradit ako na to? Kde zacat? Nemam pravnicke vzdelanie len ekonomicke, ale myslim, ze dan.poradci su i s titulom Ing.nielen JUDr. nemylim sa?
0 0
andrej_rv andrej_rv

andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

Daňový poradca nemusí byť právnik, môže byť aj Ing. Podmienky a postup asi najskôr zistíš na stránke komory daňových poradcov www.skdp.sk (ale tak sa mi zdá, že stránka im cez víkend nefunguje).
0 0
Vevey Vevey

Vevey je offline (nepripojený) Vevey

andrej_rv
Daňový poradca nemusí byť právnik, môže byť aj Ing. Podmienky a postup asi najskôr zistíš na stránke komory daňových poradcov www.skdp.sk (ale tak sa mi zdá, že stránka im cez víkend nefunguje).
Dakujem velmi pekne, pojdem ju navstivit.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Čo si myslíte o CUS?
0 0
zuzana zuzana

zuzana je offline (nepripojený) zuzana

Poľa mňa sa chce len niekto nabaliť.Pozerala som tú firmu čo to zastrešuje v obchodnom registry a poviem Vám mne sa to nezdá...
0 0
judy judy

judy je offline (nepripojený) judy

zuzana
Poľa mňa sa chce len niekto nabaliť.Pozerala som tú firmu čo to zastrešuje v obchodnom registry a poviem Vám mne sa to nezdá...
Podla mna aj suvaha je len o nabaleni sa.
0 0
ANYMex ANYMex

ANYMex je offline (nepripojený) ANYMex

Reakcia na moju obhajobu:

Zdravím všetkých prispievateľov, veľmi ma mrzí, že som vyvolal takúto búrlivú reakciu na môj príspevok. Ale to bola len taká úvaha na ochranu nás všetkých.

V prvom rade sa chcem ospravedlniť všetkým "starším" účtovníčkam, nebolo to myslené takto a už vôbec to nebola narážka na vek. Len v praxi sú občas situácie, ked niektoré účtovníčky, ktoré niečo robia veľmi dlho, tak to majú zautomatizované a nevedia si vysvetliť, že sa niečo zmenilo.

Samozrejme pri svojej práci účtovníka takisto využívame konzultácie s inými účtovníkmi, účtovníčkami a ľuďmi z iných ekonomických odvetví, ktorých si samozrejme veľmi vážim a ďakujem za ich cenné rady. A takisto aj názory a postrehy kolegov z porady.

Súhlasím s názorom, že certifikácia nič nevyrieši, ale v praxi je mnoho "účtovníkov", ktorý narobia zlé meno profesii, tvária sa ako superúčtovníci. Práve preto by bola vhodná nejaká certifikácia, aj ked tá samozrejme nie je zárukou kvality a podobne. My ju momentálne nemáme, aj ked o nej uvažujeme. Každý klient, ktorý príde kvôli spracovaniu účtovníctva, tak príde na základe referencií a nie kvôli nejakému certifikátu, takže v tomto prípade vôbec nie je potrebný. Zároveň vyznávam názor že dobrému účtovníkovi s praxou sa nevyrovná ani človek s vysokoškolským vzdelaním v danom odbore, či 10 kurzmi účtovníctva, alebo nejakou certifikáciou.

Záverom sa chcem ešte raz ospravedlniť všetkým, ktorých sa to prípadne dotklo, ale nebolo to myslené takto. Všetkým prajem mnoho úspechov v tejto náročnej práci.
Naposledy upravil ANYMex : 21.05.05 at 06:56
0 0
NKI NKI

NKI je offline (nepripojený) NKI

Johanka
Nedajú sa všetci účtovníci hádzať do jedného vreca. Poznám vekom staré, ale šikovné, ktoré nemajú problém študovať nové zákony. Poznám vekom mladé účtovníčky, ktoré po skončení VŠ požiadali Súvahu o uznanie skúšok I.stupňa certifikácie , dostali certifikát, ale v živote nedržali v ruke faktúru. Keby dostali do rúk krabicu účtovných dokladov t.j. klasický podnikateľský bordel, tak spáchajú samovraždu, ani nestihnú vrátiť certifikát.Ja si certifikát robím, ale neviem odôvodniť prečo. Snáď sa bojím, že ak to náhodou presadia do zákona ,prídem o prácu . Na druhej strane som bola prinútená naštudovať si veci, ktoré síce s účtovníctvom súvisia, ale vždy som ich prehliadala, lebo som ich v danom momente k svojej práci nepotrebovala. Mohla by som napísať veľa pre a proti certifikátu, lebo aj mňa rozčuľujú niektoré veci okolo skúšok, seminárov , cien. Ale napriek všetkému pokračujem a keď to v zákone nebude - aspoň nezomriem sprostá.
Prosim, nechcete postupit ucebnice z projektu certifikacie I.stupen - za odplatu podobnej optimistke?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Vlasti, Zuzka , ďakujem vám za vaše vyjadrenie (prísp.8 a 9), hovoríte mi z duše.
Naposledy upravil Paula : 29.06.05 at 15:13
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Nedá mi, ale musím znova otvoriť nehoráznosť spoločnosti SUVAHA. Určite mi dajú za pravdu tí, ktorí práve v týchto dňoch obdržali ponuku školení od Súvahy. Pre nezainteresovaných len toľko, že to čo v minulosti sa dalo dozvedieť na jednom seminári k jednému predmetu za jeden poplatok, teraz - NOVINKA - jeden predmet rozdelili napr. na 5 tém, samozrejme v 5 dňoch a každý bude stáť v hodnote jedného bývalého, t.j. zárobkový podnik ako .... a potom že študujte a stále sa vzdelávajte.

Z tohoto dôvodu sa obraciam na tie kolegyne, ktoré sa chystajú na nejaký ten seminár pre II. stupeň (neviem čo SÚVAHA chystá na I. stupni, ale predpokladám, že to isté), aby sme sa aj my chytili rozumu, zorganizovali si, že každá pôjde len na jeden deň, aby sme obsiahli celú problematiku a potom si vzájomne vymenili poznámky. Inak nám zostane len samoštúdium, nakoľko ja osobne nemám toľko financií, aby som na 4 predmety po napr. 4 dňoch mohla absolvovať 16 školení po 1.200,-- Sk a k tomu ešte treba pripočítať cestovné, hotel, stravu, nakoľko nie som z Bratislavy.

Kto má záujem nejako si navzájom pomôcť, ozvite sa mi buď cez poradu alebo ss.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať