Zavrieť

Porady

Certifikácia účtovníka právnickej osoby

Dobrý podvečer,

chcela by som Vás poprosiť o Vaše názory na daňovú uznateľnosť nákladov v s.r.o..
Právnická osoba - s.r.o. hradí svojmu účtovníkovi všetky náklady za jeho certifikáciu v Súvahe, spol. s r.o. - registračný poplatok, literatúru, skúšky... Môžu to byť pre právnickú osobu daňovo uznateľné náklady (§ 19 ods. 2 písm. c) bod 3.)? Ak nie, je potrebné zdaniť tento príjem od zamestnávateľa zamestnancovi daňou z príjmov fyzických osôb (alebo je to oslobodený príjem na doškolovanie zamestnanca § 5 ods. 7 písm. a) zákona o DZP)?

Súvaha spol. s r.o. vystaví faktúru napr. za ročný poplatok právnickej osobe, v ktorej pracuje tento účtovník. Je možné odpočítať DPH?

Ďakujem kraaasne za každý Váš názor.
Naposledy upravil Danovnik : 21.04.05 at 16:13
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Podľa toho, čo sa uvádza na stránke Súvahy, sú náklady na certifikáciu daňovo uznané náklady a nie sú zdaniteľným príjmom zamestnanca, ktorý sa zúčastňuje certifikácie.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Tak ako pise Johanka, pri registracii som obdrzala stanovislo SUVAHY, ze naklady spojene s certifikaciou su plne danovo uznanym nakladom. Asi tazko by som si ho mohla dovolit financovat "z cisteho prijmu".

    Velettka je offline (nepripojený) Velettka

    Velettka
    Súhlasím, plne daňovo uznaný výdavok firmy ... inak klobúk dolu pred takou firmou, ja mám občas problém aby mi zaplatili školenie za 600,- a robím len pre nich :-)))

    fifi je offline (nepripojený) fifi

    fifi
    Velettka
    Súhlasím, plne daňovo uznaný výdavok firmy ... inak klobúk dolu pred takou firmou, ja mám občas problém aby mi zaplatili školenie za 600,- a robím len pre nich :-)))
    Velettka
    Moja firma mi zaplatí školenie, ale zoberie mi stravný lístok, hoci na účtovnom doklade, ktorý vyhotuvuje dodávateľ školenia j iba označenie služby:školenie. Je síce pravda, že na oznámení o školení je uvedené, že bude poskytnuté občerstvenie.Podľa zákona o cestov.náhradách platného od 1.5.2005 je to preukázane zabezpečené stravovanie a mám krátiť a koľko podľa §5 zákona? odpovie mi niekto?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    pyton
    Ten ich pamlsok ku školeniu sa snáď nedá počítať ako obed???
    To je sila, stiahnuť stravné! Pošli tam konateľa, nech si dá 1 chlebíček a kávu v plastovom pohári!
    No ale zaplatí ti školenie, takže, papať ti nedá!

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    Ja by som si napísala na Tvojom mieste cesťák, v tom prípade má nárok Ti ten stravný lístok zobrať. Veď máš na ten cesťák nárok.

    Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

    Eva99
    Myslím, že mi môžete všetci závidieť! Som z PD, takže keby si to mám platiť sama, neviem-neviem. Za každú prednášku/skúšku si vystavujem cesťák, všetky knihy a podobné výdavky mi hradí tiež zamestnávateľ a keď mám skúšku v poobednom termíne, mám druhý deň platené voľno. Radosť študovať...:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.