Zavrieť

Porady

svokrina kuchyňa - minikurz PÚ

ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Nenechajte sa názvom pomýliť - tu sa nebude variť, tu sa bude účtovať

Poznáte to? Svokra dostala chrípku, inak je to šikulka, ale teraz ju to tak skolilo, že musí ležať. A nie je nikoho okrem mňa, kto by jej pomohol. Takže – letím k nej – po ceste nakúpim a chystám sa navariť jej obed.


Ok, zatiaľ nič zvlášne – lenže – teraz stojím v jej kuchyni, hľadím na všetky tie skrinky a šuplíky a cítim sa blbo. Nie je to moja kuchyňa – nevyznám sa tu. Nepríjemný pocit, že? Už piaty raz automaticky otvorím druhý šuplík. V mojej kuchyni tam sú varechy, nožíky – svokra tam má príbor. Jasné – svokra nie je bordelárka – svokra má iný systém, ktorému zatiaľ celkom nerozumiem, nemám ho „v krvi“....

No – a tu je tá podobnosť s účtovníctvom:

Účtovníctvo je systém, a ak mu celkom nerozumiem – cítim sa nepríjemne: ako vo svokrinej kuchyni. Aby to tak nebolo ....
Naposledy upravil ayya : 03.05.06 at 07:17 Dôvod: doplnenie podtitulu
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kamaroo Pozri príspevok
Iba zmenili svoju formu, z „peňazí na účte“ sa stala „pohľadávka“ teda je to operácia – A + A použijú sa účty: MD 314/D 221.
Zdravím , nemá to byť v tomto účt. prípade +A / -A MD 314/ D 221 , možno sa mýlim, preto sa pýtam ? Vďaka za odpoveď.
Čo je účet 317?
0 0
kamaroo kamaroo

kamaroo je offline (nepripojený) kamaroo

to bol preklep
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kamaroo Pozri príspevok
Iba zmenili svoju formu, z „peňazí na účte“ sa stala „pohľadávka“ teda je to operácia – A + A použijú sa účty: MD 314/D 221.
Zdravím , nemá to byť v tomto účt. prípade +A / -A MD 314/ D 221 , možno sa mýlim, preto sa pýtam ? Vďaka za odpoveď.
Ak si všimneš formuláciu vety, tak najprv je úbytok peňazí (-A), a potom vznik pohľadávky (+A). Teda poradie označenia nekupíruje predkontáciu ale logiku vety.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Prosím, vysvetli mi pomocou svokrinej kuchyne účtovanie tvorby a čerpania SF v JÚ. Nemáme otvorený osobitný účet SF v banke. Peniaze sme previedli na BÚ. /Účtujeme v MRP-dos/. ĎAKUJEM.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Ježko Pozri príspevok
Prosím, vysvetli mi pomocou svokrinej kuchyne účtovanie tvorby a čerpania SF v JÚ. Nemáme otvorený osobitný účet SF v banke. Peniaze sme previedli na BÚ. /Účtujeme v MRP-dos/. ĎAKUJEM.
P r o s í í í m .....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ježko Pozri príspevok
Prosím, vysvetli mi pomocou svokrinej kuchyne účtovanie tvorby a čerpania SF v JÚ. Nemáme otvorený osobitný účet SF v banke. Peniaze sme previedli na BÚ. /Účtujeme v MRP-dos/. ĎAKUJEM.
No svokrina kuchyňa je o podvojnom účtovníctve a nie o jednoduchom.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Ježko Pozri príspevok
P r o s í í í m .....
tu je o sociálnom fonde v JU
http://www.porada.sk/t59670-p4-socialny-fond.html

a tu o SF od 1.1.2008
http://www.porada.sk/t71798-tvorba-s...-1-2008-a.html
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Ja len, že som si to tu znova prečítala a zistila, že niekto sa pýtal na kurz ako sa robia tie súbory (helpy). On už je dávno hotový, len som sem vtedy nedala link. Tak dodatočne.
http://www.porada.sk/t29632-html-help-workshop.html
1 0
Klasika88 Klasika88

Klasika88 je offline (nepripojený) Klasika88

Mila AYYA...ja som az dnes v roku 2009 objavila " svokrinu kuchynu "...
ale neda mi, a musim napisat :
- velka ochota a zaroven velka skromost
- velmi zrozumielny vyklad
- perfektny styl pisania

- nezanedbatelny zmyslel pre humor

mozno nie si prvotriedny uctovnik /ako sama pises v prispevkoch/, ale jednoznacne s Tvojim vykladom sa da pochopit cely system PU... s tymto sposobom a formu, zrozumitelnostou, jednoduchostou som sa nestretla vo svojom zivote.../lektori v skoliacich strediskach, by si mali precitat cely Tvoj prispevok aj s komentarmi - aby sa mohli skoleni ludia, kt. si zaplatia kurzy, tesit na kazdu hodinu a prahnut po vedomostiach/

PS : mne tento kurz pomohol tolke veci pochopit, kt. som robila automaticky, podla odbornych publikacii a musim dat ruku na srdce, ze niektorym som do hlbky nerozumela...

Posielam velke dakujem a zelam Ti vsetko dobre v zivote...Maja
1 0
Klasika88 Klasika88

Klasika88 je offline (nepripojený) Klasika88

Ahoj vsetci kt. so mou suhlasili v mojom oneskorenom prispevku... :-)
ja som na porade viac menej pozorovatel, ako na vsetkych strankach netu...google... :-) hladam informacie a nie len tie odborne...

V dnesnej dobe su ludia krysy...ale zivot nie je len o krysach, ktore stretneme realne, virtualne, ale su aj o malych, nenapadnych "zrnkach" kt. sa presypaju v tomto vesmire /nastastie/= t.j. o ludoch kt. nedrzi rovna chrbtica na zaklade naskrobeneho goliera na koseli ... hadam som to napisala zrozumitelne...

ospravedlnujem sa ak sa tento prispevok netyka temy a malokedy reagujem na nejake konflikty, intrigy...tych je dost v zivote...a je pravda, ze ma malo co zaujme a ze si davam namahu na nieco reagovat...nemam tolko casu...

neviem co sa tu udialo a v podstate ma to ani nezaujima...
chcela som napisat vdaku a uprimne slova autorke toho celeho prispevku a precitala som si vsetky reakcie...a kto vie citat trochu medzi riadkami, musi mi dat za pravdu, ze jej prispevok bol ako jasny sip v PU kt. vleti medzi sive oblaky zakonov, nariadeni a odbornych priruciek...

Mne je v podstate jedno ci ma tu niekto vyluci, ci nie...takze zastavam slobodu slova a nestranneho nazoru...dufam ze aj objektivneho...

PS : kezde tu neprispievam prispevkami a myslim ze ani nebudem, nemozem pisat spravy...napriek tomu budem rada, ak sa mi ozve nick Melnick z inej webovej posty...aby som si mohla uzit trochu sukromia, bez viazanych prispevkov :-)...

Este raz zdravim vsetkych...zelam vela dobreho...Maja
0 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

Ak mám v účtovníctve zaučtovanú došlú faktúru neopravene na 518/321 v januári. (Faktúra je s DPH) v júli bolo podané dodatočné daňové priznanie k DPH. Ako mám zúčtovať túto faktúra aby sa mi vynulovala v účtovníctve.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
juskam Pozri príspevok
Ak mám v účtovníctve zaučtovanú došlú faktúru neopravene na 518/321 v januári. (Faktúra je s DPH) v júli bolo podané dodatočné daňové priznanie k DPH. Ako mám zúčtovať túto faktúra aby sa mi vynulovala v účtovníctve.
iba si zmeníš zaúčtovanie na 518 anal. pripočítateľná položka., teda nebude v "nákladoch".
0 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

A ako si zučtujem 321, keď tá faktúra nebola uhradená.
0 0
katulik82 katulik82

katulik82 je offline (nepripojený) katulik82

Ahojte poraďáci. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Sme s. r. o. a máme záväzok voči firme A. Firma A postúpi svoju pohľadávku na firmu B - FO podnikateľ. Čo mi nie je jasné je to či firma A postúpi pohľadávku vrátane DPH alebo len základ. Všetky firmy sme platci DPH. Dajako sa z toho neviem vymotať. Ďakujem veľmi pekne za radu. Asi som síce mimo tému ale prosím poradte začiatočníčke ďakujem
0 0
vezir vezir

vezir je offline (nepripojený) vezir

Prosím vás, viete niekto adresu na Ayyain blog, alebo stránku? Prosím pošlite mi ju.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
katulik82 Pozri príspevok
Ahojte poraďáci. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Sme s. r. o. a máme záväzok voči firme A. Firma A postúpi svoju pohľadávku na firmu B - FO podnikateľ. Čo mi nie je jasné je to či firma A postúpi pohľadávku vrátane DPH alebo len základ. Všetky firmy sme platci DPH. Dajako sa z toho neviem vymotať. Ďakujem veľmi pekne za radu. Asi som síce mimo tému ale prosím poradte začiatočníčke ďakujem
V zmluve je uvedená suma postúpenej pohľadávky, väčšinou to býva celá suma, takže btto.
0 0
Chairle Chairle

Chairle je offline (nepripojený) Chairle

Promiňte mi všichni zde, že otravuji s takovouto dozajista banalni otazkou. Procital jsem si zde minikurz AyyAy a musim říct že pro někoho kdo účtuje je super. Já mám jednoduchý dotaz a abych předeslal - nemám s účetnictvím nic společného. Ale dodělávám stavárnu a na jeden z předmětů máme človíčka, co si dost potrpí i na přehledu v účetnictví a managementu firmy. Nedávno pokládádal tento dotaz "Jsou naklady aktivni nebo pasivni polozkou" (mozna nepouzil polozkou...ale smysl byl tento. Pokud jsem dobře pochopil AyyA kurz, pak odpověď najdu ve výsledovce (výkazu zisku a ztrát) a náklady jsou aktivní. Konkrétně náklady jsou na levé straně výsledovky, výnosy na pravé a rozdíl je zisk nebo ztráta...OK...chápu to dobře?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

vezir Pozri príspevok
Prosím vás, viete niekto adresu na Ayyain blog, alebo stránku? Prosím pošlite mi ju.
on tu bol odkaz na jej stránku, ja som sa tiež snažila k nej dopátrať, ale ten odkaz je neviem prečo zrušený a presmeruje to na www.porada.sk
Ak máte niekto blog na ayyu prosím pošlite mi ho do ss. velká vdaka.
Pôvodca textu príspevku: ayya


Pôvodca textu príspevku: ayya


Hmm... vsetky to uz predsa viete ... a dakujem, velmi dakujem za priatelstvo, dakujem za uznanie mojich pisaciek a dakujem za podporu,
ale teraz uz iba
jeden link a jeden takyto forik:


manzelka o tretej rano otvara dvere buchajucemu manzelovi: "teraz sa chodi domov, ty ozran??!!!"
a manzel jej odpovie: "si sa zblaznila??? ved ja som si len prisiel pre gitaru ..."


p.s.: hodi sa to na mna, aj ked som abstinent, beriem gitaru a pakujem držte sa, ok?
V tomto príspevku bol link na ayyin blog ale je zrušený
0 0
Jaaug Jaaug

Jaaug je offline (nepripojený) Jaaug

Ahojte poradaci,
som na porade nová a iba začínam s účtovníctvom a som veľmi prekvapená nad týmto minikurzom svokrinej kuchyne.
Ešte som ho nedočítala, ale musela som naň zareagovať, keďže ma táto publikácia strašne ohromila.
Klobúk dole ayya je to úžasné. Si výnimočný človek, ak dokážeš zmeniť účtovníctvo na "rozprávku". Fakt klobúk dole.
Nedá sa to niekde vytlačiť.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
bv_alexandra Pozri príspevok
on tu bol odkaz na jej stránku, ja som sa tiež snažila k nej dopátrať, ale ten odkaz je neviem prečo zrušený a presmeruje to na www.porada.sk
Ak máte niekto blog na ayyu prosím pošlite mi ho do ss. velká vdaka.
Pôvodca textu príspevku: ayya


V tomto príspevku bol link na ayyin blog ale je zrušený
Kto ho zrušil?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať