Zavrieť

Porady

Použitie firemného mobilu na súkromné účely

Pekný deň prajem všetkým

Naša firma chce hradiť zamestnancom ich súkromné telefonické hovory do výšky 500,-- Sk za mesiac. Nad tento limit si musí zamestnanec súkromné hovory platiť a na základe dohody sa mu budú vykonávať zrážky zo mzdy.
Chcem sa spýtať, či sa tieto dovolené súkromné hovory do 500,-- Sk odaňujú daňou z príjmu(obdoba používania firemného auta na súkromné účely - 1% z obstarávacej ceny).

Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil lienka26 : 28.07.08 at 08:22
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Áno zdaňuje sa to. Je to nepeňažný príjem zamestnanca.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lienka26 Pozri príspevok
    Pekný deň prajem všetkým

    Naša firma chce hradiť zamestnancom ich súkromné telefonické hovory do výšky 500,-- Sk za mesiac. Nad tento limit si musí zamestnanec súkromné hovory platiť a na základe dohody sa mu budú vykonávať zrážky zo mzdy.
    Chcem sa spýtať, či sa tieto dovolené súkromné hovory do 500,-- Sk odaňujú daňou z príjmu(obdoba používania firemného auta na súkromné účely - 1% z obstarávacej ceny).

    Ďakujem za všetky odpovede.
    Áno, pokiaľ firma bude hradiť súkromné hovory, treba do dodaniť, ale nie 1%, ale ako keby to bol príjem zamestnanca - t.j. 19%.

    Teraz však ide o to, ako to budete evidovať. Budú si zamestnanci písať evidenciu súkromných hovorov? Alebo budete dostávať podrobný výpis hovorov od operátora, kde si zamestnanci vyznačia presne, ktoré boli súkromné hovory? A aký majú celkový limit na hovory? Nepíšeš, či to je na mobily alebo pevnú linku. Napíš o ktorý typ ide, možno ti niečo poradím.

    Ak je to pevná linka, napíš aj, či máte vlastnú ústredňu, či každý linka je samostatná od operátora.

    lienka26 je offline (nepripojený) lienka26

    lienka26
    Ďakujem velmi pekne za odpoveď, porada je super

    Jedná sa o mobily. Dostávame podrobný výpis hovorov od operátora a zamestnanci si vyznačia svoje súkromné hovory. Ja na základe tohto výpisu urobím faktúru a potom zrážku zo mzdy na základe dohody o zrážkach. Ešte jedna otázka. Musím za každý mesiac urobit dohodu o zrážke zo mzdy alebo mi stačí jedna dohoda na celý rok?


    Dik moc.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lienka26 Pozri príspevok
    Ďakujem velmi pekne za odpoveď, porada je super

    Jedná sa o mobily. Dostávame podrobný výpis hovorov od operátora a zamestnanci si vyznačia svoje súkromné hovory. Ja na základe tohto výpisu urobím faktúru a potom zrážku zo mzdy na základe dohody o zrážkach. Ešte jedna otázka. Musím za každý mesiac urobit dohodu o zrážke zo mzdy alebo mi stačí jedna dohoda na celý rok?


    Dik moc.
    Dohoda o zrážkách môže byť na neurčito, až do ukončenia prac.pomeru.
    Je to odvolateľné, ak už nebude dôvod na zrážky.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lienka26 Pozri príspevok
    Ďakujem velmi pekne za odpoveď, porada je super

    Jedná sa o mobily. Dostávame podrobný výpis hovorov od operátora a zamestnanci si vyznačia svoje súkromné hovory. Ja na základe tohto výpisu urobím faktúru a potom zrážku zo mzdy na základe dohody o zrážkach. Ešte jedna otázka. Musím za každý mesiac urobit dohodu o zrážke zo mzdy alebo mi stačí jedna dohoda na celý rok?


    Dik moc.
    Takže doteraz si to platili a odteraz to budú mať ako benefit? Dobre som pochopil?

    My sme to nedávno zavádzali a tiež sme hľadali spôsob, ako to ošetriť. Keďže vy to už máte zavedené, tak moje rady sú zbytočné.

    Použitie firemného mobilu na súkromné účely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.