Zavrieť

Porady

Pigmentové škvrny.

Zdravím všetkých poraďákov a prosím o radu. Asi pred mesiacom som si na tvári všimla že sa mi začínajú tvoriť pigmentové škvrny. Myslím si že je to reakcia na antikoncepciu. Zatiaľ som s tým nebola u kozmetičky ani u kož.lekárky. Potrebovala by som poradiť aká kozmetika alebo kozmetický zákrok sa Vám osvedčil na vybielenie pig.škvŕn.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    U mladých ľudí vplyvom užívania hormonálnej antikoncepcie, alebo počas tehotenstva vplyvom vysokej hladiny ženského pohlavného hormónu estrogénu, niekedy v súvislosti s užívaním niektorých vnútorných, alebo vonkajších látok – kozmetika, parfémy, dochádza k tvorbe tmavých pigmentových škvŕn na miestach prístupných slnečnému žiareniu, teda na tvári, krku, niekedy na rukách alebo v dekolte. Podobný problém vyvstáva s vekom a v procese tzv. photo agingu, teda pri starnutí kože spôsobenom slnečným žiarením. Postihuje aj mužov, nielen na tvári ale aj na hrudníku alebo na chrbtoch rúk.

    Pigmentácie na tvári alebo na tele sú aj najčastejším problémom, s ktorým sa na nás pacienti obracajú .

    V liečbe sa používajú krémy s obsahom účinných bieliacich substancií napr. hydrochinón, kyselina kojová, alebo polyhydroxykyseliny v rôznych koncentráciách buď z lekárne, alebo zarábané priamo pre potreby pacientky, s vyššou koncentráciou účinných látok.

    Momentálne najúčinnejším spôsobom na odstránenie škvŕn na tvári, dekolte alebo iných častiach tela je použitie intenzívneho pulzného svetla najnovšej generácie.

    Oveľa efektívnejšie je však vzniku pigmentových škvŕn predchádzať používaním krémov s vyšším ochranným faktorom a vyhýbaním sa pred slnečným žiarením.
    Pocas leta pouzivať fotoprotekciu - ochranny faktor 50 plus a po skonceni slnecnych mesiacov mozme zacat liecbu bieliacimi kremami alebo IPL / viac na www.esthetic.sk. Pobyt na slnku moze Vas stav vyazne zhorsit.

    viac pozri na http://www.primar.sk/GSearch.aspx?cx...3%A9%20%C5%A1k

    mmmattta je offline (nepripojený) mmmattta

    mmmattta
    ahoj,
    pri pigm. skvrnach treba riesit hlavne prevenciu a ochranu ked ich uz mas. jasne ze existuju pripravky ktore vybieluju skvrnky a zaroven napravaju strukturu pleti. pigment. skvrna je vlasnte chybne roztruseny melanin. mozu byt rozneho povodu.
    na vybielovanie skvrn ktore su umiestenene vo vyssich vrstvach pokozky je mikrodermalna sada, na hlbsie funguje reparacne rozjasnujuce serum . mam skuenosti ze aj standardne regeneracne duo (denne serum rozjasnuje + chrani a nocne serum naprava strukturu a jemnucko vybieluje).
    dolezite je pouzivat NONSTOP maekup + puder, nevystavovat tvar slniecku, aby si si ich nevytiahla opat naspat.
    ak chces poradit a vyskusat veci .. napis mi alebo chod na moju stranku.daj si do vyhladavaca moje meno: martina lamosova. robim s hypoalergennou kozmetikou a fakt mi tona klientkach funguje a mam stym super vysledky ... aj na cervene zilky. pekny dnik

    ekofan je offline (nepripojený) ekofan

    žena:-) ekofan
    ada1602 Pozri príspevok
    Zdravím všetkých poraďákov a prosím o radu. Asi pred mesiacom som si na tvári všimla že sa mi začínajú tvoriť pigmentové škvrny. Myslím si že je to reakcia na antikoncepciu. Zatiaľ som s tým nebola u kozmetičky ani u kož.lekárky. Potrebovala by som poradiť aká kozmetika alebo kozmetický zákrok sa Vám osvedčil na vybielenie pig.škvŕn.
    Ja používam kozmetiku Bioderma WHITE OBJECTIVE na bielenie pigmentových škvŕn. Používam ju asi od septembra minulého roku, denný krém a nočné sérum. Po minulom lete sa mi škvrny, ktoré mám prevažne na čele, vybielili asi na 80%. Jedno balenie-denný krém a nočné sérum-mi vydrží asi 4-5 mesiacov, som s touto kozmetikou nadmieru spokojná. Ale nedočítala som sa nikde, ani v lekárni ma nevedeli dostatočne informovať, či je vhodné túto kozmetiku používať stále ako prevenciu, aj v letom období. Viem, že niektoré kozmetické prípravky na bielenie pig. škvŕn sa už pri intenzívnom slniečku nemôžu používať.
    Nemáte s tým skúsenosť poraďáčky?

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Mam problem so synom. ma 23 rokov, je to typ cloveka, ktory ide k lekarovi az ked ma asi 40 st.horucky, inak ho tam nedostanem, dotiahnut tiez neviem, ma 190cm-)).
    Vyskytli sa mu v oblasti podpazusia a bocnej strany trupu dost velke pigmentove skvrny. U nas sa volaju pecenove.
    Neviem, s cim sa to da zmiernit, uz som sa pytala aj v lekarni, no oni maju len na tvar a na telo predpisuje kozny lekar. On tam nepojde, je dost tmavej pokozky- kreolko. Poprosim o vasu skusenost a radu, za kazdu budem vdacna.

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    V ľahších prípadoch možno pigmentové škvrny zredukovať použitím špeciálneho bieliaceho krému. Zvyčajne trvá 3 až 6 mesiacov, kým fľaky zblednú. Krém na odstraňovanie pigmentových škvŕn zväčša predpisuje kožný lekár, ale zoženiete ho v lekárni aj bez lekárskeho predpisu. Ak sa však znovu vystavíte slnku, riskujete, že škvrny sa objavia opäť.
    Môžete vyskúšať aj prírodné bielidlo z vašej chladničky: citrónovú šťavu. Nanáša sa na postihnuté miesto a po desiatich minútach sa zmyje.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Stina Pozri príspevok
    V ľahších prípadoch možno pigmentové škvrny zredukovať použitím špeciálneho bieliaceho krému. Zvyčajne trvá 3 až 6 mesiacov, kým fľaky zblednú. Krém na odstraňovanie pigmentových škvŕn zväčša predpisuje kožný lekár, ale zoženiete ho v lekárni aj bez lekárskeho predpisu. Ak sa však znovu vystavíte slnku, riskujete, že škvrny sa objavia opäť.
    Môžete vyskúšať aj prírodné bielidlo z vašej chladničky: citrónovú šťavu. Nanáša sa na postihnuté miesto a po desiatich minútach sa zmyje.
    Ak by som mohla, poprosila by som meno toho kremu- aj do SS, nakolko tie skvrny su dost velke, ako mapa na celom boku tela, neviem, ci sa dokaze nevystavit slnku, pracuje vonku.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    MartinkoK Pozri príspevok
    niekto tu písal aj o kozmetike iklen, vraj je dobrá. Skúsim nájsť a dám link.
    kukni sem
    www.wqw.cz/prcp/iklen-2522.htm/

    ak vyskúšate dajte potom vedieť či pomohlo.

    Denisa je offline (nepripojený) Denisa

    optimista Denisa
    Krémy môžu na nejakú dobu zakryť problém, ale pôvod ide z vnútra. Tmavé škvrny sa robia z cukru v strave.
    ahojte, aj ja bojujem s podobným problémom. už pár rokov som mala na čele 2 malé fliačiky, ktoré sa mi tento rok katastrofálne rozšírili do väčšej mapy. zatiaľ sa to snažím maskovat make-upom, aj keď v lete to nie je zrovna účinné, keď sa človek potí... no píšem hlavne kvôli tomu, že u lekárky som tiež zatiaľ nebola, ale krémy už skúšam, no bezvýsledne. cez zimu je to jemnejšie, v lete to naberie už výraznejší hnedý odtieň. v podstate som si to doteraz moc nevšímala, ale teraz sa mi to rýchlo rozrástlo, tak sa mi niekedy pri pohľade do zrkadla chce plakať... neviete mi niekto poradiť, čo robiť, aby sa mi to tak nerozširovalo? tiež si myslím, že to mám asi z HAK, aj tú som zmenila, ale nezaberá... vysadiť ju nechcem, lebo dieťa zatiaľ neplánujem. už som rozmýšľala nad nehormonálnou AK, ale o vnútromaternicovom teliesku som čítala viac zlého ako dobrého... poradíte niekto?

    omglol99 je offline (nepripojený) omglol99

    omglol99
    Dobry den,

    mam 18r. a uz asi 3 roky pozerujem na lavej strane chrbta hnedy flak (na celej lopatke) na kt. vyrastuju hrubu cierne chlpky. Viete prosim vas povedat, o co ide?

    Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.